PDA

Επιστροφή στο Forum : Πλήρης αδιαφορία του ΟΤΕ για το ανύπαρκτο ίντερνετ στην περιοχή των Βιλίων Αττικής.



kares
11-09-09, 10:23
Εδώ κι ένα μήνα υπάρχει πρόβλημα με το ίντερνετ.Οι σελίδες ανοίγουν υπερβολικά αργά.Μου θυμίζουν το παλιό pstn.Έχω μιλήσει με πάνω από 30 άτομα στην περιοχή και όλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα.Έχει ξανασυμβέι αυτό στο παρελθόν.Έχω ξανακαλέσει τον ΟΤΕ άλλες 3 φορές και μου είπαν ότι θα ελένξουν τη γραμμή μου και θα με καλέσει ο τεχνικός.Τους εξήγησα ότι είναι γενικό το πρόβλημα κι όχι μόνο στη σύνδεση μου άλλα αυτοί στον κόσμο τους...πάλι τα ίδια...θα τσεκάρουμε τη γραμμή σας μου είπαν.Το αποτέλεσμα?Απολύτως τίποτα!Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω με τον ΟΤΕ που αδιαφορεί για την υπάρχουσα κατάσταση.Σημειώνω ότι στο παρελθόν που είχε γίνει το ίδιο για πολύ καιρό απ'οτι έμαθα είχαν γεμίσει τα ports της περιοχής,εξίσου και το πάρα πολύ αργό ίντερνετ.Ποια πρέπει να είναι η επόμενη μου κίνηση?:hmm:

baskon
11-09-09, 10:30
Εαν οντως εχει μπουκωσει η υποδομη του Οτε στην περιοχη τότε μαλλον θα περιμενεις πολύ ...χωρις να μπορεις να κανεις και πολλα .
Οταν λεω πολυ εννοω 1-2-3 μηνες.
Ακομα και μεσον να ειχες στον Οτε ωστε να ξεκιναγε χτες η αποκατασταση του προβληματος παιρνει χρονο η προσθηκη bandwidth ή η ενισχυση του dslam με πορτες
Επρεπε να ειχε προβλεφθει πριν αρχισει το προβλημα..
Εκτος αν φυσικα μιλαμε για καποιο αλλο προβλημα,πχ να κοπηκε καμια οπτικη

@ ADSLgr.com All rights reserved.