PDA

Επιστροφή στο Forum : Hol προβλήματα με την σύνδεση



Xgiwrgos
28-09-09, 00:48
Ένα μεγάλο γεια σε ολούς σας παιδιά!!! Θα ήθελα να σας πω οτι εχει εδω και 1 εβδομάδα που η hol με κάνει πολλά προβλήματα.Κατά κύριο λόγο αποσυνδέομαι κάθε 5-10 λεπτα απο το ίντερνετ και δεν ξέρω καν τι φταίει.Τους παίρνω τηλέφωνα και δεν με βοήθησαν καθόλου λέγοντάς με οτι θα με πάρουν οι τεχνικοί τους τηλ και αλλα τετοια αλλά ποτέ δεν με κάλεσαν.Τέσπα έχω 6/1 mbps συμβολαιο και πιάνω Upload: 760 Kbps.
Download: 6144 Kbps.Αν θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος θα το εκτιμούσα πολύ!!

Σας ευχαριστώ

Focus
28-09-09, 00:55
Πιστεύεις ότι αξίζει να ανοίξεις καινουργιο θέμα για αυτά που αναφέρεις , υπάρχει κάτι πρωτότυπο ? Ο τίτλος σου είναι ενδεικτικός και αντιπροσωπευτικος? :hmm:

Τόσα θέματα θέματα υπάρχουν , κάνε μια ουσιαστική ερώτηση εκει.

Xgiwrgos
28-09-09, 01:06
Όχι απλώς θα ήθελα να μάθω αν γίνεται να το διορθώσω μόνος μου το πρόβλημα γιατί αν είναι να περιμένω απο τη Hol καήκαμε!!!!

giatros.net
28-09-09, 01:10
Ένα μεγάλο γεια σε ολούς σας παιδιά!!! Θα ήθελα να σας πω οτι εχει εδω και 1 εβδομάδα που η hol με κάνει πολλά προβλήματα.Κατά κύριο λόγο αποσυνδέομαι κάθε 5-10 λεπτα απο το ίντερνετ και δεν ξέρω καν τι φταίει.Τους παίρνω τηλέφωνα και δεν με βοήθησαν καθόλου λέγοντάς με οτι θα με πάρουν οι τεχνικοί τους τηλ και αλλα τετοια αλλά ποτέ δεν με κάλεσαν.Τέσπα έχω 6/1 mbps συμβολαιο και πιάνω Upload: 760 Kbps.
Download: 6144 Kbps.Αν θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος θα το εκτιμούσα πολύ!!

Σας ευχαριστώ

Για να κατοχυρωθείς επίσημα και αδιαμφισβήτητα, να στείλεις φαξ στην HOL όπου θα αναφέρεις το πρόβλημα σου και την διάρκεια που συμβαίνει. Η δια τηλεφώνου αναφορές είναι για τα πανηγύρια.

Οσο αφορά τη γραμμή σου και τη σύνδεσή σου είναι δύσκολο να βγάλει κάποιος πόρισμα με αοριστολογίες (έχω αυτό και δεν έχω το άλλο), ανάλογα με την ποιότητα κατασκευής του ρούτερ έχεις και την ανάλογη δυνατότητα να εντρυφήσης στα περί ποιότητας της φυσικής σύνδεσής σου!;)

Επίσης οφείλεις να γνωρίζεις οτι πολλές φορές τα σφάλματα οφείλονται από κακή καλωδίωση του κτιρίου(μπορεί παλαιότητα, μπορεί ηλεκτρολόγος που πρίν γίνει ηλεκτρολόγος ήταν περιπτεράς, κλπ. κλπ.)

Διάβασε και αυτό το εξαιρετικό άρθρο (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=114819)

Xgiwrgos
28-09-09, 01:14
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες αν και θα ήθελα να προσθέσω οτι έχω NetFaster IAD2 και πριν απο 1 μήνα είχα forthnet η οποία δούλευε άψογα.

africa_twin
28-09-09, 08:56
Αν η σύνδεσή σου είναι σε πιλοτικό στάδιο πρέπει να περιμένεις λίγες μέρες μέχρι να ολοκληρωθούν όλες οι ρυθμίσεις.
Το καλύτερο θα ήταν να στείλεις fax ή e-mail όπως αναφέρθηκε παραπάνω στη HOL και να αναφέρεις το πρόβλημά σου!

@ ADSLgr.com All rights reserved.