PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναξιόπιστη συμπεριφορα Forthnet



Kouknas
28-09-09, 17:06
Πάθημα - Μάθημα: Σε κάθε τηλεφωνική σας ή άλλη επικοινωνία με όλες αυτές τις εταιρείες, φροντίστε να καταγράφετε τα παίρνετε ονόματα των συνομιλητών σας μαζί με τους κωδικούς και ημερομηνία του αιτήματος σας. Οι υπάλληλοι είτε γιατί είναι δασκαλεμένοι είτε απο αμέλεια, δεν καταγράφουν όλα όσα πρέπει... όπως δείχνω και στη συνέχεια.

Έχω Forthnet 2play με μια 2η γραμμή. Περίπου στις 10 Ιουλίου 2009, δήλωσα βλάβη γραμμής καθότι δεν είχα δίκτυο και τηλ. σύνδεση. Η 1η κύρια γραμμή και το δίκτυο συνδέθηκε εκείνες τις ημέρες. Ο τεχνικός της Forthnet όμως, προκειμένου να επαναλειτουργήσει και η δεύτερη γραμμή, έπρεπε, να δώσει την εντολή προκειμένου να «δοθεί» κάποιος νέος «κωδικός» στο rooter που είχε αποσυντονιστεί.

Μέχρι και τον Σεπτέμβριο η 2η γραμμή ήταν ακόμα ανενεργή. Στις 16/9/2009 μετά απο επικοινωνία, και με την φροντίδα της τεχν. υπηρεσίας της Forthnet δόθηκε «κωδικός» στο rooter και η 2η γραμμή επαναλειτούργησε.

Τους ζήτησα με γραπτό αίτημα να πιστώσουν τον λογαριασμό μου για όλο αυτό το διάστημα, απο 10 ή 16/7 έως 16/9/2009, που δεν λειτουργούσε η 2η γραμμή - Voice, με την αντίστοιχη, άξια και ΦΠΑ.

Μου απάντησαν επωνύμως ότι «δεν είναι δυνατή πίστωση, λόγω τεχνικού προβλήματος στη sip, διότι μετά από τον απαραίτητο έλεγχο απ' το αρμόδιο τμήμα, διαπιστώσαμε οτι δεν έχει πραγματοποιηθεί αναφορά σας και καταγραφή βλάβης» ....!!!!...?????:worthy:

ΜΑΙΚ
28-09-09, 18:32
περνα απο ενα shop με την ταυτοτητα κατοχου γραμμης φτιαξε μια φορμα επικοινωνιας και περιμενε γραπτη απαντηση απο την εταιρια.
Γραπτως ζηταμε πιστωση και γραπτως μας απανταν.
προφορικα πιστωση δεν πηρε κανενας ποτε ...

Kouknas
29-09-09, 15:25
...Όλα έγιναν γραπτώς και απαντήθηκαν επωνύμως μέσω μεϊλ - Δεν χρειάζεται να πας σε μαγαζί. Μπορείς να κάνεις το αίτημα και μέσω μεϊλ.

nik77
29-09-09, 23:00
Δυστυχώς παλιοτερα που ειχα συγκρατησει ονοματα απο τους υπαλλήλους στο τηλεφωνικό κέντρο μου αναφέρθηκε οτι δεν υπάρχουν ατομα με τέτοια ονόματα.Επισης με παραξενεψε οτι παρα πολλοι εχουν παραξενα επωνυμα πχ Γράψη και κατι τετοια...οποτε ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του.Εγω παντως μέτα απο ενα μηνα απο γραπτη επιβεβαίωση πίστωση δεν μου ήρθε ακομα.

ΜΑΙΚ
30-09-09, 01:18
θα την δεις σε 1-2 λογαριασμους...

@ ADSLgr.com All rights reserved.