PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετατροπη PSTN σε ISDN και ONDSL Kit



sgiannios
20-02-06, 12:27
Καλημερα...εχω μια PSTN γραμμη και θελω να παρω το ONDSL KIT στα 1024!
Πηρα λοιπόν τηλεφωνο στον ΟΤΕ Αιγαλέου να ρωτησω αν μπορω να βαλω ADSL, και μου ειπαν οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμες πορτες ADSL στο ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ οπου και μενω...
Η μονη λυση ειναι - μου ειπε, να μετατρεψω την γραμμη σε ISDN οποτε και να
περιμένω να ρθουν οι τεχνικοι να μου βαλουν την ISDN και αργοτερα παιρνω το ONDSL kit...!!!
Τα ερωτηματα μου λοιπον ειναι τα εξης:
α) H προσφορα με το ONDSL kit θα παραταθεί και μετα το τέλοσ Φλεβάρη ? Έχετε ακούσει τίποτε σχετικό ?
β) Αξίζει να αλλάξω την γραμμή σε ISDN?
γ) Πόσο περίπου διαρκεί η όλη διαδικασία μετατροπής σε ISDN και ενεργοποίησης ADSL?

ΥΣ 1: Το κουφο στην ολη υπόθεση είναι οτι σημερα το πρωι ξαναπήρα τηλέφωνο και μου παν οτι το αργοτερο μεχρι τελος Φλεβάρη θα ανοίξουν πορτες και για ADSL στο Δασος Χαιδαριου.... οποτε η το μετατρέπω σε ISDN ή περιμένω την πορτα ADSL σε PSTN που εχω ηδη...αλλά ετσι χάνω την προσφορά του ONDSL KIT. Τι προτεινεται εσεις ?

ΥΣ 2: Υπάρχει site οπου μπορω να καλων αιτηση για PSTN-ONDSL και να εχω αριθμό προτεραιοτητας ετσι ωστε καποια στιγμη να μουρθει το πολυποθητο ADSL στο ΔΑΣΟΣ Χαιδαριου.....! Απο το adslgr.com δινεις το τηλεφωνο σου για να δεις την διθεσιμότητα και σου ανοιγει μια σελιδα οπου κανεις αιτηση online για να μπεις σε αριθμο προτεραιοτητας αλλα εχει αλλες τιμες απο oτι το ONDSL kit και σου προτεινουν φιλτρα kai modem, ενω το ONDSL Kit εχει δικια του προσφορα... Χρειάζεται λοιπον να κανω αιτηση απο δω?

Ευχαριστω εκ των προτερων....

sdikr
20-02-06, 12:51
α) δεν γνωρίζουμε,
β) αν χρείαζεσαι την δευτερή γραμμη και την αναγνώριση Ναι
γ) απο μια βδομάδα εώς......

Αυτή την στιγμή το μονο σίγουρο για να πάρεις την προσφορά είναι, πέρνεις το πακέτο για pstn κάνεις την αίτηση, οπότε θα είσαι μέσα στην προσφορα (μετράει η ημερομηνία της αίτησης) και απλά περιμένεις για πόρτες

Οχι δεν κάνεις αίτηση απο την σελίδα που σου ανοίγει απο εδώ, εκεί ειναι αν θέλεις να κάνεις αιτηση για γραμμή απο τον Οτε

sgiannios
20-02-06, 13:42
Ευχαριστω παρα πολυ sdikr για την γρηγορη απαντηση σου... Το θεμα ειναι οτι περασα απο τον γερμανο που ειναι κοντα μου για να παρω το ondsl kit και μουπε οτι δεν μπορω να το αγορασω αν δεν εχω πορτα ηδη...?????????????
Δεν ειναι κουφο?

slacker
20-02-06, 15:39
Ευχαριστω παρα πολυ sdikr για την γρηγορη απαντηση σου... Το θεμα ειναι οτι περασα απο τον γερμανο που ειναι κοντα μου για να παρω το ondsl kit και μουπε οτι δεν μπορω να το αγορασω αν δεν εχω πορτα ηδη...?????????????
Δεν ειναι κουφο?

Κάνουν λάθος φίλε μου. Κι εμένα τα ίδια μου έλεγε μια πωλήτρια αλλά αφού την έπεισα να ρωτήσει κάποιον αλλο τελικά παραδέχτηκε ότι έκανε λάθος. Στη χειρώτερη περίπτωση πήγαινε σε κάποιο άλλο κατάστημα Γερμανος.

persival
21-02-06, 16:13
Υπάρχει καμμία διαφορά αν έχεις dsl over pstn ή dsl over isdn? Νομίζω το ίδιο πράγμα είναι, αλλά ας μας πει κάποιος που να ξέρει...

thanks

εννοείται οτι πληρώνεις μεγαλύτερο πάγιο στον ΟΤΕ, όταν λέω διαφορά εννοώ στις επιδόσεις του dsl

@ ADSLgr.com All rights reserved.