PDA

Επιστροφή στο Forum : Username και password recovery για modem reset!



hellenicsun
09-09-09, 21:25
Καλησπέρα σε όλους!

Θέλω να κάνω reset το modem/router της Philips αλλά έχω ξεχάσει username και password ενώ δε βρίσκω τα χαρτιά που το είχαμε σημειώσει! Πως μπορώ να τα βρώ μέσω της σελίδας του router; Έχουμε καμία ιδέα; Ευχαριστώ!

arial
09-09-09, 21:29
admin / admin ισως?

hellenicsun
09-09-09, 21:30
admin / admin ισως?

Δε ξέρω. Λές να είναι αυτό; Διότι αν δεν είναι, να δω πως θα δω internet :p

arial
09-09-09, 21:31
Τοτε καλυτερα να μη το δοκιμασεις :p

tsioy
09-09-09, 21:36
Καλησπέρα σε όλους!

Θέλω να κάνω reset το modem/router της Philips αλλά έχω ξεχάσει username και password ενώ δε βρίσκω τα χαρτιά που το είχαμε σημειώσει! Πως μπορώ να τα βρώ μέσω της σελίδας του router; Έχουμε καμία ιδέα; Ευχαριστώ!

Αν εννοείς της σύνδεσης, ψάχνοντας στο interface του router (εκεί που κάνεις τις ρυθμίσεις για αυτό) και κάπου θα είναι, μάλλον ως internet connection (δεν ξέρω και τι έχεις). Έτσι, όμως, μάλλον θα βρεις μόνο το username, γιατί το password συνήθως το γράφουν ως ******.

androu
10-09-09, 00:04
Μπορείς να πάρεις στην οτενετ με το ΑΦΜ σου και κάτι άλλα στοιχεία που δεν ξέρω ποια μπορεί να είναι να σου τα ξαναδώσουν.

Shadowjump
10-09-09, 01:54
Δεν ξερω αν θα δουλευει σε εσενα, αλλα σε NETGEAR και Asus modems δουλευει.

Θα πας στην σελιδα που λεει το username και το password σου για το internet.
Θα κανεις δεξι κλικ καπου στο κενο, και θα πατησεις View Souce (στα Ελληνικα λογικα θα ειναι κατι σαν Κωδικας ). Ειναι κατω απο το Προσθηκη στα αγαπημενα στον ΙΕ8.
Θα σου ανοιξει ενα παραθυρο με πολυ πραμα.
Κανε αναζητηση με Ctrl+F και γραψε username ή password. Καπου εκει θα τα δεις.
Αν δεν στο βρει η αναζητηση, ψαξε μονος σου μεχρι να δεις το username σου @otenet.gr. Λογικα απο κατω θα ειναι και το password.

Εμενα καπου μεσα στο χαος μου βγαζει τα παρακατω. Εννοειται πως εβαλα ψευτικα username και password για να σου δειξω :P


Στο Asus βγαζει αυτο:

pppUserName.value = 'username@otenet.gr';
pppPassword.value = 'koukouroukou';

και στο NETGEAR αυτο:

<td><a href="javascript:loadhelp('pppoe','login')" tabindex="-1"><b>Login</b></a></td>
<td align="right"><input type="text" name="pppoeName" size="15" maxlength="63" value="username@otenet.gr"></td>
</tr>
<tr>
<td><a href="javascript:loadhelp('pppoe','password')" tabindex="-1"><b>Password</b></a></td>
<td align="right"><input type="password" name="pppoePasswd" size="15" maxlength="63" value="koukouroukou"></td>

@ ADSLgr.com All rights reserved.