PDA

Επιστροφή στο Forum : Χωρις ηχο μετα απο το Vista sp2



haerdallis
12-09-09, 16:26
Εγκατεστησα χτες το Vista sp2 και απο τοτε δεν εχω ηχο. στη διαχειρηση συσκευων λεει οτι ολα λειτουργουν κανονικα καρτα ηχου εχω on board απο foxconn black opps τα ηχεια λειτουργουν κανονικα οταν συνδεω το mp3 player. εχει κανεις ιδεα τι να κανω? ευχαριστω προκαταβολικα, για οποιαδηποτε αλλη ερωτηση σχετικα με το θεμα ρωτηστε με να σας απαντησω. ευχαριστω πολυ.
(εβαλα τους driver για ηχο απο το cd της motherboard και εχω βαλει και νεους driver αλλα παλι τιποτα)

akilleas
12-09-09, 17:27
Μήπως, λέω μήπως, είναι κάτι σε κατάσταση σιγής;(mute)...

haerdallis
12-09-09, 17:33
οχι μακαρι να ηταν αυτο, ευχαριστω πολυ για την απαντηση παντως!

ifaigios
12-09-09, 22:15
1ον, τσέκαρε ότι η onboard κάρτα ήχου είναι ενεργοποιημένη από το BIOS
2ον, τσέκαρε ότι έχεις συνδέσει το καλωδιο των η ηχείων στην ΠΡΑΣΙΝΗ υποδοχή.

Vtester
12-09-09, 22:32
δοκίμασες να κατεβάσεις και να περάσεις την τελευταια έκδοση driver της κάρτας ήχου ; νομίζω realtek είναι

glazarou
14-09-09, 02:22
Συνηθως μαζι με τον driver εγκαθηστατε και ενα προγραμματακι για την ρυθμιση της καρτας ηχου,(κοιτα στον πινακα ελενχου)δες αν ειναι ολα σωστα ρυθμισμενα.Επισης δοκιμασες διαφορους τυπους αρχειων?λεω μηπως ειναι θεμα codec το προβλημα..

emeliss
14-09-09, 02:59
Πήγαινε control panel, sound, playback. Αν σου εμφανίζει παραπάνω από μία καταχωρήσεις μάλλον θα πρέπει να σβήσεις την προεπιλεγμένη.

glazarou
14-09-09, 03:19
Μα πως να εχει δευτερη επιλογη αφου μια καρτα ηχου εχει.....1ον και 2ον ακομα και δευτερη καρτα ηχου να ειχε δεν μπορεις απο κει να σβησεις καποια καταχωρηση...

emeliss
14-09-09, 03:22
Το΄χω ξαναδεί με διπλοεγγραφή την ίδιας κάρτας. Η μία έπαιζε, η άλλη όχι. Έχει δεξί κλικ disable.

glazarou
14-09-09, 03:58
Το΄χω ξαναδεί με διπλοεγγραφή την ίδιας κάρτας. Η μία έπαιζε, η άλλη όχι. Έχει δεξί κλικ disable.

Μηπως εννοεις στην διαχειριση συσκευων,στους ελενχτες ηχου,βιντεο και παιχνιδιων?Γιατι μονο εκει εχει disable.

emeliss
14-09-09, 10:00
Δεν έχω πια vista και δεν θυμάμαι σίγουρα από την έφαγα. Πάντως η διπλοεγγραφή φαινόταν εκεί που είπα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.