PDA

Επιστροφή στο Forum : Πίτα dslam



AKHS
17-02-06, 02:24
Έχω σύνδεση dsl 1024 με την forthnet εδώ και μια εβδομάδα.Το dslam που ανοίκω εχει γεμίσει, με αποτέλεσμα η ταχύτητα να μην ειναι ικανοποιητική.Θέλω να αλλάξω dslam.Στον ΟΤΕ μου είπαν ότι γίνεται αλλά είναι θέμα γραφειοκρατιας.Παίρνω τηλέφωνο συνέχεια και δηλώνω βλάβη για να μου το αλλάξουν αλλά δεν γίνεται τίποτα[μου λένε ότι δουλεύει μια χαρά] Δεν μου το αλλάζουν. Τί να κάνω? είμαι απελπισμένος!Μπορεί τε να με βοηθήσετε?:twisted:

dantouan
17-02-06, 02:38
Φιλε AKHS δεν υπαρχει λογος να γραφεις με bold.....

pan.nl
17-02-06, 02:56
Αλήθεια γίνεται να σε μεταφέρουν σε άλλο DSLam?? Βάση τηλεφωνικού αριθμού δε γίνεται η όλη ταξινόμηση των χρηστών? Γιατί δεν κάνεις υποβάθμιση κλάσης γραμμής τότε, AKHS? Αφού πληρώνεις τσάμπα χρήματα ούτως ή άλλως...

Σε ποιά περιοχή είσαι παρεπιπτόντως?

AKHS
17-02-06, 12:51
Μένω Ζωγράφου .Είμαι στο dslam Αμπελοκήπων. Ειμαι στο 455 Alcatel-xd-1 και θελω να παω στο 1299 Alcatel-xd-4

Bebis
17-02-06, 16:50
Εγώ μίλησα πρόσφατα με μια κοπελιά στο 134 και μου είπε πως επειδή δεν έχει διαθέσιμες πόρτες το dslam της Τερψιθέας , και βάζουν στην Ηλιουπολη μπορεί να με βολέβει.Από που και ως που αυτό,δεν μπορώ να καταλάβω...

JoeBar
17-02-06, 21:07
Μπορούν να σου αλλάξουν dslam; :hmm:

Pieros
19-02-06, 02:23
Αμα υπάρχει θέληση κ βύσμα όλα γίνονται

t300
19-02-06, 02:42
Αμα υπάρχει θέληση κ βύσμα όλα γίνονται... και isp otenet, όλα γίνονται και με ένα απλό emai (προσωπική εμπειρία)

Pieros
19-02-06, 03:57
Αν δεν έχεις οτε δεν γίνεται?

Hwoarang
19-02-06, 04:00
Μην σου απαντήσω :twisted: :twisted:

JoeBar
19-02-06, 12:39
Παρόλα αυτά μια σίγουρη απάντηση ακόμα δεν έχει δωθεί.

t300
19-02-06, 19:59
Nαι, μπορούν αλλά δεν το κάνουν για τον καθένα έτσι απλά.

homer_k
08-11-06, 03:51
Για να μην ανοίγω καινούργιο thread, ξεθάβω αυτό.

Η ερώτησή μου είναι η εξής: Αυτή τη στιγμή είμαι στο DSLAM που βλέπετε αριστερά στο προφίλ μου. Σκέφτομαι να διακόψω την συνδρομή μου με ALTEC και να βάλω φοιτητικό DSL. Κατέβασα το αρχείο με τις ελεύθερες πόρτες ανά DSLAM και είδα οτι στην Καλαμαριά έχει ελεύθερες πόρτες μόνο στα 2198-IBAS48-3 και 2568-ALCATEL-XD-3. Με την αίτηση διακοπής θα χάσω την πόρτα μου. Θα με βάλουν σε κάποιο από τα άδεια ή θα μείνω χωρίς DSL;

wintech2003
08-11-06, 03:55
Δεν βλέπουμε πάντως στα αριστά στο προφιλ σου σε ποιο DSLAM εισαι... :p

homer_k
08-11-06, 04:02
Ουπς! Μα που πήγε; Αφού το είχα! Τρέχω να το διορθώσω :oops:

EDIT:
Μόλις ανακάλυψα ότι δεν έχει αναλυτικά τα DSLAMs. Το λέω εδώ λοιπόν: είμαι στο INTRACOM-IBAS1

RyDeR
08-11-06, 16:48
Ναι θα σε βάλουν σε άλλο, εκτός αν το κέντρο εκείνο εξυπηρετεί άλλο φάσμα αριθμών. Το πιθανότερο είναι να σε βάλουν πάντως. Πάρε το 134 και ρώτα πόσες πόρτες έχει η περιοχή σου, εκεί βλέπουν αν έχει ελεύθερες στο κέντρο σου.
Α επειδή είσαι Καλαμαριά, πες μου και 'μένα πόσες over pstn έχετε.

billygri77
18-11-06, 00:25
Την προηγουμενη βδομαδα ειρθε ενας οτετζης σπιτι καθοτι ειχα δηλωσει βλαβη οτι δεν παει βημα και δεν πιανει πανω απο 45 με τιποτα και σε ολες τις αλλες περιοχες που εχω καποιον γνωστο με dsl πιανουν ολοι πανω απο 90-100 στανταρ.Ηρθε το τσεκαρε μου ειπε οτι οι providers εχουν ολοκληρωσει αναβαθμιση το ιδιο και τα xd1,xd2 του νεου κοσμου.Μου ειπε κατοπιν ελεγχου για καμια ωρα απο το pc μου να μην ανησυχω καθολου καθοτι ολα αυτα στο νεο κοσμο ειναι μια φυσιολογικη αντιδραση στην πολυπλεξια του τοπικου μας οτε σε μεγαλο φορτιο.....
μου ειπε επισης οτι στην περιοχη μας υπαρχουν παρα πολυ χρηστες που κατεβαζουν ολη μερα...
Τελος με καθησυχασε οριστικα οταν με διαβεβαιωσε να μη στενοχωριεμαι καθολου καθοτι ο ιδιος μενει περιοχη caravel και κατεβαζει με 30... αρα μου ειπε να ειμαι πολυ ευχαριστημενος.....

Ε δεν παει αλλο ρε παιδια βαρεθηκα

@ ADSLgr.com All rights reserved.