PDA

Επιστροφή στο Forum : Απλήρωτοι λογαριασμοί



mybanega
09-09-09, 15:20
Πόσες μέρες έχουμε αφήσει απλήρωτο το λογαριασμό της Τελλάς χωρίς να μας κόψει τηλεφωνία ή ιντερνετ?

nyannaco
09-09-09, 18:58
Δε νομίζω να το κόβει πολύ γρήγορα, το ενοχλητικό είναι ότι και μία μέρα εκπρόθεσμα να το πληρώσεις (μου συμβαίνει συχνά γιατί τα ΕΛΤΑ στην περιοχή μου έχουν ποιότητα... ΤΕΛΛΑΣ και συχνά ο λογαριασμός έρχεται στη λήξη ή λίγο μετά) στον επόμενο λογαριασμό φαίνεται απλήρωτος.

Genatos
09-09-09, 20:12
Παλιοτερα που ειχα tellas τον ειχα αφησει για πανω απο 1 μηνα, νομιζω ειχαν ερθει οτι και καλα ειχα 2 μηνες να πληρωσω αφου ειχα παει αφου ειχε ληξει και ο 2ος, και απλα μου εστειλαν στον 3ο λογαριασμο οτι εχω 2 μηνες απληρωτους και να οτι θα το κοψουν κτλ κτλ...

mathios
09-09-09, 23:15
η εξοφληση του λογαριασμου μου tellas ειναι μεσω πιστωτικης καρτας.

play
09-09-09, 23:28
15-30 μερες!!!:) Ηταν η πρωτη φορα που το αφησαμε τοσο πολυ:p

takgeorg
10-09-09, 03:06
Εγώ πληρώνω τον λογαριασμό της tellas πριν την λήξη της προθεσμίας.
Σύντομα θα τον κάνω με αυτόματη εξόφληση μέσω πιστωτικής κάρτας.

michpapad
10-09-09, 11:17
Δε νομίζω να το κόβει πολύ γρήγορα, το ενοχλητικό είναι ότι και μία μέρα εκπρόθεσμα να το πληρώσεις (μου συμβαίνει συχνά γιατί τα ΕΛΤΑ στην περιοχή μου έχουν ποιότητα... ΤΕΛΛΑΣ και συχνά ο λογαριασμός έρχεται στη λήξη ή λίγο μετά) στον επόμενο λογαριασμό φαίνεται απλήρωτος.

Κι εγώ το καθυστερώ συνήθως αλλά δε μου έχει έρθει ποτέ ο επόμενος λογαριασμός να δείχνει απλήρωτο τον προηγούμενο. Και τώρα έχω καθυστερήσει...χαχα.

nyannaco
11-09-09, 08:59
Δεν είναι καλή ιδέα η πάγια εντολή, είτε σε πιστωτική κάρτα, είτε απ'ευθείας σε τραπεζικό λογαριασμό. Αυτοί (ο καθένας, όχι μόνο η Τελλάς) μπορεί να χρεώσουν ο,τιδήποτε από λάθος, αν το πληρώσεις και μετά πάρ'το αυγό και κούρεφτο. Θεωρώ πολύ καλύτερη επιλογή την πληρωμή μέσω web banking, αφού έχω ελέγξει πρώτα το λογαριασμό!

XARAYGH
11-09-09, 09:52
σωστος

koumkots
12-09-09, 10:35
Κι εγώ είχα καθυστερήσει 1 φορά για 2 βδομάδες.

Πήρα τηλ στην Τελλάς και μου είπαν ότι μετά τους 3 απλήρωτους συνεχόμενους λογαριασμούς το κόβουν....

Πάντως, πάνω από έναν δε θα άφηνα.... Άντε να τον πλήρωνα στον αμέσως επόμενο.

akkiiss55
12-09-09, 11:41
Πόσες μέρες έχουμε αφήσει απλήρωτο το λογαριασμό της Τελλάς χωρίς να μας κόψει τηλεφωνία ή ιντερνετ?

6 μηνες για φραγη+ αλλοι 2 για να γινει LOOP CANCELLATION

michpapad
12-09-09, 22:41
6 μηνες για φραγη+ αλλοι 2 για να γινει LOOP CANCELLATION

Τσεκαρισμένο?

akkiiss55
13-09-09, 10:39
Τσεκαρισμένο?

ω ναι...ετσι γινεται...σε περιπτωση π γινει loop cancelation λογω ανεξοφλητων λογαριασμων τοτε γινεται κιολας νεα αιτηση για να γινει ενεργοποιηση...αφου γινει εξοφληση λογαριασμων βεβαια...στν αρχη λογικα βγαινει rejected γιατι ειναι blacklisted το αφμ και καλει ο πελατης για να γινει αποχαρακτηρισμος+να προωθηθει η αιτηση

bohemis09
15-09-09, 16:14
παιδια εγω πρεπει να εχω κανα χρονο να το πληρωσω αφου η τιμη εχει φτασει στα 450ευρω..ιντερνετ εχω κανονικα βεβαια..αν τον εξοφλησω θα πρεπει να κανω αιτηση ενεργοποιησης πληρωνοντας παραπανω?

mybanega
15-09-09, 16:49
παιδια εγω πρεπει να εχω κανα χρονο να το πληρωσω αφου η τιμη εχει φτασει στα 450ευρω..ιντερνετ εχω κανονικα βεβαια..αν τον εξοφλησω θα πρεπει να κανω αιτηση ενεργοποιησης πληρωνοντας παραπανω?

Ωραίος!!! Και έχεις ακόμα ίντερνετ??? Η τηλεφωνία πότε κόπηκε?

bohemis09
16-09-09, 04:26
δεν κοπηκε ουτε η τηλεφωνια ουτε το ιντερνετ.και καμια ειδοποιηση στον τελευταιο λογαριασμο για τα απληρωτα..ολα ειναι special..παιζει να μην τους πληρωσω ποτε...χαχαχα

@ ADSLgr.com All rights reserved.