PDA

Επιστροφή στο Forum : WINDOWS XP SP2



kostis38
19-09-09, 11:57
Καλημέρα σας. Σήμερα προσπάθησα να περάσω την έκδοση windows xp pro sp2(γνήσια) στο laptop η οποία έγινε με επιτυχία αφού βέβαια ενσωμάτωσα τους sata drivers με την βοήθεια του nlite. Το πρόβλημά μου είναι το εξής: Έχω ενεργοποιήσει στο παρελθόν 2 φορές αυτήν την έκδοση. Μία σε ένα desk top pc και μία στο συγκεκριμένο laptop πριν από 1,5 χρόνο περίπου. Μπορώ να τα ενεργοποιήσω μιά φορά ακόμη στο laptop στο οποίο αναφαίρομαι και πως? Με ενεργοποίηση μέσω internet ή με κάποιο άλλο τρόπο? Και κάτι ακόμη. Που μπορώ να βρω το SP3? Πρέπει να μπω στη σελίδα της Microsoft? Ευχαριστώ.

Simpleton
19-09-09, 12:02
Δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα με την ενεργοποίηση. Αν θυμάμαι καλά, πρέπει να μεσολαβούν τουλάχιστον 90 ημέρες μεταξύ των ενεργοποιήσεων. Αλλά αν δεν γίνει δουλειά μέσω διαδικτύου, απλά παίρνεις ένα τηλέφωνο και σου λένε τον κωδικό. Με την προϋπόθεση ότι τα Windows (με το συγκεκριμένο product key) είναι εγκατεστημένα μόνο σε έναν υπολογιστή.

Το SP3 το παίρνεις μέσω Windows update, ή εδώ (πλήρες πακέτο):
http://www.microsoft.com/downloadS/details.aspx?familyid=5B33B5A8-5E76-401F-BE08-1E1555D4F3D4&displaylang=en

kostis38
20-09-09, 17:55
Ευχαριστώ φίλε μου. Μόλις πριν από 15 λεπτά έκανα την ενεργοποίηση και...όλα πήγαν καλά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.