PDA

Επιστροφή στο Forum : Αιγάλεω - Βοήθεια επιλογής ADSL



ideapro
15-09-09, 00:11
Για σας

Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό σημείο για να κάνω αυτή την παρακάτω ερώτηση

Καταρχήν μένω στην περιοχή της αγίας Βαρβάρας – Αιγάλεω και έχω σύνδεση forthnet αλλά τελευταία μου κολλάει και η ταχύτητα είναι πολύ αργή , και θέλω να αλλάξω

Θέλω αν μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι καλύτερο αυτή τι στιγμή η αν είναι κανένας από αυτά τα μέρη ,να μου προτείνει η να μου πει τη να αποφύγω

Ευχαριστώ

Lagman
15-09-09, 00:30
Λογικά αν το πάρεις, οι εταιρίες που έχουν μαζέψει τον περισσότερο κόσμο έχουν και τα περισσότερα προβλήματα εκτός από τον ΟΤΕ που έχει χρήματα και είναι ποιο άνετος .
Θέλεις την καλύτερη υποστήριξη βάζεις netone.
Θέλεις να έχεις την δυνατότητα να κάνεις μοναδικές ρυθμίσεις στην γραμμή σου και με προτεραιότητα τα Online games βάζεις On Telecoms.

Μακρυά απο forthnet και hol .

Έχεις μπει στο κατάλληλο forum :) ότι απορίες έχεις μη διαστάσεις να ρωτήσεις .

ideapro
15-09-09, 22:42
Λογικά αν το πάρεις, οι εταιρίες που έχουν μαζέψει τον περισσότερο κόσμο έχουν και τα περισσότερα προβλήματα εκτός από τον ΟΤΕ που έχει χρήματα και είναι ποιο άνετος .
Θέλεις την καλύτερη υποστήριξη βάζεις netone.
Θέλεις να έχεις την δυνατότητα να κάνεις μοναδικές ρυθμίσεις στην γραμμή σου και με προτεραιότητα τα Online games βάζεις On Telecoms.

Μακρυά απο forthnet και hol .

Έχεις μπει στο κατάλληλο forum :) ότι απορίες έχεις μη διαστάσεις να ρωτήσεις .

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου :oneup:

Εμένα δεν με διαφέρουν τα on line games , ασχολούμαι με ιστοσελίδες δηλαδή ποιο πολύ για επαγγελματικό σκοπό .
όσο αφορά για την on telecoms τι εννοείς λέγοντας δυνατότητα να κάνεις μοναδικές ρυθμίσεις
Και η netone έχει καλή ταχύτητα η έχει μόνο καλή υποστήριξη

Ευχαριστώ και πάλι και συγγνώμη που σε ζαλίζω :oops:

Lagman
16-09-09, 18:23
Δες αυτή τη σελίδα (http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=53720&d=1238012562)

φίλος με netone είναι αρκετά ευχαριστημένος και έχει καλή ταχύτητα.

29gk
16-09-09, 19:36
Στην ιδια περιοχη-dslam και με forthnet ημουν ικανοποιημενος αλλα και τωρα με Hol. Αν εχεις ηδη προβλημα, φοβαμαι πως η αλλαγη παροχου δεν θα στο λυσει.

Lagman
16-09-09, 21:25
Στην ιδια περιοχη-dslam και με forthnet ημουν ικανοποιημενος αλλα και τωρα με Hol. Αν εχεις ηδη προβλημα, φοβαμαι πως η αλλαγη παροχου δεν θα στο λυσει.

Η netone έχει καλύτερο support και αν έχει κάποιο πρόβλημα θα το λύσουν . hol και forthnet είναι ότι χειρότερο .

ideapro
16-09-09, 21:59
Δες αυτή τη σελίδα (http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=53720&d=1238012562)

φίλος με netone είναι αρκετά ευχαριστημένος και έχει καλή ταχύτητα.

Κατάλαβα τη εννοείς για την on , από ότι φαίνετε μπορείς να κάνεις αλλαγές όποτε θες.
Πάντως είναι ένα καλό πακέτο από τι στιγμή που προσφέρει και τηλεόραση και τηλέφωνο

Όσο για την net one δεν έχω ακούσει κάτι αλλά από ότι είδα στο site έχει και αυτή το ενδιαφέρον της

Lagman
16-09-09, 23:18
Κατάλαβα τη εννοείς για την on , από ότι φαίνετε μπορείς να κάνεις αλλαγές όποτε θες.
Πάντως είναι ένα καλό πακέτο από τι στιγμή που προσφέρει και τηλεόραση και τηλέφωνο

Όσο για την net one δεν έχω ακούσει κάτι αλλά από ότι είδα στο site έχει και αυτή το ενδιαφέρον της


Η πολιτική της εταιρίας το δίκτυο και ο εξοπλισμός της forthnet δεν είναι σε θέση να παρέχουν μερικές απο αυτές τις αλλαγές ούτε καν τηλεφωνικά ...
Θεωρώ ότι η on telecoms είναι μπροστά.

netone προτείνω σε φίλους και γνωστούς με κλειστά μάτια , για gaming προτείνω ΟΤΕ και On telecoms.

ideapro
18-09-09, 22:18
Η πολιτική της εταιρίας το δίκτυο και ο εξοπλισμός της forthnet δεν είναι σε θέση να παρέχουν μερικές απο αυτές τις αλλαγές ούτε καν τηλεφωνικά ...
Θεωρώ ότι η on telecoms είναι μπροστά.

netone προτείνω σε φίλους και γνωστούς με κλειστά μάτια , για gaming προτείνω ΟΤΕ και On telecoms.

Καλησπέρα και πάλι φίλε μου :)
Νομίζω ότι θα επιλέξω on telecoms που είναι ποιο ολοκληρωμένο πακέτο , και αφού κάνει και για παιχνίδια θα είναι γρήγορη , έτσι δεν είναι η κάνω λάθος

Lagman
19-09-09, 10:14
Καλησπέρα και πάλι φίλε μου :)
Νομίζω ότι θα επιλέξω on telecoms που είναι ποιο ολοκληρωμένο πακέτο , και αφού κάνει και για παιχνίδια θα είναι γρήγορη , έτσι δεν είναι η κάνω λάθος

Εσύ αποφασίζεις , στα downloads το ίδιο θα είναι σχεδόν. Φοβάσε μήπως δεν είσαι ικανοποημένος ; βάλε netone ούτως η άλλως σου δύνεται η δυνατότητα να την δοκιμάσεις για 2 μήνες και αν δε σου αρέσει μετά βάζεις on telecoms .

29gk
19-09-09, 10:57
Προσοχη μονον στις ρητρες. Στην ΟΝ η δωδεκαμηνη ρητρα ειναι και τα 12 παγια, ενω στην forthnet και στην Hol ειναι 70€. Για την netone παλι δεν ξερω.

ideapro
20-09-09, 08:59
Προσοχη μονον στις ρητρες. Στην ΟΝ η δωδεκαμηνη ρητρα ειναι και τα 12 παγια, ενω στην forthnet και στην Hol ειναι 70€. Για την netone παλι δεν ξερω.

Τη εννοείς λέγοντας ρήτρα , σε περίπτωση που θέλω να διακόψω ποιο νωρίς από το χρόνο ?

Lagman
20-09-09, 10:40
Τη εννοείς λέγοντας ρήτρα , σε περίπτωση που θέλω να διακόψω ποιο νωρίς από το χρόνο ?


ναι σε περίπτωση που θέλεις να διακόψεις νωρίτερα, πάντως και κανονικά που διέκοψα στην forthnet με ταλαιπωρούν μήνες με τον εκκαθαριστικό ...

ideapro
25-09-09, 21:26
Καλησπέρα και πάλι
Σας ευχαριστώ για τι βοήθεια σας

Αποφάσισα για on telecoms που είναι ποιο ολοκληρωμένο πακέτο
, και θα δούμε τη θα δούμε
:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.