PDA

Επιστροφή στο Forum : τελος διακοπης HOL



kritigr
24-09-09, 02:02
Γεια σας ειχα adsl hol 1mb συνδεση για 8 μηνες μετα τους 8 μηνες εκανα cyta το θεμα είναι ότι μετα μου ηρθε ενας λογαριασμος από τη hol 71ευρο χρέωση για το τελος διακοπης, τους πηρα τηλ και μου ειπαν ότι το συμβολαιο ηταν για 12 μηνες και ότι οι 8 ηταν προπληρομενοι. Εγω τοτε είχα κανει την ενεργοποιηση τηλεφωνικά και μου ειχαν στειλει το συμβόλαιο με φαχ το υπεγραψα και το εστειλα ξανα. Τηλεφωνικά τοτε μου ειχαν πει ότι είναι για 8 μηνες και ότι μετα μπορω να κανω ότι θελω στο συμβολαιο όμως δεν προσεξα αν καπου με μικρα γραμματα ελεγε ότι δεσμεύεσαι για 12 μηνες και τωρα δεν το βρήσκω να το διαβασω, αυτοι λογικα δε θα το εχουν? Αν τους πω να το στείλουν θα το κάνουν? Αν κάποιος εχει κανει κατι αναλογο η ξερει να μου πει ευχαριστω!

treli@ris
24-09-09, 02:07
Το συμβολαιο ειναι 12μηνο. Μπορεις να το βρεις στη σελιδα τους. Υποχρεωτικα θα πληρωσεις τα 70€

Vitruvian78
24-09-09, 10:36
Όπως σου τα είπανε είναι, δυστυχώς. Απλά όταν αγόρασες το πακέτο προπλήρωσες κάποιους μήνες με την αγορά, τίποτε άλλο. Πάντα ήτανε έτσι με τους εναλλακτικούς, ετήσια δέσμευση.

guzel
24-09-09, 11:54
Όπως σου τα είπανε είναι, δυστυχώς. Απλά όταν αγόρασες το πακέτο προπλήρωσες κάποιους μήνες με την αγορά, τίποτε άλλο. Πάντα ήτανε έτσι με τους εναλλακτικούς, ετήσια δέσμευση.

γιατί με τον ΟΤΕ πως είναι ? 12μηνο και στον ΟΤΕ

Crosswind
24-09-09, 11:59
γιατί με τον ΟΤΕ πως είναι ? 12μηνο και στον ΟΤΕ

Πέρσι απ' όσο θυμάμαι ήταν 6μηνο. Τώρα νομίζω το έκανε κι ο ΟΤΕ 12μηνο.

alex24
24-09-09, 12:02
Εμενα δεν μου στειλανε ακομη τπτ απο την διακοπη 2play απο τον μαρτιο

valen_gr
24-09-09, 23:22
Πάντα ήτανε έτσι με τους εναλλακτικούς, ετήσια δέσμευση.

... γιατι ο ΟΤΕ πουλαει στον εναλλακτικο με το 12μηνο....

@ ADSLgr.com All rights reserved.