PDA

Επιστροφή στο Forum : BSOD error 0x00000000D1 σε vista...βοηθεια!!!



Panos24
09-09-09, 13:42
Οπως λεει και ο τιτλος παιδια ο υπολογιστης μου πεταει μπλε ο οθονες και το σφαλμα που φγαζει ειναι error 0x00000000D1...το λογισμικο μου ειναι Vista 32bit... αυτη την μπλε οθονη μου την βγαζει σχετικα σπανια και οποτε να νε και ετσι δεν μπορω να προσδιορισω τη μπορει να φταιει...Οσο και αν εψαξα στο νετ ακρη δεν εβγαλα...Οποιος γνωριζει απο τη μπορει να προερχειτει αυτο το error η εχει τυχει και σε αυτον ας βοηθησει!! Η βοηθεια σας θα μου ηταν πολυτιμη!!!! Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!

ownagE_
09-09-09, 13:52
Ενημέρωσε τους drivers για το hardware σου, το BIOS της μητρικής σου και φυσικά το λειτουργικό (μέσω Windows Update).

Καλό θα ήταν να μας δώσεις και τις υπόλοιπες παραμέτρους της blue screen (μετά το 0x000000D1), καθώς και να check-άρεις τις RAM σου με το memtest (http://www.memtest.org).

Siba
14-09-09, 04:19
λιγο offtopic, τι ακριβως κανει το memtest και ποτε πρεπει να το χρησημοποιουμε?

vasim
14-09-09, 08:07
Κάνει κάποιους ελέγχους (εμπεριστατωμένους) στη RAM. Γεμίζει και αδείαζει τους λεγόμενους registers για να δει που υπάρχει πρόβλημα. Και αν βρει σε ενημερώνει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.