PDA

Επιστροφή στο Forum : Otenet ή Altec?????



aoritis
15-02-06, 21:39
Καλησπέρα.

Εδώ και 5 μήνες έχω ADSL 384/128 με την Otenet. Στην αρχή ήμουν αρκετά ευχαριστημένος αλλά τους τελευταίους 2 μήνες η ταχύτητα έχει πέσει δραματικά. Καλές ταχύτητες (μέχρι 310kbps δηλαδή το πολύ να κατεβάσω με 35-36 μην φανταστείτε τίποτα τρελό) πιάνω ξημερώματα ή καμια Κυριακή πρωί που όλη η φύσης ησυχάζει.
Έχω δοκιμάσει HOL η οποία είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα και Altec η οποία και αυτή μια από τα ίδια. Το έχω πάρει απόφαση ότι είναι πίτα το DSLam της Καλιθέας και απλά περιμένω μήπως γίνει κάποια αναβάθμιση από τον ΟΤΕ.
Στα μέσα Απριλίου τελειώνει η σύνδεσή μου με την Otenet και σκέφτομαι να συνεχίσω με την ίδια ή να αλλάξω σε Altec με το 6+6 μήνες δώρο στα 117€.
Σκέφτομαι όμως τα εξής:
-Μήπως τελικά η Altec δεν μου δώσει τις ταχύτητες που είχα με την Otenet (έστω αυτές τις ποταπές)
-Επειδή η προσφορά της τελειώνει 28/02 θα πρέπει μέχρι τότε να ανανεώσω οπότε χάνω ενάμιση μήνα πληρωμένο στην Otenet
Από τη μια σκέφτομαι και την άλλη γνωστή ιστορία με τον Finn και τον απαράδεκτο τρόπο που του φέρθηκαν και από την άλλη ότι αν όλα πάνε καλά για 1 χρόνο την έχω βγάλει μόνο με 117€.

Θα ήθελα τη γνώμη σας!!!:hmm::hmm:

Ευχαριστώ

Crosstalk
15-02-06, 22:35
Μεχρι τον Απριλη..........!

SABBATH
15-02-06, 23:31
κοιτα να δεις
εγω ειχα 384 μεχρι και την παρασκευη η οποια λιγει τον σεπτεμβριο. δεν εχει ομως σημασια εγω χτυπησα 1024 και ψαχνω να βρω να την δωσω... τεσπα

θελω να σου πω οτι το θεμα ειναι μονο σε σενα. η ταχυτητα παντου ειναι η ιδια +-5kb/s

εσυ αποφασιζεις

@ ADSLgr.com All rights reserved.