PDA

Επιστροφή στο Forum : WMA copy protection windows media player



e_heroi
12-09-09, 15:21
Καλησπερα σε ολους. εχω το εξης προβλημα και με εχει τρελανει. προσφατα εκανα φορματ και περασα XP. ομως τωρα δεν μου παιζει κανενα wma . μου λεει οτι πρεπει να παω στο διαδικτιο να κατεβασω την αδεια. δοκιμασα ενα σωρο προγραμματα που κατεβασα και λεγανε οτι το σπανε αυτο το protection αλλα ματαια. το ξερω οτι κατεβαζωντας την αδεια ειμαι οκ απλα θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις καποια λυση πιο ευκολη. αν δεν ειχα internet για παραδειγμα. ευχαριστω πολυ!

sonic
12-09-09, 15:28
Από που τα βρήκες τα wma;

giorgosts
12-09-09, 15:58
Άλλη φορά να τα ριπάρεις σε mp3. To wma είναι ΓΤΜ

WAntilles
12-09-09, 16:11
Άλλη φορά να τα ριπάρεις σε mp3. To wma είναι ΓΤΜ

Μπα-μπα.

Αφού εσύ είσαι θιασώτης-υπερασπιστής του DRM.

Είναι "καλό" και "για το καλό μας".

giorgosts
12-09-09, 16:15
Μπα-μπα. Αφού εσύ είσαι θιασώτης-υπερασπιστής του DRM. Είναι "καλό" και "για το καλό μας".

Αλλά όχι και να κλειδωθούμε απ' έξω απ' το ίδιο μας το σπίτι.

WAntilles
12-09-09, 16:22
Αλλά όχι και να κλειδωθούμε απ' έξω απ' το ίδιο μας το σπίτι.

Μπα-μπα.

Οποιαδήποτε μορφή DRM, εδώ και χρόνια, αυτό κάνει, καθημερινά.

Τώρα το κατάλαβες;

e_heroi
12-09-09, 17:11
λοιπον τα wma αλλα μοθ τα δωσανε και αλλα τα εχω ριπαρει εγω στην προηγουμενη εγατασταση xp στην οποια επαιζαν ολα. καμμια λυση ρε μαγκες?

sonic
12-09-09, 17:16
Άρα δεν είναι κλειδωμένα με κάποιο τρόπο, δοκίμασε να δεις αν παίζουν με το winamp.

giorgosts
12-09-09, 19:21
Άρα δεν είναι κλειδωμένα με κάποιο τρόπο, δοκίμασε να δεις αν παίζουν με το winamp.

Μάλλον είχε ενεργοποιημένο το DRM κατά το ριπάρισμα. Με το καινούργιο format δεν αναγνωρίζεται ο παλιός ιδιοκτήτης και ο wmp αρνείται να τα παίξει.
61405

Τι θα συμβεί αν αποφασίσω να προστατεύσω από αντιγραφή μουσική που αντιγράφω από CD;

Αν προστατεύσετε από αντιγραφή τα κομμάτια που αντιγράφετε από ένα CD, τα αρχεία της αντιγραφής είναι προστατευμένα, που σημαίνει ότι απαιτούνται δικαιώματα χρήσης πολυμέσων για την αναπαραγωγή, εγγραφή ή συγχρονισμό του αρχείου. Αν αντιγράψετε τα αρχεία σε άλλον υπολογιστή και προσπαθήσετε να τα χρησιμοποιήσετε, μπορεί να σας ζητηθεί να πραγματοποιήσετε λήψη δικαιωμάτων χρήσης πολυμέσων για εκείνον τον υπολογιστή. Υπάρχει ένα όριο στον αριθμό των φορών που μπορείτε να πραγματοποιήσετε λήψη δικαιωμάτων χρήσης πολυμέσων για τα αντιγραμμένα αρχεία σας.

Αν σκοπεύετε να χρησιμοποιήσετε τα αντιγραμμένα αρχεία μουσικής σας σε πολλούς υπολογιστές, μην προστατεύσετε τα αρχεία από αντιγραφή. Αν θέλετε να περιορίσετε τη διανομή τυχόν τραγουδιών που αντιγράφετε από CD, ενεργοποιήστε την προστασία από αντιγραφή. Σημειώστε ότι δεν μπορείτε να καταργήσετε την προστασία από αντιγραφή ενός αρχείου αφού την εφαρμόσετε. Η προστασία από αντιγραφή είναι διαθέσιμη μόνο όταν αντιγράφετε μουσική από CD σε μορφή Windows Media Audio (WMA). Για πληροφορίες σχετικά με την ενεργοποίηση και απενεργοποίηση της προστασίας από αντιγραφή, ανατρέξτε στο θέμα Αλλαγή των ρυθμίσεων αντιγραφής μουσικής.



Κοίταξε αν μπορείς να κάνεις κάτι με την αλλαγή ιδιοκτήτη. Ιδιότητες>Μπλα-μπλα (Αλλά όπως βλέπεις μην περιμένεις και πολλά πράγματα).
61404

ifaigios
12-09-09, 22:25
Και εγώ αντιμετώπιζα το πρόβλημα που αναφέρεις μετά από φορμάτ. Δυστυχώς αν έχεις χάσει τα DRM κλειδιά τους δεν υπάρχει "επίσημος" τρόπος να τα ξεκλειδώσεις. Μόνο με αυτά τα προγράμματα που κατέβασες και "σπάνε το protection". Εγώ βέβαια δεν στάθηκα τυχερός (δεν ξεκλείδωναν με τίποτα), οπότε τα πάτησα όλα ένα Delete και ξανά ριπάρισμα σε MP3.

@ ADSLgr.com All rights reserved.