PDA

Επιστροφή στο Forum : Η HOL αλλαζει το ρουτερ?



zoug100
14-09-09, 11:11
γεια σας.εχω adsl απο hol και μου χουν δωσει το jetspeed 520+
ομως το συγκεκριμενο ρουτερ οταν δουλευει το u torrent δεν μπαινει σε καμια ιστοσελιδα.ξερετε αν η hol το αλλαζει με κανενα αλλο ρουτερ?ή χλωμο?ρωταω γιατι ειδα στην αποδειξη που μου χαν στειλει οτι το ειχαν χρεωσει.

CRC
14-09-09, 11:54
Εφόσον δεν είσαι στο δίκτυό τους πάλι το ίδιο θα πάρεις....μάλλον περίπου το ίδιο. Ζήτησε τους το NetFasteR 5200. Έχει το ίδιο hardware αλλά διαφορετικό Software. Δεν νομίζω όμως πως θα έχεις κάποια βελτίωση στα torrents. Γενικά, αυτά τα CPE είναι καλά για απλή χρήση. Browsing, download (όχι με torrent).

zoug100
14-09-09, 12:11
το netfaster5200 δηλαδη κολλαει στα torrents και αυτο?

CRC
14-09-09, 12:27
Τι να σου πω....σε εμένα με "συγκρατημένες" ρυθμίσεις στο utorrent και με 2Μbit σύνδεση...δεν μου βγάζει προβλήματα. Τη δουλειά μου την κάνω.

thrylos97
14-09-09, 16:58
Μεχρι τον Απρίλιο που ημουν στην vodafone ειχα το jetspeed520+, και είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.Οταν αλλαξα ISP(Ουσιαστικά δεν αλλαξε) και πήγα στην HOL μου έστειλαν νέο εξοπλισμό με το NetFaster IAD2 και το πρόβλημα με το utorrent λύθηκε.Προτείνω να τους πάρεις τηλέφωνο και να τους πείς ότι έχεις γενικότερο πρόβλημα και να σου στείλουνε το NetFaster IAD2 (ρώτησε τους για αλλαγή με το jetspeed520+).
Τα λεμε thrylos97.

@ ADSLgr.com All rights reserved.