PDA

Επιστροφή στο Forum : Ειστε ευχαριστημενοι???



eternal
25-09-09, 03:23
Θελω να φυγω απο τη Forthnet και να μετακομισω στη HOL. Θα ηθελα να μου πειτε αν ειστε ευχαριστημενοι απο τισ υπηρεσιες της (για να μην τραβηξω τα ιδια που τραβαω στη Forthnet δλδ συχνες αποσυσνεσεις, χαμηλες ταχυτητες κλπ)

georgex
25-09-09, 03:51
Θελω να φυγω απο τη Forthnet και να μετακομισω στη HOL. Θα ηθελα να μου πειτε αν ειστε ευχαριστημενοι απο τισ υπηρεσιες της (για να μην τραβηξω τα ιδια που τραβαω στη Forthnet δλδ συχνες αποσυσνεσεις, χαμηλες ταχυτητες κλπ)

Δεν θα στο πρότεινα.
Λόγοι :
Χάλια Τεχν υποστήριξη
Απειρες αποσυνδέσεις το τελευταίο καιρό (μία εβδομάδα) (Θεσσαλονίκη / Κέντρο)
Τηλεφωνία με πολλες διακοπές και παύσεις στην ομιλία

Και αυτό γίνεται από ότι έμαθα και στην περιοχή του Επταλόφου Θεσ/νικης...

bill27
25-09-09, 08:25
εγω παντως ειμαι ευχαριστημενος:worthy::worthy::clap::clap:

moriarti
25-09-09, 08:51
Απόλυτα ευχαριστημένος κι εγώ. Από τη μέρα που ενεργοποιήθηκα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα ούτε στο ίντερνετ ούτε στο τηλέφωνο.

zoug100
25-09-09, 09:13
εχω μονο ιντερνετ απο HOL.απολυτα ευχαριστημενος απο ταχυτητα.αποσυνδεσεις μηδεν.αν θες ομως να παιζεις on line games απο οτι εχω διαβασει σε διαφορα θεματα εδω στο forum καλυτερος απο ολους ειναι ο οτε λογω χαμηλων ping που εχει.
παντως γενικα ειναι θεμα γραμμης.αν ας πουμε η γραμμη σου δεν ειναι καλη ή μενεις πολυ μακρια απο το κεντρο του οτε που ανηκεις ισως να εχεις προβληματα σε οποια εταιρεια και αν εισαι.
παντως εγω απο ιντερνετ απολυτα ευχαριστημενος φιλε μου.

stratus
25-09-09, 09:36
Μαρουσι μενω και δεν εχω παραπονα.

mondeo
25-09-09, 10:19
Vodafone Double Play+ μέ internet από HOL.Κανένα πρόβλημα.
Πάντως αν έχεις καλωδιακό πρόβλημα,η αλλαγή παρόχου δεν θα φέρει βελτίωση.

kostas__
25-09-09, 10:22
εχω το επηδοτουμενο και ειμαι κομπλε :oneup:

eternal
25-09-09, 14:36
Vodafone Double Play+ μέ internet από HOL.Κανένα πρόβλημα.
Πάντως αν έχεις καλωδιακό πρόβλημα,η αλλαγή παρόχου δεν θα φέρει βελτίωση.

Το τελευταιο διαστημα αντιμετωπιζω μεγαλο προβλημα...αν αυτο ειναι θεμα καλωδιοσης δεν θα επρεπε να εχω προβλημα απο την αρχη?:hmm:

gogos888
25-09-09, 14:38
Βάλτε με και μένα στο club των ευχαριστημένων :)

guzel
25-09-09, 14:57
Δεν θα στο πρότεινα.
Λόγοι :
Χάλια Τεχν υποστήριξη
Απειρες αποσυνδέσεις το τελευταίο καιρό (μία εβδομάδα) (Θεσσαλονίκη / Κέντρο)
Τηλεφωνία με πολλες διακοπές και παύσεις στην ομιλία

Και αυτό γίνεται από ότι έμαθα και στην περιοχή του Επταλόφου Θεσ/νικης...

αν έχει πρόβλημα η γραμμή σου η είσαι μακρυά από το κέντρο όπου και να πας τα ίδια θα έχεις..

η χολ είναι η άριστη επιλογή

arisg
25-09-09, 15:26
ΥΠΕΡευχαριστημενος!!!!!Εχω το Douple Play Lite 3 μηνες τωρα και πιανω συνεχεια 6 Μbps (τοσο δινει το Lite) για πλακα.Εξαιρετικη η τεχνικη υποστηριξη!Οσες φορες τους χρειαστηκα ηταν πραγματικοι επαγγελματιες!!!!Κανενα προβλημα με το τηλεφωνο επισης!!!

kostasgr75
25-09-09, 16:19
Κ' εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα από την HOL εκτός από τις δύο προηγούμενες μέρες που έχω κάποιες αποσυνδέσεις αλλά εδώ και περίπου 2 χρόνια που έχω internet και τον τελευταίο χρόνο που έχω double play δεν είχα αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα...

mondeo
25-09-09, 17:30
Το τελευταιο διαστημα αντιμετωπιζω μεγαλο προβλημα...αν αυτο ειναι θεμα καλωδιοσης δεν θα επρεπε να εχω προβλημα απο την αρχη?:hmm:

Κοίτα,αν σε κάποιο υπόγειο φρεάτιο του ΟΤΕ μπήκε νερό και έγιναν όλα π..τ@να σίγουρα θα έχεις πρόβλημα.Ανέβασε τα στατιστικά σου από το ρούτερ να δούμε τι γίνεται.

eso
25-09-09, 17:54
Εξαρτάτε για τι ταχύτητες μιλάμε το να λέμε είμαστε ευχαριστημένη ενώ έχουμε 6mbps internet νομίζω δεν είναι αξιόπιστη απάντηση.

mondeo
25-09-09, 18:03
Εξαρτάτε για τι ταχύτητες μιλάμε το να λέμε είμαστε ευχαριστημένη ενώ έχουμε 6mbps internet νομίζω δεν είναι αξιόπιστη απάντηση.

Το έχουμε πει 1000 φορές και θα το ξαναπούμε.Αυτά τα speedtests δεν είναι αξιόπιστα.Κατέβασε ένα μεγάλο αρχείο από εδώ (http://files.gentoo.gr/snapshots/) και δες την ταχύτητά σου αφού βέβαια κλείσεις torrents,messenger ή οτιδήποτε άλλο καταναλώνει bandwidth.Στην 6άρα γραμμή πρέπει να δεις 600-650Kbps.

msp
25-09-09, 19:46
ΘΑ ΑΠΟΤΟΞΙΝΩΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ONLINE GAMING! ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΧΑΛΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ!
ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ PING!

manosvar0
25-09-09, 21:25
Απο Νέο Ηράκλειο, ευχαριστημένος. Maximum ταχύτητα πλέον ~1300kb/s. Πέρσι ήταν ~1700kb/s. Περασμένα μεγαλεία...!!! :(
Για αποσυνδέσεις ούτε λόγος. 2 χρόνια είμαι συνδρομητής και ζήτημα να έχει κοπεί μία ή δύο φορές για πολύ λίγο.

CptBill
26-09-09, 13:06
Θελω να φυγω απο τη Forthnet και να μετακομισω στη HOL. Θα ηθελα να μου πειτε αν ειστε ευχαριστημενοι απο τισ υπηρεσιες της (για να μην τραβηξω τα ιδια που τραβαω στη Forthnet δλδ συχνες αποσυσνεσεις, χαμηλες ταχυτητες κλπ)

Χτυπαω το κεφαλι μου απο τοτε που εφυγα απο forthnet. Εχω μεινει μεχρι στιγμης μια φορα χωρις τηλεφωνο (μεσημβρινη ωρα), το streaming δεν δουλευει απλα σε utube αλλα και σε αλλες ιστοσελιδες και γενικα η συνδεση ΔΕΝ φυσαει οπως στη forthnet που επι 1+ χρονο με full llu δεν ειχα κανενα παραπονο.

aa144
26-09-09, 13:49
Και τότε γιατί έφυγες; Δεν σου άρεσε το ρούτερ που σου έδωσαν;

........Auto merged post: aa144 πρόσθεσε 1 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εξαρτάτε για τι ταχύτητες μιλάμε το να λέμε είμαστε ευχαριστημένη ενώ έχουμε 6mbps internet νομίζω δεν είναι αξιόπιστη απάντηση.

Οπότε τι γίνεται σε μια τέτοια περίπτωση που κάποιος με πακέτο 6/1 είναι ευχαριστημένος; Θα του κόψεις πρόστιμο;

jkoukos
26-09-09, 14:01
Απόλυτα ικανοποιημένος και χωρίς προβλήματα.
Δεν έχω ιδέα από ping γιατί δεν ασχολούμαι με online παιχνίδια, αλλά απ' ότι διαβάζω υπάρχει πρόβλημα.

furious99
26-09-09, 14:53
Καθολου ευχαριστημενος και δε θα ανανεωσω...

Εχω μονο το ιντερνετ στη HOL 3 χρονια(και μαλλον ευτυχως μονο αυτο απο αυτα που διαβαζω)...

Η γραμμη συγχρονιζει πλεον στα 14 αλλα κατεβαζει με 11 επειδη ετσι προφανως γουσταρουν (παλια με ΟΤΕ και επειτα ενα ολοκληρο χρονο με HOL συγχρονιζε στα 18 και κατεβαζε με 18. Η γραμμη μετρηθηκε τελευταια παλι απο τεχνικο του ΟΤΕ και σηκωνει 20)...

Τα pings ειναι χαλια με ο,τι αυτο συνεπαγεται...

Η εξυπηρετηση πελατων ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΝΑΓΩΓΗ. Καμια υπομονη εκτος φυσικα απο αν ειναι να κανεις συνδρομη, οποτε αλλαζει το πραγμα...

Το τελευταιο χρονο ειχα αγορασει ενα πακετο συνδεσης ιντερνετ 24/1 12μηνο της HOL που ειχα βρει φτηνο, αντι να συνεχισω την αοριστου 24/1 που ειχα. Λοιπον οι κυριοι εκει ηθελαν με το ζορι να με πεισουν να μην την ενεργοποιησω (παροτι την πληρωσα) και να κατσω στην αοριστου, λεγοντας οτι ειναι μονο για νεους πελατες (πραγμα που δεν αναφεροταν πουθενα ουτε στην online σελιδα πωλησης του προιοντος, ουτε στο κουτι ή στα χαρτια μεσα). Μετα αλλαξαν τροπαριο, και ηθελαν να μου ΔΙΑΚΟΨΟΥΝ τη γραμμη για να με ξαναενεργοποιησουν μετα παλι στα 24/1 (οποτε ηθελαν/εβρισκαν παλι βροχο προφανως!). Τελικα δεχτηκαν ΟΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΞΑΡΧΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ -------- να ενεργοποιησουν το πακετο στην υφισταμενη γραμμη. Αλλα δεν τελειωσε εκει το θεμα, αφου το λογιστηριο τους αρχισε να με χρεωνει, ενω οι πρωτοι 5 μηνες στο νεο πακετο ηταν δωρεαν!

Τελος μου συστησαν αναγωγα "να μην το ξανακανω", δηλαδη να μην παρω νεο πακετο σε αυτους ενω ημουν σε αοριστου! να κατσω δηλαδη στην αοριστου και να πληρωνω παραπανω επειδη ετσι θελουν αυτοι. Και πραγματι δε θα το ξανακανω. Για την ακριβεια δεν προκειται να ξαναπαρω οτιδηποτε απο αυτους...

tempo
26-09-09, 15:02
εγώ έχω παράπονα απο την εξυπηρέτηση. Απο υπηρεσίες δεν μπορώ να σου πω γιατί με τέτοια εξυπηρέτηση έκοψα την αίτηση μου πριν ακόμη ενεργοποιηθεί...!!!

CptBill
26-09-09, 18:46
Ελαβα και το πρωτο λογαριασμο σημερα. Χρεωμενες κλησεις προς κινητα με συνολικη διάρκεια 6-8 λεπτα :lol:
Δεν νομιζω να προλαβω να κλεισω μηνα μαζι τους.
Εντωμεταξυ, σε περιπτωση που γνωριζει καποιος, ο πρωτος λογαριασμος (με το τελος ενεργοποιησησ) αφορα περιοδο 16/08/09 εως 15/09/09 απο τη στιγμη που η συνδεση hol ενεργοποιηθηκε 9/09/09.
Ειναι σωστο αυτο;

terko
27-09-09, 00:16
@eternal
Aν εξαιρέσω ένα διάστημα, 1 μήνα περίπου μετά την σύνδεσή μου (26-3-09) στο οποίο ήταν γενικό το πρόβλημα με τις ταχύτητες της HOL και διήρκησε αν θυμάμαι καλά περίπου 20 ημέρες και αυτά που αναφέρω παρακάτω μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

@CptBill
Λογικό δεν είναι, αλλά για τη HOL που πρωτοτυπεί σε αυτό το θέμα είναι σωστό.

Εγώ για να καταλάβω τι συμβαίνει, (εφόσον και εδώ στο forum που το έθεσα θέμα δεν πήρα απάντηση από κανένα μέλος) πέρασαν τρεις μήνες.

Από την εξυπηρέτηση πελατών άλλα μου είπαν την ημέρα της σύνδεσης, άλλα ο ένας και άλλα κάποιος άλλος όταν ήρθε ο πρώτος λογαριασμός.

Ανοιξα θέμα στο λογαριασμό μου και μου απάντησαν τηλεφωνικά μετά από ένα μήνα περίπου, αλλά και πάλι λάθος απάντηση μου έδωσαν.

Ωσπου μια μέρα ήμουν περαστικός από την Κατεχάκη και αποφάσισα να πάω στα γραφεία τους, για να μάθω τελικά ότι η ημερομηνία χρέωσης του παγίου είναι διαφορετική από αυτήν της τηλεφωνίας.

Λοιπόν οι χρεώσεις σου -> πάγιο από 9-9-09 έως 8-10-09, 9-10-09 έως 8-11-09 κοκ και τηλεφωνία από 16-8-09 έως 15-9-09 (φυσικά με τον αντίστοιχο δωρεάν χρόνο των 7 ημερών από την ενεργοποίηση έως και 15-9-09 προς κινητά και αν είχες το πακέτο Lite και προς σταθερά και διεθνή), 16-9-09 έως 15-10-09 κοκ.

cas
27-09-09, 14:02
Καθόλου ευχαριστημένος.
Μήνες τώρα γράφουμε στο νήμα με τα κάκιστα pings μέχρι που βαρέθηκα και δεν ξανάγραψα.
Τους είχα πάρει πολλές φορές τηλέφωνο και κάπου αρχές καλοκαιριού και λόγω μάλλον απουσίας του κόσμου στις διακοπές, είχαν βελτιωθεί πολύ τα πράγματα.
Από Σεπτέμβρη όμως, ξαναγυρίσαμε στα αδιανόητα για adsl pings και άνοιγμα του YouTube (750ms αυτή τη στιγμή). Κάποιες ώρες, βελτιώνεται, αλλά εγώ θέλω τις ώρες που μπαίνω να λειτουργεί αυτό που πληρώνω.

Τον Δεκέμβρη που λήγει ο 1ος μου χρόνος, δεν θα ανανεώσω την σύνδεσή μου. Δεν νομίζω να αλλάξει κάτι δραματικά μέχρι τότε.
Και στο τηλέφωνο είχα μικροπροβλήματα, αλλά δεν τα ανέφερα γιατί φοβόμουν μήπως επηρεαστεί χειρότερα το Ιντερνετ.

Ωφείλω να πώ πάντως ότι είναι ευγενέστατοι στο τηλεφωνικό κέντρο και στην τεχνική υποστήριξη, αλλά αυτό μάλλον δεν φτάνει για να έχω καλά pings και γενικά Ιντερνετ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.