PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτοι λογαριασμοι Forthnet 2play...



songless_bird
28-09-09, 20:36
Καλησπερα. Σημερα παρελαβα τους πρωτους λογαριασμους απο την μεταβαση μου σε 2play. Πριν ειχα internet απο τη forthnet μεσω ΑΡΥΣ στα 8mbps. Πληρωσα τον τελευταιο λογαριασμο μου για παροχη internet απο 18/07 μεχρι 17/09. Η ενεργοποιηση του 2play εγινε στις 7/09 και ετσι μου ηρθε ενας λογαριασμος με ενα ποσο -5,50€ λογικα για τις 10 μερες που ειχα ηδη προληρωσει για την 8mbps (χρηση 7/09 εως 17/09) και ενας ακομη για να πληρωσω για χρηση 2play απο 7/09 μεχρι 6/11. Στο ποσο ομως αναφερει και για την 8Mbps ενα ποσο -1.39€ για χρηση απο 7/09 εως 17/09...

1) Το -5.50€ μου φανηκε λογικο ποσο και περιμενα να γινει πιστωση στον 2play λογαριασμο. Τι ειναι αυτο το -1.39€ που μου πιστωσανε τελικα;;

2) Παντα προπληρωνουμε τους λογαριασμους στη forthnet; Η χρηση παραπανω λεπτων προς κινητα τηλεφωνα αυτους τους μηνες θα χρεωθει σε επομενο λογαριασμο και παει λεγοντας;;

3) Αναλυτικος των κλησεων μου σε σταθερα και κινητα τηλεφωνα δεν ερχεται; Μπορω να το ζητησω; Υπαρχει μεσω web τροπος να τα δω;

Εχω ακουσει πολλα για το λογιστηριο της fortnet και κραταω ολους τους λογαριαμους μου φυλαγμενους μην τρεχω και δεν φτανω μετα απο 8 χρονια....

FSHOPAXD
04-10-09, 23:28
2) Παντα προπληρωνουμε τους λογαριασμους στη forthnet; Η χρηση παραπανω λεπτων προς κινητα τηλεφωνα αυτους τους μηνες θα χρεωθει σε επομενο λογαριασμο και παει λεγοντας;;

3) Αναλυτικος των κλησεων μου σε σταθερα και κινητα τηλεφωνα δεν ερχεται; Μπορω να το ζητησω; Υπαρχει μεσω web τροπος να τα δω;


2/ Ναι σε όλους τους παρόχους ανεξαιρέτως προπληρώνεις 2μηνα πάγια , τόσα χρόνια στον ΟΤΕ δεν πρόσεξες ποτέ ότι τα πάγια είναι για το επόμενο δίμηνο και τα τηλέφωνα για το προηγούμενο δίμηνο.

3/ Εαν ζήτησες έντυπη μορφή έρχετε εντυπη ανάλυση σε χαρτί , ηλεκτρονικά εαν το έχεις ζητήσει :evil: και έτσι πρέπει να κάνεις !!! σταματήστε την σπάταλη χαρτιου !!!
Με κωδικούς που σου έρχονται σε φάκελο.

Κράτα απλά τους τελευταίους λογαριασμούς που αναφέρουν το υπόλοιπό σου, δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Παλιότερα δεν εκδίδονταν λογαριασμοί , εδω και δυο χρόνια όμως μπορεις να δείς προηγούμενο υπόλοιπο και τρέχοντα λογαριασμό, αρα εαν έχεις εξοφλημένο λογαριασμό με παλιό υπόλοιπο μηδέν δεν χρειάζεται να κρατήσεις τίποτα.

songless_bird
05-10-09, 11:19
3/ Εαν ζήτησες έντυπη μορφή έρχετε εντυπη ανάλυση σε χαρτί , ηλεκτρονικά εαν το έχεις ζητήσει :evil: και έτσι πρέπει να κάνεις !!! σταματήστε την σπάταλη χαρτιου !!!
Με κωδικούς που σου έρχονται σε φάκελο.



Ευχαριστω πολυ. Οταν ειπα να ζητησω την αναλυση των λογαριασμων εννοούσα σε ηλεκτρονικη μορφη. Ακομη και το κινητο το εχω ετσι (e-bill) :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.