PDA

Επιστροφή στο Forum : HELP



nasos206
10-09-09, 03:29
Προσπαθώ εδω και μια εβδομάδα περίπου να λύσω το πρόβλημα και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.
έχω της HOL στα 24 MBS.το πρόβλημα Που αντιμετωπίζω είναι ότι κατεβάζω με rapidshare primioum και ενω ξεκινώ να κατεβάζω σχετικά καλά (στο speedtest μου δείχνει 8.30mbs) στο rapid κατεβάζω 950KBS-1MB...αυτό γίνετε όμως για τα 2 -3 πρώτα κομμάτια..μετά πέφτε εντελώς φτάνοντας 20-40και80 kbs !!!!!!!
Εάν κάνω διακοπή και ξανά ξεκινήσω ανεβάζει πάλι ταχύτητα κανονικά... αλλά πάλι μετά πέφτει...
Μήπως υπάρχει κάποιος περιορισμός από τι hol?επειδή κατεβάζω από rapid?
Εκτός και εάν είναι το μοντεμ τις πλάκας και ζεστενετε (ΙΑD)…Τι να πω δε ξέρω τι γίνετε….
Όποιος ξέρει ας πει….
Ευχάριστο εκ των προτέρων…

nasos206
10-09-09, 10:30
Προσπαθώ εδω και μια εβδομάδα περίπου να λύσω το πρόβλημα και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.
έχω της HOL στα 24 MBS.το πρόβλημα Που αντιμετωπίζω είναι ότι κατεβάζω με rapidshare primioum και ενω ξεκινώ να κατεβάζω σχετικά καλά (στο speedtest μου δείχνει 8.30mbs) στο rapid κατεβάζω 950KBS-1MB...αυτό γίνετε όμως για τα 2 -3 πρώτα κομμάτια..μετά πέφτε εντελώς φτάνοντας 20-40και80 kbs !!!!!!!
Εάν κάνω διακοπή και ξανά ξεκινήσω ανεβάζει πάλι ταχύτητα κανονικά... αλλά πάλι μετά πέφτει...
Μήπως υπάρχει κάποιος περιορισμός από τι hol?επειδή κατεβάζω από rapid?
Εκτός και εάν είναι το μοντεμ τις πλάκας και ζεστενετε (ΙΑD)…Τι να πω δε ξέρω τι γίνετε….
Όποιος ξέρει ας πει….
Ευχάριστο εκ των προτέρων…........

vrahnos
10-09-09, 11:40
και γω ιδια συνδεση εχω με ιδιο modem,
για το modem δεν εχω παραπονα, ζεστενεται πολυ αλλα δουλευει (σαν τον σκυλο) 24/7 χωρις προβληματα, απλα το εχω βαλει στο πατωμα :P
οσο για το rapidshare. το παθαινα κ εγω αυτο αλλα μονο με single connections (οταν κατεβαζα απο firefox πχ), ενας download manager που κατεβαζει με multiple connections λογικα θα στο λυσει το προβλημα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.