PDA

Επιστροφή στο Forum : Attenuation 14db-Κλειδωμα 8 Mbps



zoug100
27-09-09, 23:27
Γεια σας.απλα θα ηθελα να αναφερω κατι που ειδα σε γραμμη με hol double play του ξαδελφου μου.μενει στα 50μετρα απο το σπιτι στο ιδιο οικοδομικο τετραγωνο και εχουμε σχεδον ιδια στατιστικα.(μενουμε δυο οικοδομικα τετραγωνα απο τον οτε της περιοχης μας)
με εκπληξη ειδα λοιπον μπαινοντας στο μενου του netfaster iad οτι κλειδωνε μονο στα 8200 Kbps περιπου.κανονικα σε adsl2+ mode.και attenuation 14db
και σκεφτομουν να βαλω 24αρα ή double play HOL!εχω 6αρα γραμμη τωρα μονο ιντερνετ απο HOL(τηλεφωνια απο ΟΤΕ) σε επιδοτουμενο προγραμμα.παντως το καλοκαιρι οταν πρωτοσυνδεθηκα με ειχαν 2 μερες και ελεγχαν την γραμμη μου και κλειδωνα στα 15 Mbps και μετα μπηκα κανονικα στα 6 Mbps που εχω τωρα.
απλα ειδα αυτο στον ξαδερφο μου και καπου ξενερωσα.και μενουμε 50 μετρα αποσταση στο ιδιο οικοδομικο τετραγωνο.και κλειδωνε μονο 8 Mbps με attenuation 14db!και καινουργιο σπιτι περιπου δεκαετιας.τι να πω.δεν ξερω.απλα το ανεφερα γιατι μου φανηκε περιεργο :hmm:

tassos1978
28-09-09, 09:11
Μάλλον ο cousin πρέπει να ελέγξει την εσωτερική του καλωδίωση. Αν δε διορθωθεί, παίζουν πολλά. μέχρι και κακή ποιότητα συνδέσεων (κατανεμητή, καφάο). Φαντάζομαι δεν έχει τηλεφωνικό καλώδιο μεγάλου μήκους... Στα 2 τετράγωνα πάντως απόσταση από το DSLAM, θα έπρεπε να έχει το διπλάσιο συγχρονισμό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.