PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετα απο μηνες ταλαιπωριας...



k_gerax
20-02-06, 17:28
Ηρθε η ωρα να πω και ενα ευχαριστω στη HOL...!
Εδω και 2,5 μηνες που μου ειχε ενεργοποιηθει η γραμμη 384, οι ταχυτητες που ειχα ΜΟΝΙΜΩΣ ηταν μεταξυ 14-21ΚΒ. Σε ολο αυτο το διαστημα ειχε σταλει η γραμμη στον ΟΤΕ για βλαβη πανω απο 5 φορες, αλλα η απαντηση ηταν παντα ΟΥΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!! Να σημειωθει οτι ειχα προσπαθησει και με διαφορετικο ISP και το αποτελεσμα ηταν ακριβως το ιδιο.
Πριν απο 1 βδομαδα λοιπον μιλησα με ενα υπευθυνο πωλησεων της HOL, ο οποιος ειχε ενημερωθει και παλιοτερα για το προβλημα, και τελικα η λυση που μου εδωσαν....ΔΩΡΕΑΝ αναβαθμιση σε 512 ΚΑΙ ανανεωση της συμβασης απο τη χρονικη στιγμη που θα γινοταν η αναβαθμιση. Μου χαριστηκαν δηλ. και οι 2 μηνες...ταλαιπωρης ADSL προσβασης που ειχα!
Το μονο που μενει ειναι λοιπον να τους πω ενα μεγαλο...ευχαριστω! :clap:

HellV1L
20-02-06, 17:32
ευγε στη HOL

Tsour_ee
20-02-06, 17:33
Μπράβο η HOL πολύ καλή κίνηση.Ελπίζω τώρα να είσαι εντάξει από ταχύτητες.Πάντως και εγώ είμαι ευχαριστημένος από το support,μου είχε καεί το netroute και την επόμενη μου στείλαν fritz!!Βέβαια έκανα κανά μισάωρο τότε για να βγάλω γραμμή στο helpdesk.

k_gerax
20-02-06, 17:49
Μπράβο η HOL πολύ καλή κίνηση.Ελπίζω τώρα να είσαι εντάξει από ταχύτητες.Πάντως και εγώ είμαι ευχαριστημένος από το support,μου είχε καεί το netroute και την επόμενη μου στείλαν fritz!!Βέβαια έκανα κανά μισάωρο τότε για να βγάλω γραμμή στο helpdesk.
Ακομα δεν εχω καταφερει να τσεκαρω ταχυτητες γιατι εκρεμμει η αναβαθμιση απ'τη μερια του ΟΤΕ! Περιμενω σε 2-3 μερες να ειναι ετοιμη....

vasim
21-02-06, 11:10
καλή κίνηση από τη hol..κέρδισε τις εντυπώσεις....

vavou
21-02-06, 16:10
Το ιδιο προβλημα και χειροτερα παρουσιαζει και εμενα η 384 συνδεση μου απο τις 10/1/06 που ενεργοποιηθηκε κατεβαζω απο 10-16kbs max. Τι να κανω? Να ελπιζω οτι θα λυθει το προβλημα ?

vasim
21-02-06, 16:27
μιλάς για emule και torrent η ftp/http downloads?

vavou
21-02-06, 18:36
ftp/http downloads?

vasim
21-02-06, 20:56
μάλλον φταίει το dslam που είσαι...πάρε ένα τηλέφωνο στη HOL για επιβεβαίωση

k_gerax
24-02-06, 13:35
Επανερχομαι για να πω απλα οτι μετα την αναβαθμιση (και φου πηρα πρωτα τον ΟΤε να τους τρεξω παλι γιατι ελεγαν οτι εχει γινει και παρολα αυτα το modem συγχρονιζε παλι στα 384!!!) τωρα δειχνουν ολα ΟΚ. Κατεβαζω με μεσω ορο 56KB!

antreas9
08-03-06, 17:22
Εχω υποστει ακριβως την ιδια ταλαιπωρια με τον gerax, δηλωμενη 6 φορες βλαβη στον ΟΤΕ κλπ. Η ΗΟΛ,με εχει γραμμενο εκει που δεν πιανει μελανι. Το μονο καλο,ειναι οτι εχει ευγενικους τεχνικους.
Τι να κανω ομως,που κατεβαζω με 26 σε ftp,και 7-8 σε torrent,και ο ΟΤΕ επιμενει οτι δεν υπαρχει βλαβη? Φυσικα,για τους 3 μηνες ταλαιπωριας μου,η ΗΟΛ ουτε κουβεντα για επιστροφη χρηματων για αυτους τους μηνες.

antreas9
09-03-06, 11:50
Το λιγοτερο που μπορω να σου πω φιλε gerax,ειναι ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ευχαριστω.
Μιλησα μαζι του,και μου εκανε αναβαθμιση σε 512 με δικο τους κοστος. Δεν μου εκαναν βεβαια τους 3 μηνες ,αλλα τελος παντων,δεν πειραζει. κ ειπαν μαλιστα οτι θα βαλουν δικο τους dslam συντομα στους αμπελοκηπους,οποτε δε θα υπαρχουν αυτα τα προβληματα πια. Τωρα,αναμονη 10 ημερες, να δω τι ταχυτητες θα μου δωθουν τελικα με την αναβαθμιση!
Gerax,eisai SUPER!

scordp
10-03-06, 00:32
Το ιδιο προβλημα παρουσιαζει και εμενα η 384 συνδεση μου απο χθες που ενεργοποιηθηκε κατεβαζω απο 10-20kbs max. Τι να κανω? Να ελπιζω οτι θα λυθει το προβλημα ?

joseph
10-03-06, 10:41
Ασε να περάσει ένα 24 ωρο , κάνε μετρήσεις με ένα netlimiter και εαν για 1 εβδομάδα σου παρουσιάζει τα ίδια, εννοείται ότι κάθε μέρα θα παίρνεις την HOL για παράπονα, πιστευω ότι στο τέλος θα βρεθεί λύση ....

antreas9
10-03-06, 10:43
Απο που κατεβαζεις με αυτην την ταχυτητα? Αν ειναι απο peer to peer, δεν είναι τραγικά ασχημη. Αν ειναι απο ftp, einai τραγικη! Δοκίμασε να ανοιξεις ports sto router σου καταρχην για τα προγραμματα που χρησιμοποιεις. Ακόμα,θα σου πουν αν τους παρεις τηλ,να δοκιμασεις και ethernet k usb συνδεση,κλπ. Τα εχω περασει ολα αυτα!!!!!Κουράγιο!

antreas9
16-03-06, 10:56
Μου δωθηκε και εμενα η δωρεαν αναβαθμιση απο την ΗΟΛ,με ενεργοποιηση σε 6 ημερες,χωρις να μου δωθουν οι 3 μηνες πισω. τελος παντων,ας πω κ εγω ενα ευχαριστω στη ΗΟΛ,και ενα ακομα μεγαλυτερο ευχαριστω στον gerax,που με βοηθησε πολυ!

k_gerax
16-03-06, 21:04
Μου δωθηκε και εμενα η δωρεαν αναβαθμιση απο την ΗΟΛ,με ενεργοποιηση σε 6 ημερες,χωρις να μου δωθουν οι 3 μηνες πισω. τελος παντων,ας πω κ εγω ενα ευχαριστω στη ΗΟΛ,και ενα ακομα μεγαλυτερο ευχαριστω στον gerax,που με βοηθησε πολυ!
Παρακαλω φιλε antreas9. Γι'αυτο ειμαστε εδω αλλωστε, για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο...! :oneup:

antreas9
17-03-06, 11:12
επειδη ειχα υποσχεθει οτι θα ποσταρω μολις τσεκαρω κανα δυο μερες ,για τις νεες ταχυτητες μετα την αναβαθμιση σε 512,ιδου οι διαφορες (πρωτα η 384 αναφερεται,μετα η 512):
fttp: 25-27, 48-50
torrents:0,5-9 15-35 (15-20 πιανει ΜΟΝΟ απο 20¨00 ως 00¨00)
dc++: 05-6 12-30
kai ενω πριν με υποτιθεται 384,οταν κατεβαζα κατι,explorer ανοιγε μετα απο 15-20 δευτερολεπτα, τωρα ανοιγω 4 παραθυρα . Καμια σχεση.δεν ξερω τον λογο που εχει ΤΟΣΟ μεγαλες διαφορες,αλλα αποδεικνυεται οτι δεν εφταιγε η γραμμη,η εγω,παρα μονο ή η HOL, ή ο ΟΤΕ.
__________________

joseph
17-03-06, 20:02
Αντρέα εαν έφταιγε ο ΟΤΕ , παραπομπή σημαίνει γραμμή, επεξήγηση η γραμμή 384 ανήκει σε άλλο badwith allocation και η 512 σε άλλο οπότε μπήκες σε άλλο αγωγό του ΟΤΕ για σύνδεση με HOL .

ΥΓ εαν εννοείς γραμμή την καλωδίωση , εντάξει , αλλά η ορολογία γραμμή 384 παραπέμπει στον αγωγό του ΟΤΕ , πληροφοριακά ...

antreas9
19-03-06, 14:16
εχεις δικιο joseph,δικο μου το λαθος περι ορολογιας,αλλα σημασια εχει το νοημα,οχι οι λεξεις. ελπιζω με τη διορθωση σου να εγινε πιο κατανοητο αυτο που ηθελα να τονισω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.