PDA

Επιστροφή στο Forum : TABOO με ονόματα trackers



joster
15-02-06, 12:23
Καλημέρα συγγνώ,η αν δεν καταλαβαίνω καλά τους όρους αλλά γιατί εμείς που πρωτοεμφανιζόμαστε και θέλουμε να μάθουμε δεν μπορουμε να βρούμε ονόματα για private trackers ή τέλος πάντον για μέρη που μπορούμε αξιόπιστα και εύκολα να δούμε και να μάθουμε.. Αλλωστε το να παιδεύόμαστε ο΄λοι οπως βλέπω με του κοινούς του εξωτερικού δεν είναι λύση.Αν πάλι επειδή είναι; με πληρωμή είναι ανασταλτικός παράγον.

bill2003
15-02-06, 12:28
<κανόνες>Απαγορεύονται αυστηρά τα μηνύματα, αγγελίες ή προσφορές για διάθεση απαγορευμένων από την ισχύουσα νομοθεσία αγαθών (περιλαμβάνονται αγγελίες για προϊόντα που θίγουν τους νόμους πνευματικής ιδιοκτησίας όπως ταινίες σε DiVX, DVD-R, VCD και ηχογραφημένες εκτελέσεις μουσικών έργων σε ψηφιακά αρχεία mp3, wma, wav κλπ
</κανόνες>

no_logo
15-02-06, 12:32
δεν υπάρχει τίποτα κρυφό

ανοιξε το google και ψαξε αυτό που θες

joster
15-02-06, 12:33
Εντάξει αυτό το δέχομε όταν ομως δημοσιεύονται ρυθμίσεις γαι προγράμματα που κάνουν αυτό ακριβώς το πράγμα δεν θίγει τα παραπάνω δικαιώματα

bill2003
15-02-06, 12:35
Έχεις PΜ ;)

Για τις ρυθμίσεις που λες, όχι δεν θίγει τίποτα γιατί υπάρχουν και νόμιμα torrents, π.χ. του openoffice

hedgehog
15-02-06, 12:39
Εντάξει αυτό το δέχομε όταν ομως δημοσιεύονται ρυθμίσεις γαι προγράμματα που κάνουν αυτό ακριβώς το πράγμα δεν θίγει τα παραπάνω δικαιώματα
Μα είναι παράνομο να με βοηθήσει κάποιος να ρυθμίζω το Azureus για να κατεβάσω το Ubuntu???
Αν θέλεις σου δίνω και direct link για το torrent!
Είναι εντελός διαφορετικό απο το να σου στείλω link για όποιον tracker με πειρατικό λογισμικό (αυτό απαγορεύεται) ;)

joster
15-02-06, 12:48
κοιτάξτε δεν λέω οτι θα μου λυθούν όλα τα προβλήματα με τα torrents αλλά αν μ΄αρέσει κάτι σε αυτο το site είναι οι πολλές και επεξηγηματικές πληροφορίες.

Ευχαριστω πολύ για την βοήθεια το εκτιμώ πολύ

spirosta
15-02-06, 22:36
Κοίτα να δεις εφόσον τα προγράμματα για torrent δεν είναι παράνομα δεν υάρχει θέμα να αναλύουμε οτιδήποτε και πως θα το κάνουμε να δουλέψει γρήγορα. Επίσης δεν υπάρχει πρόβλημα να αναλύσουμε τι ακριβως πρέπει να κάνουμε για να κατεβάσουμε λογισμικό free όπως το linux.

ΌΜΩΣ το να δώσουμε οδηγίες για το πως και από που θα κατεβάσεις την τελευταία ταινία είναι όντως παράνομο αφού αυτή προστατεύεται από πνευματικά δικαιώματα. Οπότε οτιδήποτε έχει σχέση με αυτή θα διαγραφτεί.

Αυτά γα να έχουμε ένα υγειές forum. Αλλιώς το google μέχρι παπάδες βρίσκει...

joster
16-02-06, 12:09
Εντάξει δεν λέω να μην ανταλλάσουμε πληροφορίες για τα torrent αλλά να μην λέμε ότι αυτός ο παροχεας είναι καλός ή απο αυτόν μακριά δεν είναι κακό.Όσο για τα πνευματικά δικαιώματα σε λίγοβλέπω και αυτά να εχουν την ίδια τύχη με τα άλλα που κυνηγήθηκαν ανελέητα μέχρι που έκλεισαν.

dantouan
19-02-06, 17:08
Παιδια οι κανονες του forum, οι οπιοι θεσπιστηκαν για την αποφυγη προβληματων πασης φυσεως, δεν ειναι διαπραγματευσιμοι...

FFGR
20-02-06, 06:59
Το όλο θέμα με τα torrent μου θύμισε την διαμάχη των εταιριών παιχνιδομηχανών (Nintendo, Sony, Sega) με τους δημιουργούς των emulators για τις μηχανές τους, όπου στο τέλος αποφάνθηκαν ότι οι emulators είναι φυσικά νόμιμο υλικό, ενώ οι ROM/ISO απαγορεύονται να κατεβάζονται εκτός άμα έχεις στην διάθεση σου (έχεις αγοράσει νομίμως) το παιχνίδι (link δεν έχω περί αυτών, τα θυμάμαι από την μνήμη μου)

joster
20-02-06, 11:36
Τέλος πάντωνβ νομίζω ότι γίνεται τζαμπα θορυβος εγω πάντως δεν έχω καταλάβει πως γίνεσαι μέλος στα private trackers και γιατί΄

gallahant
25-02-06, 06:47
Εγω ενα πραγμα δεν καταλαβα ρε παιδια. Καπιοι εδω μεσα, ειδικα οι πιο εμπειροι πιστευω ειναι μελη σε private trackers ειτε ελληνικους ειτε του εξωτερικου. Αυτοι δηλαδη δεν ¨κλεβουνε" ταινιες και οτιδηποτε αλλο? Γιατι να μην μαθουμε και μεις πως να γινουμε μελη, ετσι κι αλλιως τα torrent στηριζονται στην εννοια του να μοιραζεσε, απλα γνωμη μου και ζητω συγνωμη αν θιγω τους κανονες του φορουμ και τους ανθρωπους που τους εχουν θεσπισει

Gothic
25-02-06, 07:12
Οι πιο "έμπειροι" δεν τα βρήκαμε όλα στο πιάτο, αλλα χρησιμοποιήσαμε το μαμημένο το Google. Είναι πιό εύκολο και γρήγορο απο το να γκρινιάζετε επειδή δεν σας αρέσουν κάποιοι κανόνες που σας αρέσει δεν σας αρέσει ΠΡΕΠΕΙ να σεβαστείτε.

kubiak
25-02-06, 10:42
Το μόνο που δεν περίμενα ήταν να ακούσω τι λέξη "TABOO" για τη στάση των παιδιών σε αυτό το θέμα...

Αν και άστοχο, είναι πετυχημένο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.