PDA

Επιστροφή στο Forum : πηραν μεταπωλητες τηλεφωνο να βαλω tellas



zoug100
20-09-09, 15:45
λοιπον γεια σας.προκειται για ενα τηλ που πηραν σε φιλο μου και οχι σε μενα.
λοιπον ο φιλος μου μενει σε ενα προαστειο της Πατρας.τον πηραν μου ειπε τηλεφωνο και του ειπαν να φυγει απο οτε εντελως και να εχει ιντερνετ και τηλεφωνο χωρις πλεον να πληρωνει παγιο οτε.η τιμη του ειπαν ειναι 32.90 ευρω το μηνα.τους ειπε θα το συζητησει με τους δικους τους και το αφησε εκει.και αυτοι του ειπαν θα του τηλεφωνησουν παλι αυριο να τους πει τι θα κανει.
με πηρε ο φιλος μου και με ρωτησε και εψαξα στο ιντερνετ και ειδα πως με την τιμη αυτη των 32.90 ευρω ειναι το προγραμμα Tellas Double Play No Limit εδω (http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageid=276&langid=1).
ολα οκ ως εδω.το συγκεκριμενο ομως προγραμμα απαιτει να εισαι στο ιδιοκτητο δικτυο της tellas.σωστα?βαλαμε το νουμερο του σπιτιου του φιλου μου και ειδαμε μως δεν ειναι στο ιδιοκτητο δικτυο της tellas.
και ρωταω εγω τωρα.αυτοι που πηραν τηλεφωνο δεν βλεπουν οτι το τηλεφωνο δεν ειναι στο ιδιοκτητο δικτυο?
παιρνουν στην τυχη λοιπον?ή θελω να σε πιασουν πελατη και ας συνδεθεις εσυ στην υπηρεσια οποτε μπει το τηλεφωνο σου στο ιδιοκτητο της εταιρειας και ας ειναι αυτο και μετα απο μηνες?
αυτο ηθελα να σας πω και να μου πειτε τι παιζει. :hmm:

giwrgosth
20-09-09, 15:51
και ρωταω εγω τωρα.αυτοι που πηραν τηλεφωνο δεν βλεπουν οτι το τηλεφωνο δεν ειναι στο ιδιοκτητο δικτυο?
παιρνουν στην τυχη λοιπον?ή θελω να σε πιασουν πελατη και ας συνδεθεις εσυ στην υπηρεσια οποτε μπει το τηλεφωνο σου στο ιδιοκτητο της εταιρειας και ας ειναι αυτο και μετα απο μηνες?
Ακριβώς αυτό! Ανοίγουν τον κατάλογο του ΟΤΕ και όπου πέσουν.
Επίσης αυτοί οι μεταπωλητές μπορεί να σε μπλέξουν σε διάφορα, να ζητήσεις πχ φορητότητα, να πούνε οκ αλλά βλέποντας πως δεν υπάρχει δυνατότητα να σου κάνουν σύνδεση μέσω ΟΤΕ κλπ. Μακριά και αγαπημένοι!
Αν ψάξεις εδώ θα βρεις πολύ κόσμο που την έχει πατήσει και πληρώνει υπηρεσίες που είτε δεν τις ζήτησε, είτε που δεν τις πήρε.
Το καλύτερο αν θέλει είναι να πάει στην Τελλάς και να κάνει την αίτησή του.

alex24
20-09-09, 15:51
Μπορει κιολας να πληρωνε και το παγιο του Οτε εφοσον η tellas δεν τον καλυπτει και μαζι να πληρωνε και τα 32,90 το μηνα και να εχει ιντερνετ με 8mbps μεσω ΟΤΕ και δωρεαν τις κλησεις με προεπιλογη φορεα απ οσο ξερω ετσι γινεται εαν δεν σε καλυπτει το ιδιοκτητο

cranky
20-09-09, 15:53
Η εταιρία πληρώνεται απ' αυτήν Tellas για να βρίσκει πελάτες.Οπότε, δεν ασχολούνται ιδιαίτερα.

zoug100
20-09-09, 17:40
ευχαριστω παιδες.απλα να σιγουρευτω ηθελα.και εγω του ειπα να μην κανει καμια κινηση.γιατι μπορει να βρεθει να πληρωνει και tellas και οτε.ευχαριστω

x_user
20-09-09, 17:51
λοιπον γεια σας.προκειται για ενα τηλ που πηραν σε φιλο μου και οχι σε μενα.
λοιπον ο φιλος μου μενει σε ενα προαστειο της Πατρας.τον πηραν μου ειπε τηλεφωνο και του ειπαν να φυγει απο οτε εντελως και να εχει ιντερνετ και τηλεφωνο χωρις πλεον να πληρωνει παγιο οτε.η τιμη του ειπαν ειναι 32.90 ευρω το μηνα.τους ειπε θα το συζητησει με τους δικους τους και το αφησε εκει.και αυτοι του ειπαν θα του τηλεφωνησουν παλι αυριο να τους πει τι θα κανει.
...
και ρωταω εγω τωρα.αυτοι που πηραν τηλεφωνο δεν βλεπουν οτι το τηλεφωνο δεν ειναι στο ιδιοκτητο δικτυο?
παιρνουν στην τυχη λοιπον?ή θελω να σε πιασουν πελατη και ας συνδεθεις εσυ στην υπηρεσια οποτε μπει το τηλεφωνο σου στο ιδιοκτητο της εταιρειας και ας ειναι αυτο και μετα απο μηνες?
αυτο ηθελα να σας πω και να μου πειτε τι παιζει. :hmm:

Συνήθως ο provider κάνει outsource αυτή τη δουλεία σε άλλη εταιρεία (telemarketing) η οποία και είναι παντελώς άσχετη με 1) τις όποιες λεπτομέρειες και 2) τα διάφορα τεχνικά.

Αυτή πληρώνεται με βάση 1) τον αριθμό των τηλεφώνων που θα κάνει και 2) με προμήθεια από όσα συμβόλαιο κλείσει.

Έχει συμβεί να είσαι ήδη πελάτης του provider και να σου ζητούν να γραφείς στον ίδιο!!!

Το ίδιο γίνεται και σε άλλους τομείς (πχ πιστωτικές)

:down::down::down:

Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας
30-09-09, 15:58
Το πρόβλημα με το outsource είναι ότι τα κάνουν στον Μπαρμπα-Μήτσο...
Και άντε την πώληση να την δώσεις εκεί.Αυτός που ξέρει να πουλάει μπορεί να πουλήσει το οτιδήποτε.
Το support όμως;;;

Smith
06-10-09, 18:52
Εμένα πάλι (είμαι Τελλάς) μέρα παρά μέρα με παίρνουν να γραφτώ στην Τελλάς :rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.