PDA

Επιστροφή στο Forum : sp3 Xp και Baudtec



Siba
09-09-09, 11:59
Εχω το γνωστο προβλημα με το Baudtec TW263R4 και το SP3 των XP.
Εψαξα στην σελιδα του connex και βρηκα αυτο


Προσοχή:
Μετά από τη διάθεση του SP3 για XP από τη Microsoft παρατηρήθηκε πρόβλημα στο Ασύρματο Baudtec TW263R4 με την ένδειξη «Συμβατό με STB».

Πιο συγκεκριμένα, το modem δεν έπαιρνε IP και έμπαινε σε ένα ατέρμονο loop επανεκκινήσεων (του DCHP Server) μετά από conflict που δημιουργούσε μια διόρθωση που περιέχει το SP3.

Σε συνεργασία με τον προμηθευτή και τον κατασκευαστή δημιουργήθηκε ένας οδηγός με σκοπό την αντιμετώπιση του προβλήματος. Oδηγηθείτε με απλά βήματα στην αναβάθμιση του Modem και κατ’ επέκταση στην επίλυση του προβλήματος.

Εχει ενα link για να βρεις τον οδηγο αλλα δεν βρηκα τιποτα.
help!

sv2evs
09-09-09, 12:09
καρφωτές ip δοκίμασες ?

Simpleton
09-09-09, 12:19
Έχεις βάλει το τελευταίο firmware;

Siba
09-09-09, 13:04
Έχεις βάλει το τελευταίο firmware;

Δεν μπορω να μπω στο interface του router. βαραω 192.168.1.1 και δεν το βλεπει για να κανω το firmware upbate .

Επισεις και απο cmd με ping 192.168.1.1 τιποτα 100% loss data.
Δεν το βρισκει καν. Εκανα και hard reset, same..

emeliss
09-09-09, 13:08
http://www.conn-x.gr/uploads/Wireless_Baudtec_STB_ready_for_WindowsXP_SP3.zip

Siba
09-09-09, 14:16
http://www.conn-x.gr/uploads/Wireless_Baudtec_STB_ready_for_WindowsXP_SP3.zip

Το περναω και τρεχω το setup?

........Auto merged post: Siba πρόσθεσε 48 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Δεν εχω καθολου connection με το ρουτερ. δεν μπορω να μπω καθολου στο interface του.
Δεν με αφηνει να κανω και το update που δινετε παραπανω, βγαζει fail γιατι δεν βλεπει το ρουτερ. ελεος :down:

ifaigios
09-09-09, 15:35
Το πρόβλημα παρουσιάστηκε μόλις πέρασες το SP3 πάνω από το SP2;

Καρφωτές IP δοκίμασες;

teorid
10-09-09, 02:17
Το περναω και τρεχω το setup?

........Auto merged post: Siba πρόσθεσε 48 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Δεν εχω καθολου connection με το ρουτερ. δεν μπορω να μπω καθολου στο interface του.
Δεν με αφηνει να κανω και το update που δινετε παραπανω, βγαζει fail γιατι δεν βλεπει το ρουτερ. ελεος :down:

Πρέπει να το κάνεις απο άλλο υπολογιστή που να μην εχει sp3, ή να απεγκαταστήσεις το sp3 από το pc σου

Siba
10-09-09, 03:40
Το πρόβλημα παρουσιάστηκε μόλις πέρασες το SP3 πάνω από το SP2;
Ναι


Καρφωτές IP δοκίμασες;
Οχι, δεν ειναι εκει το προβλημα.


Πρέπει να το κάνεις απο άλλο υπολογιστή που να μην εχει sp3....

Μαλλον αυτο θα κανω αυριο πρωι..

sv2evs
10-09-09, 10:48
Το πρόβλημα παρουσιάστηκε μόλις πέρασες το SP3 πάνω από το SP2;

Καρφωτές IP δοκίμασες;

Αυτό λέω και εγώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=3037208#post3037208)

maik
10-09-09, 18:51
Πρέπει να το κάνεις απο άλλο υπολογιστή που να μην εχει sp3, ή να απεγκαταστήσεις το sp3 από το pc σου

Αυτο και μονο αυτο.

Siba
10-09-09, 20:34
To δοκιμασα κ σε αλλον υπολογιστη που τρεχει vista και παλι τα ιδια. Upgrate failed:down:

teorid
10-09-09, 23:58
Που απέτυχε; στο προγραμμα αναβάθμισης; Τον υπολογιστη με το sp3 τον αποσυνδεσες τελείως απο το baudtec;

Siba
11-09-09, 01:03
Που απέτυχε; στο προγραμμα αναβάθμισης; Τον υπολογιστη με το sp3 τον αποσυνδεσες τελείως απο το baudtec;

Ναι εντελως.
Aπετυχε στο προγραμμα αναβαθμισης ακριβως.
Απο vista μπηκα στο interface του αλλα παλι εβγαλε σφαλμα κατα την αναβαθμιση απο το αρχειο που εχει δωσει ο φιλος παραπανω.
Δεν ξερω τι σκ@τ@ θελει:wall::angryr:

boliziner
12-09-09, 00:01
Δοκίμασες το aurorun.exe ;

Siba
12-09-09, 00:13
Δοκίμασες το aurorun.exe ;

Yup.



To θεμα εκλεισε, την τριτη ερχονται να το παρουν κ να φερουν νεο (αλλο) και τελειωνει η υποθεση.
Ευχαριστω θερμα ολους οσους συμμετειχαν στο νημα.

:closed:

kmpatra
12-09-09, 00:40
Yup.



To θεμα εκλεισε, την τριτη ερχονται να το παρουν κ να φερουν νεο (αλλο) και τελειωνει η υποθεση.
Ευχαριστω θερμα ολους οσους συμμετειχαν στο νημα.

:closed:
θα κάνουν αλλαγή router? Διοτι πηγα να συνδεσω σε ενα γνωστό μου το ρουτερ και εκανε το ιδιο προβλημα προφανως λόγω SP3. Δηλώθηκε βλάβη στον ΟΤΕ και πήγε τεχνικός με laptop και εκανε upgrade στο firmware και από εκει και πέρα οκ.Επίσης,να ξέρεις οτι συνηθως η αλλαγη γινεται με ρούτερ ίδιας μάρκας-μοντελου,οπότε δεν νομίζω να αλλάξει κάτι.Εκτός αν συννενοηθηκες να μη σου φέρουν bautec...

Siba
12-09-09, 01:06
...πήγε τεχνικός με laptop και εκανε upgrade στο firmware και από εκει και πέρα οκ.
Μου κανει.


Εκτός να συννενοηθηκες να μη σου φέρουν bautec...
Συννενοηθηκα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.