PDA

Επιστροφή στο Forum : ερωτηση για τηλεκαρτα ΟΤΕ



thanasis38
10-09-09, 00:17
θα ηθελα να ρωτησω αν εχει αντιμετωπισει και αλλος ιδιο προβλημα. πριν απο 2 μηνες ενω η τηλεκαρτα μου ειχε χρονο ομιλιας περιπου 2 ευρω, ξαφνικα οταν την εβαζα στο καρτοτηλεφωνο μου εβγαζε καρτα μη αποδεκτη βλαβη 501.λεω μαλλον θα εχει τελειωσει η καρτα. παιρνω νεα καρτα και λειτουργει κανονικα μεχρι προχτες που με τη νεα καρτα παρολο που το υπολοιπο μου ηταν περιπου 1.5 ευρω μου βγαζει παλι το ιδιο μηνυμα. τι συμβαινει??
αρχιζουν και βγαζουν τις καρτες off? γιατι αν το κανουν συστηματικα ειναι απατη. αν εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα ας το αναφερει εδω. τμημα παραπονων για την τηλεκαρτα υπαρχει και αν ναι ποιο ειναι??

nnn
10-09-09, 00:19
Μήπως έχουν ημερομηνία λήξης ?
ή φθείρεται το chip ?

thanasis38
10-09-09, 00:20
ουτε η ημερομηνια εχει ληξει ουτε το τσιπ ειναι τοσο φθαρμενο για να πω οτι δεν το αναγνωριζει

nnn
10-09-09, 00:24
Δοκίμασες σε διάφορα καρτοτηλέφωνα έτσι ?

thanasis38
10-09-09, 00:25
φυσικα. το περιεργο ειναι οτι την προηγουμενη μερα η τηλεκαρτα λειτουργουσε κανονικα

nnn
10-09-09, 00:26
Για πάρε το 134 να ρωτήσεις.

thanasis38
10-09-09, 00:29
το 134 τι ειναι?? τηλεφωνο για την εξυπηρετηση πελατων τηλεκαρτας υπαρχει??

emeliss
10-09-09, 00:41
Τσέπες και πορτοφόλια είναι εχθρικά περιβάλλοντα για την υγεία των έξυπνων καρτών. Πάρε μία, πρόσεξε την αποθήκευση της και δες ότι δεν θα σου παρουσιάσει πρόβλημα.

thanasis38
10-09-09, 23:28
Τσέπες και πορτοφόλια είναι εχθρικά περιβάλλοντα για την υγεία των έξυπνων καρτών. Πάρε μία, πρόσεξε την αποθήκευση της και δες ότι δεν θα σου παρουσιάσει πρόβλημα.
δηλαδη να την βαλουμε σε ζελατινα και κουτακι?? αυτο συμβαινει τωρα τελευταια και ειναι μαλλον υποπτο. πριν δηλαδη οι καρτες δεν ειχαν προβλημα?? :hmm::hmm:

emeliss
10-09-09, 23:45
Πάντα είχαν αδυναμία σε αυτό το θέμα οι κάρτες αυτού του είδους. Γι'αυτό έχουν εγκαταλειφθεί σήμερα από τις περισσότερες εφαρμογές πλην των low cost.

thanasis38
10-09-09, 23:53
μιλαμε για καρτες οι οποιες δεν ειχαν κακοχρησιμοποιηθει.ειναι σαν καινουργιες με ελαχιστη φθορα

emeliss
10-09-09, 23:56
Δεν φαίνεται η φθορά. Αν την κάμψω στο τσιπάκι θα της πεις αντίο αλλά θα φαίνεται καινούρια. Πάρε μία, πρόσεξε την και δες αν θα υπάρχει διαφορά.

asxetos22
11-09-09, 00:12
Χωρίς να θέλω να φανώ κυνικός, μου φαίνεται περίεργο που ακόμη χρησιμοποιούνται τηλεκάρτες, με τέτοια διείσδυση των κινητών στην Ελληνική αγορά.

emeliss
11-09-09, 00:16
Η τηλεκάρτα μπορεί να φανεί πολύ χρήσιμη σε πολλές περιπτώσεις.

Manolis_karas
25-10-09, 13:20
Προσπάθησε να καθαρίσεις το τσιπάκι με κάποιο λείο ύφασμα, πουκάμισο, παντελόνι κλπ. θυμάμαι ότι παλιά αυτό έπιανε.

tupolev
25-10-09, 15:17
Εγώ πάντως όταν ήμουν στο στρατό είχα πάντα μια τηλεκάρτα στο πορτοφόλι μου και ποτέ δεν μου παρουσίασε πρόβλημα. Δεν την πολυπρόσεχα ούτε όμως την κακομεταχειριζόμουν. Τελικά έληξε πριν καταναλώσω όλο το χρόνο.

cool11
07-06-14, 14:34
Για να μην ανοιγω νεο θεμα, μηπως καποιος ξερει:
αν με καλεσει καποιος απο καρτοτηλεφωνο, και δω τον τηλεφωνικο του αριθμο στο σταθερό ή το κινητο μου, μπορω να του πω να κλεισει, και να τον καλεσω εγω αμεσως στο νουμερο που ειδα;
Γινεται call back ή οχι;

geopro64
08-06-14, 00:46
Για να μην ανοιγω νεο θεμα, μηπως καποιος ξερει:
αν με καλεσει καποιος απο καρτοτηλεφωνο, και δω τον τηλεφωνικο του αριθμο στο σταθερό ή το κινητο μου, μπορω να του πω να κλεισει, και να τον καλεσω εγω αμεσως στο νουμερο που ειδα;
Γινεται call back ή οχι;
Ναι! Το έχω κάνει.

vanels
06-07-14, 15:29
Ερωτηση,υπαρχει τροπος να κανεις ενα καρτοτηλεφωνο να βγει η αποκρυψη;

nikraven
06-07-14, 20:00
Ερωτηση,υπαρχει τροπος να κανεις ενα καρτοτηλεφωνο να βγει η αποκρυψη;
αν εννοείς τα καρτοτηλέφωνα του ΟΤΕ..όχι.

vanels
08-07-14, 00:48
Οκ καλος,και ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

thourios
08-07-14, 10:09
Αρχικό μήνυμα από cool11

Για να μην ανοιγω νεο θεμα, μηπως καποιος ξερει:
αν με καλεσει καποιος απο καρτοτηλεφωνο, και δω τον τηλεφωνικο του αριθμο στο σταθερό ή το κινητο μου, μπορω να του πω να κλεισει, και να τον καλεσω εγω αμεσως στο νουμερο που ειδα;
Γινεται call back ή οχι;


Ναι! Το έχω κάνει.


Τι ακριβώς εννοείς; Στα καρτοτηλέφωνα (θάλαμοι του ΟΤΕ) δεν εμφανίζεται ο αριθμός. Παλιότερα όμως εμφανιζόταν. Αλλά και που εμφανιζόταν, τον αριθμό αυτόν δεν μπορούσες να τον καλέσεις. Έδειχνε σήμα κατηλειμένου.

:hmm:

enasdios
12-09-14, 04:33
θα συμφωνήσω με το παραπάνω...

@ ADSLgr.com All rights reserved.