PDA

Επιστροφή στο Forum : απορια σχετικα με συμβαση conn-x



blaugrana_paok4
23-09-09, 13:54
Εχω 2 αποριες σχετικα με συμβαση για adsl απο οτε(connex) :

οταν ζηταει - ονομα προσβασης (Username), οπως εμφανιζεται στο OTENET Dealers: _ _ _ _ _ _ . ......... @otenet.edudsl.gr τι πρεπει να συμπληρωσω ? ενα password οτι θελω εγω?

Επισης στον τερματικο εξοπλισμο - Επιλεγω κατι η το επιλεγει ο οτε μετα απο συνενοησει ?

ευχαριστω εκ των προτερων.

campero
23-09-09, 15:41
username.institution@edudsl.otenet.gr

οπου username το επιθυμητο, οπου institution μπαινει ο κωδικος της σχολης σου π.χ. auth, ntua, uoa, unipi, αναλογα τη σχολη(πχ πανεπιστημιο πειραια = unipi)

........Auto merged post: campero πρόσθεσε 1 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........


username.institution@edudsl.otenet.gr

οπου username το επιθυμητο, οπου institution μπαινει ο κωδικος της σχολης σου π.χ. auth, ntua, uoa, unipi, αναλογα τη σχολη(πχ πανεπιστημιο πειραια = unipi)

auth=αριστοτελειο πανεπιστημιο θεσσ.

balander
25-09-09, 06:29
Η ενεργοποιηση της adsl γινεται γρηγοροτερα εαν καλεσω το 134 ή εαν παω στο τοπικο oteshop;

campero
25-09-09, 11:16
Η ενεργοποιηση της adsl γινεται γρηγοροτερα εαν καλεσω το 134 ή εαν παω στο τοπικο oteshop;
καλημερα.. να σου πω φιλε μου δεν ξερω..αλλα φανταζομαι οτι το 134 δεν το διαχειριζεται ο ΟΤΕ, παρα το εχει καποιο ιδιωτικο callcenter .αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι θα κανουν πιο αργα την διαδικασια που ακολουθει το local oteshop. Αν πετυχεις κανεναν ασχετο σε oteshop ή πολυ κοσμο να περιμενει να εξυπηρετηθει, ε τι να πω..καλυτερα 134

Απο την αλλη μπορει να πετυχεις τα παραπανω και στο 134!!
Σου απαντησα οπως βλεπεις σαν την Πυθια....

alex24
25-09-09, 11:40
Το 134 ειναι αποκλειστικα του ΟΤΕ και τα 2 ειναι το ιδιο

balander
25-09-09, 15:32
Απο την στιγμη που παιρνω τηλεφωνο κατευθειαν το 134 απο το τηλεφωνο σημαινει οτι ειμαι πλεον στον ΟΤΕ;

Αλλα ιντερνετ δεν εχω ακομα .. :p

boliziner
26-09-09, 17:26
Οι κωδικοί ενεργοποιούνται σε 4-5 ώρες και η γραμμή σε 2 ώρες αν είσαι τυχερός έως 12 εργάσιμες μέρες αν είσαι άτυχος

@ ADSLgr.com All rights reserved.