PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με conn-x Help please



StellaFl
19-09-09, 11:05
Μια πονεμένη ιστορία χωρις τέλος

Τον Ιούλιο μετακόμισα, άφησα την σύνδεση HOL που είχα (απλά και μόνο επειδή η σύνδεση με ΟΤΕ θα γινόταν πιο γρήγορα) και έβαλα Connex στα 8mbps. Από την πρώτη στιγμή είχα μεγάλα προβλήματα με συχνές αποσυνδέσεις. Οι αποσυνδέσεις ήταν αραιές και πολύ συντομες το πρωι αλλά γίνονταν τραγικές το βράδυ.

Πέρασα όλη την διαδικασία ελέγχου μέσω ΟΤΕ, κλειδώσαμε την ταχύτητα στα 2 μήπως και φτιάξει, μετρήσανε τις γραμμές κλπ κλπ και ο τεχνικός που με επισκέφτηκε είπε πως τελικά είναι θέμα καλωδίωσης του σπιτιού. Χρειάστηκε να μετακομίσω και πάλι, σε σπίτι με νέα καλωδίωση αυτή τη φορά. Το πρόβλημα όμως παραμένει το ίδιο και χειρότερο. Το βράδυ είναι σχεδόν αδύνατο να διατηρήσω την σύνδεση και πολλές φορές ενώ λέει Internet συνδεδεμένο δεν είναι στην πραγματικότητα. Το πρόβλημα παραμένει και όταν συνδέομαι ενσυρματα.

Δεν έχω ελέγξει αν το BaudTec modem είναι ελατωματικό διότι φαντάστηκα ότι θα το είχε ελέγξει ο τεχνικός που ήρθε να τσεκαρει την βλάβη. Δήλωσα βλάβη πάλι χθες στο 121 αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα έχω τα ίδια πάλι.

Μήπως έχει κανείς καμμιά ιδέα τι άλλο να δοκιμάσω? Δυστυχώς έχω συμβόλαιο με τον ΟΤΕ, αλλιώς θα την είχα κάνει για άλλη εταιρεία εδώ και καιρό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

man with no name
19-09-09, 11:53
Αν θέλεις δώσε κάποια στοιχεία της γραμμής σου(attenuation,snr)για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.

Khaos Sektor
19-09-09, 16:35
Δοκιμη με ενα speedtouch επειγοντως

VAG 23
23-10-09, 19:34
Απο την τριτη ως την τεταρτη δεν ειχα καθολου ιντερνετ λογω αναβαθμισης μου ειπαν .πεμπτη κ σημερα 1 εχω 1 δεν εχω.Κανω REBOOΤ στο ρουτερ κ δουλευει κ μετα 10 λεπετα χανεται η συνδεση.Τι να φταιει μηπως το ρουτερ ,εχω το comtrend του οτε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.