PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL 3 μήνες δωρεάν -- απότομη προσγείωση στον 1 μήνα και να λες κ ευχαριστώ;;;;



Avatar
22-09-09, 11:19
Αίτηση μέσα Μαΐου για double play unlimited, μέσα στην προσφορά που αναφέρει οι 3 πρώτοι μήνες δωρεάν.

(Μάιος)
Αιτήσεις

(Ιούλιος)
Αρχές ιουλίου (ναι, 1.5 μήνας), ενεργοποιούνται τα πάντα (και τα κοάλα). Δεν πειράζει, τουλάχιστον φύγαμε από τις τρελές χρεώσεις ΟΤΕ.

(Αύγουστος)
Πρώτος λογαριασμός μηδενικός, όλα καλα.

(Σεπτέμβριος)
Λογαριασμός κανονικότατος και με τη βούλα. Παίρνω τηλέφωνο και μου αρχίζουν κάτι παράλογα του τύπου :
- "κάποτε ήταν 1 μήνας η προσφορά" (υπάλληλος)
- "πιθανόν, αλλά εγώ την αίτηση την έκανα όταν ήταν 3"
- "εξετάζεται ούτως ή άλλως το θέμα για αυτούς που ήταν 1 μήνας να γίνουν 3, θα σας ενημερώσουμε"


- "ψάχνουν το mail της αίτησής σας" (2 βδομάδες τώρα το ψάχνουν, έχουν βάλει τα σκυλιά να μυρίζουν τους δίσκους)

Ή
- "μην πληρώσετε το λογαριασμό θα σας ενημερώσουν"

Ή
- "πληρώστε τον λογαριασμό, θα αφαιρεθεί από τον επόμενο"


Γενικώς, καμμία ενημέρωση. Τι κάνω;

seventy_eight78
22-09-09, 19:06
Double play unlimited; Μήπως είσαι πελάτης της Tellas και δεν το ξέρεις;

Avatar
22-09-09, 21:43
.......
Ποιες οι πιθανότητες να μιλάω για Tellas, υποννοώντας ότι έχω : ήδη κάνει αίτηση (μαζί με τη νύξη των τριών μηνών - την οποία αν δε κάνω λάθος τώρα τελευταία H HOL έχει) ΣΤΗ HOL, μιλήσει πολλές φορές με την εξυπηρέτηση πελατών ΤΗΣ HOL (φαντάζομαι δεν έχω τηλεφωνήσει λάθος τόσες φορές και να με έχουν βρει και συνδρομητή κατά τύχη ΣΤΗ HOL) ΚΑΙ έχω λάβει λογαριασμούς ΤΗΣ HOL, παρ' όλη τη σύμπτωση της, ατυχούς ομολογουμένως, μετάφρασης που έκανα εγώ με το unlimited;


Υ.Γ. : Θέμα στο forum της HOL.

seventy_eight78
22-09-09, 22:24
Υ.Γ. : Θέμα στο forum της HOL.

Προφανώς, αυτό εννοούσα... μήπως έκανες λάθος στο forum που πόσταρες, κάτι για το οποίο οι πιθανότητες δεν είναι λίγες.

Αντίγραφο του συμβολαίου έχεις; Όταν έκανες την online αίτηση το συμβόλαιο που σου έστειλαν (με email) πιθανώς να γράφει την ημερομηνία πάνω. Ή και το ίδιο το email που επιβεβαιώνει την αίτηση. Όχι ότι θα σε δικαιώσουν αν δεν θέλουν, αλλά ίσως αν τους το προωθήσεις και τους απειλήσεις λίγο, καταφέρεις κάτι.

wezor
22-09-09, 22:35
Έκανες προφανώς την αίτηση on line.. ???γιατί από ότι ξέρω μονό έτσι δικαιούσε τους 3 μήνες δώρο. Ελπίζω να βγάλεις άκρη σύντομα.. γιατί η HOL με θέματα λογαριασμών και γενικά λογιστηρίου δεν την πολύ παλεύει περιμένω να ξεκαθαρίσω ένα υπόλοιπο λογαριασμού από τον Φεβρουάριο… ( συμβουλή μου να τους τρέχεις συνεχεία αλλιώς δεν θα βγάλεις άκρη)

mondeo
22-09-09, 22:51
Οι 3 μήνες δωρεάν είναι μόνο γιά αιτήσεις μέσω ίντερνετ.Αν την έκανες μέσω κάποιας από τις γνωστές εταιρίες που σε παίρνουν τηλέφωνο,ξέχνα το.

Avatar
22-09-09, 23:30
On-line την έκανα και έχω και τα email που το αποδεικνύουν αυτό.

Βεβαίως κάποια στιγμή έστειλαν ένα courrier να πάρει τα υπογεγραμμένα χαρτιά, αλλά αυτό είναι μέρος της διαδικασίας φαντάζομαι.

seventy_eight78, αυτό, σε ποιον να το προωθήσω; Με ποιον να επικοινωνήσω που μπορεί να κάνει κάτι; Γιατί από την εξυπηρέτηση πελατών δεν πιστεύω να δω φως.

seventy_eight78
23-09-09, 00:18
Στείλ'το σε email στο support@hol.gr, εξηγώντας την κατάσταση. Άνοιξε και ένα θέμα στα management tools. Η ίδια εξυπηρέτηση είναι, αλλά ποτέ δεν ξέρεις... Σε δική μου (άσχετη περίπτωση) μου τηλεφώνησαν την επόμενη μέρα. Γράψε ότι θα στείλεις και στην ΕΕΤΤ και ότι δε θα πληρώσεις τους λογαριασμούς. Δύσκολα πάντως θα ξεμπερδέψεις...

Υ.Γ. Εμένα, με online αίτηση, δεν μου έστειλαν courier για τα χαρτιά. Δεν ξέρω αν είχα τότε αυτήν την επιλογή. Μήπως εκεί γίνεται το μπέρδεμα... άλλο νομίζεις εσύ και άλλο αυτοί;

wezor
23-09-09, 01:29
Καλύτερα να τους στείλεις γραπτό e-mail όπως λέει και ο ‘seventy_eight78 ‘ ή και γραπτή επιστολή γιατί αν δεν βγάλεις άκρη και καταφύγεις τελικά στην ΕΕΤΤ να είσαι καθόλα σωστός γιατί η ΕΕΤΤ λέει ότι πρώτα πρέπει να στείλεις γραπτή επιστολή στην εταιρία και μετά να κάνεις καταγγελία σε αυτούς (από ότι ξερω)

moriarti
23-09-09, 02:21
Βεβαίως κάποια στιγμή έστειλαν ένα courrier να πάρει τα υπογεγραμμένα χαρτιά, αλλά αυτό είναι μέρος της διαδικασίας φαντάζομαιΚι εγώ online αίτηση έκανα και απλώς μετά την συμπλήρωση της αίτησης στο σάιτ της hol, μου έστειλαν με email το συμβόλαιο σε ηλεκτρονική μορφή (pdf) και μου ζήτησαν να τους στείλω με fax μια φωτοτυπία ταυτότητας και ένα αντίγραφο λογαριασμού ΟΤΕ και τέλος. Εσύ τι χαρτιά ήταν αυτά που έστειλες με τον courier? Εκεί πρεπει να βρίσκεται η εξήγηση του προβλήματος γιατί απ' ό,τι ξέρω χαρτιά με courier σου στέλνουν να τα υπογράψεις οταν κάνεις αίτηση τηλεφωνικά και όχι online. :hmm:

Avatar
23-09-09, 09:50
Εγώ έκανα την αίτηση όλα on-line και μια ωραία πρωΐα με παίρνουν τηλέφωνο μου λένε ότι θα έρθει ένα κουριερ να πάρει τα χαρτιά. Ε, τα εκτύπωσα -από το email που είχα στείλει- και του τα έδωσα. Γιατί έκατσα και τα σκάναρα όλα, αιτήσεις, ταυτότητες, λογαριασμούς ΟΤΕ, όλα και τους τα έστειλα σε ένα.

Θα τους στείλω ένα mail γιατί προφανέστατα αυτό είναι λάθος δικό τους, αν ισχύει, εκτός και αν έχει αλλάξει η διαδικασία. Μπλέξαμε με τους #$@$%@##$

seventy_eight78
23-09-09, 13:07
Εκεί πρεπει να βρίσκεται η εξήγηση του προβλήματος γιατί απ' ό,τι ξέρω χαρτιά με courier σου στέλνουν να τα υπογράψεις οταν κάνεις αίτηση τηλεφωνικά και όχι online. :hmm:

Εκεί θα είναι το θέμα. Τα δικά μου δικαιολογητικά τα έστειλα με email, ούτε καν fax!

Avatar
23-09-09, 17:25
Πήρα τηλέφωνο (πάλι) και μου είπε εκεί το παλικάρι πως δεν έχει σημασία πως θα πάνε τα χαρτιά, απλώς το αν έγινε η αίτηση online (και τα email φαντάζομαι το αποδεικνύουν).

Καλά, 2 εβδομάδες και δε ξέρουν τουλάχιστον ΝΑΙ ή ΟΧΙ;;; Αν υπάρχει ή όχι πρόβλημα;; Αυτό λέω μπλέξαμε.

moriarti
23-09-09, 22:23
Όσο έχεις το εμαιλ που αποδεικνύει ότι η αίτηση έγινε ονλάιν μη φοβάσαι και φυσικά μην πληρώσεις κανέναν λογαριασμό που να αφορά σε χρεώσεις των πρώτων 3 μηνών από την ενεργοποίηση της γραμμής. Θα μπλέξεις μόνο αν πληρώσεις τον λογαριασμό γιατί τότε άντε να πάρεις πίσω τα λεφτά σου.
Από το τηλέφωνο στο 13844 πολλές φορές πέφτεις σε άσχετο ή λόγω πίεσης της στιγμής σου λένε ό,τι να'ναι. Το καλύτερο είναι να ανοίξεις ένα θέμα στο management tools και να τους αναφέρεις το πρόβλημα. Εκεί θα πρέπει να σου απαντήσουν γραπτά και συγκεκριμένα οπότε αναγκαστικά θα ασχοληθούν περισσότερο. Όσες φορές αντιμετώπιζα κάποιο πρόβλημα και άνοιγα θέμα πάντα έβρισκα άκρη στο τέλος.

Avatar
08-10-09, 15:32
Στο management tools δεν έχει κάτι σχετικό για να ανοίξω ticket, παρολαυτα έστειλα mail στο support. Έπειτα από τόσο καιρό, σήμερα αξιώθηκαν να τηλεφωνήσουν και κάτι έλεγαν ότι είναι για ένα μήνα και #@#%@#%. Δεν μίλησα εγώ, θα πάρω τηλέφωνο να μιλήσω (αλλά ποιος ξέρει αν θα μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο). Το πρόβλημα είναι ότι δε φαίνεται κάπου επίσημα για τη προσφορά. Πού μπορώ να το βρω;

Για να φύγεις από HOL; Υποτίθεται πρέπει να κάτσεις 1 χρόνο με τους @$!@#%;

........Auto merged post: Avatar πρόσθεσε 87 λεπτά και 2 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ωραία. Το θέμα καταλήγει στο εξής:

ο λόγος τους προς το δικό μου. Υποστηρίζουν πως όταν έκανα αίτηση, ήταν για 1 μήνα η προσφορά και όχι για 3 (το καλό είναι κιόλας ότι υποτίθεται πριν και μετά την αίτηση μου - κάποιες μέρες - υπήρχε προσφορά για 3 μήνες. Δηλαδή γύρω γύρω σάββατο και στη μέση κυριακή, υποστηρίζουν).

Και δεν υπάρχει πουθενά γραπτώς ότι υπάρχει 3μηνη ή 1μηνη προσφορά.
Άρα ο λόγος τους προς τον δικό μου.

Καλά πάμε.

Vitruvian78
08-10-09, 23:11
Μου κάνανε κι εμένα κάτι παρόμοιο. Ενώ είχα κάνει αίτηση την εποχή της τρίμηνης προσφοράς, μου έρχεται κανονικά λογαριασμός απο την πρώτη ημέρα που μπήκα στο πακέτο τους! Έστειλα φαξ, πήρα τηλέφωνα......δεν βγαίνει απολύτως τίποτα. Υποτίθεται οτι θα με έπαιρνε κάποιος πίσω να μου πει τί έχει συμβει. Ένα μήνα τώρα κανείς δεν με έχει πάρει τηλέφωνο, συν οτι έλαβα καινούριο λογαριασμό. Τελικά οι άνθρωποι είναι απαταιώνες! Αύριο κι ολας στέλνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ, και καπακι αίτημα επιστροφής στον ΟΤΕ, τώρα που έβγαλε και double-play. Να πάει να κουρευτεί ο κ. Κόκκαλης και το μπάχαλο εταιρεία του.

Avatar
09-10-09, 23:16
Η ανωτέρω 'σοβαροτάτη' κατα τα άλλα εταιρεία ισχυρίζεται ότι η ηλεκτρονική αίτηση που υπέβαλα στις 4-8 Μαίου, έχοντας δει την online διαφήμιση της για 3 μηνες Double Play ΔΩΡΕΑΝ, ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας (μου) καθώς η πραγματική προσφορά -Ι Σ Χ Υ Ρ Ι Ζ Ο Ν Τ Α Ι- ήταν για 1μήνα (που εγώ μάλλον υπήρξα τυφλός για να μην παρατηρήσω στο site).

Μπορεί κάποιος εδωμέσα -που έχει καλή μνήμη και ιδάνικα έκανε παρόμοια αίτηση εκείνη την περίοδο- να με επαληθεύσει/ διαψεύσει στο ότι η προσφορά εκείνη την περίοδο ήταν 3μηνη? Ή όλοι συμφωνούν με το ότι ήταν για ένα μήνα?

Ευχαριστώ

Minas1000
09-10-09, 23:18
Πες και εσυ εδω ... http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=326683 τον πονο σου :)


EDIT Λαθος...εσυ εισαι και εκει...

Avatar
09-10-09, 23:22
Η χειρονομία μετράει - Θενκς

zoug100
09-10-09, 23:45
παντως ολο παραπονα βλεπω γινονται με αυτην την online αιτηση που δινει 3 μηνες δωρο.μηπως τελικα ειναι μεμονομενα περιστατικα ή στην HOL κανουν τον κινεζο και χρεωνουν κανονικα απο την πρωτη μερα και δεν δινουν τους 3 μηνες και το εχουν μονο ως κραχτη-δολωμα για νεους πελατες?τι να πω πια.αν δεν μπορουν μια προσφορα που λενε οτι δινουν να την δωσουν σωστα ε τοτε κλαφτα χαραλαμπε που λεει και το ρητο. :hmm:
παντως αν υπαρχουν φιλοι που εχουν κανει online αιτηση και πηραν οντως τους 3 μηνες δωρεαν ας στειλουν μηνυμα να δουμε και αυτοι τι λενε.

seventy_eight78
10-10-09, 00:02
Εγώ. Online αίτηση αρχές του χρόνου και όλα κανονικά. Σχεδόν μηδενικός λογαριασμός για τρεις μήνες.

seventy_eight78
10-10-09, 00:07
Δεν ξέρω αν ήταν η περίοδος που αναφέρεις, αλλά θυμάμαι ότι για ένα διάστημα ήταν 1 μήνα. Είχα δει κάτι διαφημιστικά στα seven μέσα στο καλοκαίρι. Ξαναλέω, δεν ξέρω πότε ακριβώς.

Sovjohn
10-10-09, 14:59
Το Μάιο και μέχρι Ιούνιο - τέλος Ιουνίου ήταν σίγουρα 3 μήνες. Μετά το έκαναν 1, και μετά πάλι 3.

HELL_pegaSOS
10-10-09, 18:37
Μην λέτε τέτοια και με τρομάζετε γιατί έκανα online άιτηση μόλις σήμερα. :p



ΥΓ.
Σε ποσες μέρες να περιμένω την σύνδεση?
Είκοσι μέρες από την αίτηση ή 20 από το κούριερ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.