PDA

Επιστροφή στο Forum : το ρουτερ της forthnet κανει για ON?



TASINOS
09-09-09, 19:40
ειμαι στο προγραμμα της fn που ειναι μονο για ιντερνετ -adsl economy- (24,90e το μηνα) και επειδη αν και ειμαι φοιτητης δεν μπορω να αλλαξω σε κατι φτηνοτερο -φοιτητικο προγραμμα της fn(ισχυει για νεες συνδεσεις μονο) θελω να αποχωρησω και να κανω αιτηση στην hol.ειδα στο site της hol οτι χρεωνουν 4,40 ε τον μηνα για ασυρματο εξοπλισμο.η ερωτηση ειναι η εξης:με το wag200g που εχω τωρα θα μπορω να μπαινω κανονικα στο νετ της hol?υπαρχει περιπτωση να μου το ζητησουν πισω το ρουτερακι(η forthnet)?δεν εχω προβλημα μεχρι στιγμης με το δικτυο της αλλα με εχουν πιασει η τσιγκουνιες μου ,αφου θα γλυτωνω 10ε το μηνα.τα εγραψα αναλυτικα για να μου επισημανεται και κανα αλλο προβλημα(αν υπαρχει).EKANA ΛΑΘΟΣ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ:OΠΟΥ ΟΝ------->HOL

DaveMurray
09-09-09, 19:57
όλα τα ρουτερ, κάνουν σε όλες τις εταιρείες....... (ίσως μόνο η voip λειτουργία να έχει πρόβλημα, αλλά εαν έχουμε POTS τηλεφωνία, δεν μας νοιάζει....)

jstrat
09-09-09, 20:22
όλα τα ρουτερ, κάνουν σε όλες τις εταιρείες....... (ίσως μόνο η voip λειτουργία να έχει πρόβλημα, αλλά εαν έχουμε POTS τηλεφωνία, δεν μας νοιάζει....)

οκ,προσπαθισε να setαρεις to Pirelli της ON σε αλλου παρόχου κύκλωμα...:whistle:

TASINOS
09-09-09, 21:27
οταν κανεις αιτηση διακοπης,μετα απο ποσο καιρο στο κοβουν?μπαινει και ο οτε στη μεση?.θα κανω πρωτα αιτηση διακοπης στην forthnet ή αιτηση ενεργοποιησης στην hol (και θα τα βρουν μεταξυ τους με την μεταφοτα κτλ κτλ).ο δυμηνος λογαριασμος θα εκδοθει κανονικα?τι διαδικασια θα ακολουθησω.ευχαριστω

DaveMurray
09-09-09, 22:37
οκ,προσπαθισε να setαρεις to Pirelli της ON σε αλλου παρόχου κύκλωμα...:whistle:

πανεύκολο..... άσε που θέλεις μόνο το σετάρισμα της ppp σύνδεσης, αλλά τέσπα.... Υπάρχει τρόπος και για αυτό το "ρουτεράκι..."

sakels
10-09-09, 01:47
ποιο προγραμα της hol ειναι 10 ευρω πιο φθηνο απο 24,9 της forthnet?:hmm:

TASINOS
10-09-09, 13:29
με την διακοπη της συνδεσης κτλ τι πρεπει να κανω?ξερουμε αν θα εχουν και αλλοι παροχοι αναλογες προσφορες (10 με 15ε τον μηνα) για φοιτητες μιας και αρχιζει νεα ακαδημαικη χρονια?
........Auto merged post: TASINOS πρόσθεσε 1 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........


ποιο προγραμα της hol ειναι 10 ευρω πιο φθηνο απο 24,9 της forthnet?:hmm:

το φοιτητικο 24 mbps http://www.hol.gr/default.asp?pid=24&la=1&itmid=104&ct=59&prd_st=2 .πιστευω πως ειναι μια πολυ καλη επιλογη.εχω ακουσει πολυ καλα λογια για την hol

sakels
10-09-09, 15:33
αυτο το ξερω αλλα ειναι shared llu. δεν ξερω κατα ποσο συμφερει... 29,65ευρω με οτε>adsl economy24.9

TASINOS
10-09-09, 15:39
αυτο το ξερω αλλα ειναι shared llu. δεν ξερω κατα ποσο συμφερει... 29,65ευρω με οτε>adsl economy24.9
τι σημαινει αυτο?30ε για νετ μονο ειναι πολλα κατα την γνωμη μου

sakels
10-09-09, 15:45
τι σημαινει αυτο?30ε για νετ μονο ειναι πολλα κατα την γνωμη μου

νομιζω το economy ειναι το πιο φτηνο full llu:hmm:για 24 adsl

TASINOS
10-09-09, 15:49
νομιζω το economy ειναι το πιο φτηνο full llu:hmm:για 24 adsl

θυμησε μια στα γρηγορα τι ειναi shared και full llu

bezoss
10-09-09, 17:39
θυμησε μια στα γρηγορα τι ειναi shared και full llu

shared llu = ίντερνετ από forthnet Μέσω δικτύου της και τηλέφωνο από το δίκτυο του οτέ.

full llu= ίντερνετ και τηλεφωνική γραμμή όλα μέσω ιδιόκτητου forthnet.

TASINOS
11-09-09, 18:15
shared llu = ίντερνετ από forthnet Μέσω δικτύου της και τηλέφωνο από το δίκτυο του οτέ.

full llu= ίντερνετ και τηλεφωνική γραμμή όλα μέσω ιδιόκτητου forthnet.
και που ειναι το κακο σε αυτο?πληρωνεις παγιο οτε?η δεν ειναι πολυ σταθερη η γραμμη?

@ ADSLgr.com All rights reserved.