PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet ADSLeconomy & NOVΑ, ισχύει το -20% ;



rouho
11-09-09, 09:02
Καλημέρα στο site της forthnet διαφημίζουν ότι το πακέτο ADSLeconomy + Nova Cinema κοστίζει 51.80€. Τηλεφώνησα το πρωί για να κάνω αίτηση και μου είπαν ότι ......... αυτό δεν ισχύει πλέον και ότι ...... "απλά" δεν έχουν ενημερώσει το site τους !!!!!!!!! Αυτο που ισχύει είναι το 59.92€ (24.90 + 50 = 74.90€ -20%), το οποίο θα ίσχυε μετά το πρώτο εξάμηνο.

Πραγματικά απορώ πώς μία εταιρία τηλεπικοινωνίας και internet "απλά" δεν ενημερώνει το site της??? :down:

Chris_Nik
11-09-09, 09:04
Αστα να πανε, λογικα θα το κανουν αλλα ποτε....????

mmoukiou
11-09-09, 09:40
Μα η προσφορά στο economy ισχύει ως 30/9, λέει... Και πουθενά δεν αναφέρει πως δεν μπορεί να συνδυαστεί με την προσφορά nova. Δεν μπορούν να το κάνουν αυτό. Και από τη στιγμή που τιμολογούν οι ίδιοι στη σελίδα τους σηκώνει καταγγελία στην προστασία καταναλωτή. Μήπως μίλησες με κανέναν άσχετο?
Πάντως, εγώ που έκανα αίτηση στις 27/8 (περιμένω ενεργοποίηση,) σε κατάστημα forthnet, η πρόσφορά ίσχυε κανονικά (εκτός κι αν μου βγει στην πορεία λάκκος στη φάβα...). Λέτε να πέσαν πολλοί πάνω σε αυτό το πακέτο και το φρενάρουνε?

rouho
11-09-09, 09:49
Μίλησα σήμερα το πρωί στο 13831. Δε μπορώ να ξέρω εάν είναι άσχετοι ή σχετικοί, αυτό που ξέρω είναι ότι σήμερα ήθελα να κάνω αίτηση και μου είπαν ότι ΔΕΝ ισχύει το πακέτο ADSLeconomy + NOVA με 51.80€ αλλα με 59.92€. Της είπα για το τι αναγράφεται στο site και το γνώριζε !!!!!!!!! μου είπε ότι θα το διορθώσουν σύντομα....

mmoukiou
11-09-09, 09:57
Μάλιστα... Μάλλον έπεσε κόσμος σε αυτό το πακέτο και το σταματάνε γιατί δεν τους συμφέρει. Ωραίοι... Την αύξηση της nova όμως, θυμήθηκαν να την βάλουν αμέσως, στο site που κάνει την τιμολόγιση της προσφοράς Forthnet & nova.

ultraxmode
11-09-09, 10:23
Πάντως εγώ έβλεπα στο site τόσο καιρό 59,92 βρε παιδιά.. δεν νομίζω να άλλαξε τώρα..:hmm:

mmoukiou
11-09-09, 10:38
Πάντως εγώ έβλεπα στο site τόσο καιρό 59,92 βρε παιδιά.. δεν νομίζω να άλλαξε τώρα..:hmm:

Ναι βρε, γιατί έβαζες full pack nova. Ο φίλος έχει βάλει το cinema pack. ;)

andreasp
11-09-09, 10:41
Και απο την μία βλέπεις ότι δεν είναι ικανοί να ενημερώσουν ούτε το site τους, και απο την θα συνεχίσεις την προσπάθεια να γίνεις πελάτης τους, και μετά θα φωνάζεις για το μπάχαλο του λογιστηρίου τους, της εξυπηρέτησης τους.
Αφου το βλέπεις μπροστά σου, ότι απλά... "ΔΕΝ κανουν", γιατί το σκαλίζεις?
Πήγαινε παραδίπλα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο....

ultraxmode
11-09-09, 11:19
Ναι βρε, γιατί έβαζες full pack nova. Ο φίλος έχει βάλει το cinema pack. ;)

Mα για το Cinema λέω κ εγώ.. (μήπως χάνω κάτι???):hmm:

spsomas
11-09-09, 12:18
Mα για το Cinema λέω κ εγώ.. (μήπως χάνω κάτι???):hmm:

Πήγαινε εδώ να δεις
http://ebusiness-interactive.forthnet.gr/pronomio/application/index.html

mmoukiou
11-09-09, 12:29
Mα για το Cinema λέω κ εγώ.. (μήπως χάνω κάτι???):hmm:

Ώπα! Εδώ έχουμε θέμα. Πλάκα θα έχει να πουν στη forthnet πως ουδέποτε ίσχυε η τιμή που έδιναν οι ίδιοι στο δικό τους site!!!. Καλά ξεκινάμε.:closed:

ultraxmode
11-09-09, 13:00
Πήγαινε εδώ να δεις
http://ebusiness-interactive.forthnet.gr/pronomio/application/index.html

Έχεις απόλυτο δίκιο!! :hmm: Η εικόνα όμως που είναι μπροστά μπροστά στα στοιχεία του πακέτου, είναι 59.. (στο FAQ) αυτό όμως, για κάποιον που έχει ψάξει να δεί τιμές και έχει καταλήξει στην εν λόγω εικόνα.. μπορεί να την χρησιμοποιήσει σαν αποδεικτίκό στοιχείο για να πληρώνει αυτό πόυ είδε.. ΤΕΤΟΙΑ ΛΑΘΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ!:oneup:

ΜΑΙΚ
12-09-09, 01:59
51,80 1 εξαμηνο
59.92 2 εξαμηνο.
στανταρ το παραπανω

rouho
12-09-09, 09:49
Μας δουλεύουν???

anepro
12-09-09, 12:35
Μας δουλεύουν???

+1:oneup:

billstamaniac
12-09-09, 16:14
αυτο που ισχυει ειναι το εξης 20 % στην nova κ απο εκει κ περα στο economy
aν εισαι ηδη στην προσφορα των 6 μηνων στα 14.75 και βαλεις προνομια περνιεται το 20% στην αρχικη τιμη δηλ 24,90 - 20%
αν ομως κανεις απο την αρχη το economy με το προνομιo περινεται στην τιμη της προσφορας η εκπτωση δηλ 14,75 - 20%
ελπιζω να βοηθησα

Andreaslar
13-09-09, 17:01
Εγώ έχω ADSL Economy αι θα πληρώνω:

ADSL (6 πρώτοι μήνες) 14,75-20%
ADSL (μετά τους 6 μήνες) 24,90-20%
NOVA Full Pack - 20%

Βέβαι δεν μου ήρθε ακόμα λογαριασμός, αλλα έτσι μου έιπαν ότι είναι

rouho
14-09-09, 09:51
βασικά ΔΕΝ ξέρουν τι λένε!!!!!!

Ξαναπήρα τηλέφωνο και όντως μου είπαν ότι ισχύει το 14.75 - 20 % το πρώτο εξάμηνο. Οπότε αποφάσισα να κάνω την αίτηση, λεγοντάς τους να μου στείλουν και εγγράφως το μηνιαίο κόστος του 1ου και του 2ου εξαμήνου. Μου είπαν ότι αυτά θα γράφονται αναλυτικά στη σύμβαση που θα έρθει με courier μεθαύριο ! Ας ελπίσω ότι θα έιναι σωστά ......

FSHOPAXD
14-09-09, 11:53
Για νέους συνδρομητές ισχύει η προσφορά ADSL Economy 14,75 euro για το πρώτο εξάμηνο , σε αυτό το πακέτο ισχύει η προσφορά -20% με οποιοδήποτε πακέτο NOVA (πάλι με -20%) εκεί αναφέρετε και η πρώτη τιμή, μετά το πρώτο εξάμηνο η τιμή είναι 24,90 euro+Πακέτο NOVA με -20% έκπτωση.
Εαν είσαι παλιός συνδρομητής δεν απαιτείτε τίποτα αλλο απο την συμβαση προνομίου με την έκπτωση στην υπάρχουσα χρεωση των λογαριασμών σου.
Πανε σε ένα FShop να τα δείς από κοντά. Η προσφορά NOVA δεν ισχύει μονο για το Φοιτητικό ADSL Economy, αλλά η διαφοροποίηση του από το απλό ADSL Economy είναι μικρή, άρα εαν ενας φοιτητής επιθυμεί προσφορά NOVA+Forthnet επιλέγει το απλό ADSL Economy.

rouho
16-09-09, 11:30
Ήρθε σήμερα courier για την αίτηση. Ενώ μου είχαν πεί ότι θα έγραφε σαφώς το κόστος ...... τρίχες. Δεν έλεγε τίποτα. Ελπίζω να μην έχω καμία έκπληξη !

puzzle
16-09-09, 12:05
Εκανα και εγω την αιτηση με πακετο sports...
Μου τονισαν στο μαγαζι οτι το ξεκαθαρισαν και οτι στις νεες αιτησεις για adsl economy για τους πρωτους 6 μηνες ειναι 14,75 - 20%....
Αλλα ισχυει μονο για νεες αιτησεις μου ειπαν προς το ιδιοκτητο τους...

@ ADSLgr.com All rights reserved.