PDA

Επιστροφή στο Forum : up and downs στην ταχύτητα



Blackie
14-02-06, 22:29
Καλησπέρα παιδιά! Δε μπορώ να καταλάβω τί είναι αυτά τα προβλήματα... Έχοντας 2 ημερών σύνδεση ΟΤΕ και μετά από format χωρίς να περάσω τίποτα πέρασα τους drivers του modem (Microcom AD 2622) και μπήκα με demo της Forthnet (512/128). Πολύ καλές ταχύτητες, αλλά αφού πέρασα τους drivers της mobo (και usb 2.0) άρχισε να πέφτει η ταχύτητα, kb ανα kb, όταν έφτασε στα 2 kb/s περίπου άρχισε να ξαναανεβαίνει με τον ίδιο ρυθμό που έπεφτε! Πέρα απ' αυτό παρατήρησα πως όταν σηκώνω το ακουστικό κολλάει και η γραμμή, ωσπού να αποσυνδεθεί. Έχω συνδέσει το modem κατευθείαν με τη γραμμή (δε μεσολαβούν τηλεφωνικές συσκευές στο δωμάτιο), αλλά και χωρίς να βάλω φίλτρα στις τηλεφωνικές συσκευές. Δε ξέρω αν φταίει αυτό, μπορεί να καταλάβει κανείς τι συμβαίνει;

PReD
14-02-06, 22:37
Κάνε αν θες edit τον τίτλο του θέματός σου...

Δεν επιτρέπονται greeklish...

Blackie
14-02-06, 22:53
ups and downs στην ταχύτητα λέει... Τι greeklish;

nnn
15-02-06, 00:40
Θα πρέπει να βάλεις φίλτρα σε όλα τα τηλέφωνα.
Σε ό,τι αφορά την ταχύτητα κλπ δες στο Forthnet subforum που έχει πολλές αναφορές.

Blackie
15-02-06, 17:28
Σας ευχαριστώ παιδιά! Βασικά λύθηκε το πρόβλημα, απ'ότι κατάλαβα κόλλησα κάποιο trojan, μπήκα για λίγο χωρίς προστασία, οπότε έκανα ενα format ακόμα και τελείωσε! Το μοναδικό πρόβλημα που έχω είναι το ότι όποτε σηκώνει κάποιος το ακουστικό του τηλεφώνου πέφτει η γραμμή. Το Modem είναι συνδεδεμένο κατευθείαν με τη γραμμή, χωρίς να μεσολαβούν συσκευές και δεν έχω filters στα τηλέφωνα. Γι αυτό φταίει το ότι δεν έχω filters; Παράσιτα δεν υπάρχουν.

pantakos
15-02-06, 17:43
βάλε τα φιλτρα σε όλες τις τηλεφωνικές συσκευές :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.