PDA

Επιστροφή στο Forum : Θα χάσω την προσφορά;;;



efthymist
22-02-06, 02:38
Συγγνώμη για το νέο topic, αλλά δεν κόλλαγε στο άλλο περί φίλτρου.


Παιδιά τώρα που μου λέει ότι δεν έχει πόρτες, ενώ εγώ έχω ήδη στείλει την αίτησή μου και το λογαριασμό του ΟΤΕ (online τα έκανα σήμερα το μεσημέρι που είχε πόρτες) θα χάσω το 3+3;;;;

Ξέρει κανεις τπτ;;; :( :( :( :( :(

nitourn
22-02-06, 02:46
Δεν χάνεις τίποτα. Αφού έχεις κάνει την αίτηση πριν λήξη της προσφοράς δεν έχεις κανένα πρόβλημα απλά περίμενε την ενεργοποίηση! :oneup:

Mill
22-02-06, 07:03
Ετσι :up:

persival
22-02-06, 11:29
Εχτές μίλησα με Forthnet και ρώτησα εαν υπάρχει περίπτωση να επεκταθεί η προσφορά 3+3. Μου είπαν οτι υπάρχουν πολλά αιτήματα για τη συνέχεια της προσφοράς αλλά δεν έχει παρθεί ακόμα η απόφαση. Απλά θέλω να πω οτι ο τόνος της φωνης της κοπελιάς με έκανε να πιστέψω οτι η προσφορά θα συνεχίσει και μετα τις 28/2...

nmavro73
22-02-06, 21:02
Μην ανησυχείτε οι προσφορές ειναι για να φαινονται παροδικές.Συνήθως οι τιμές πέφτουν με καλύτερη προσφορά μετα απο την υπάρχουσα

pfoul
22-02-06, 23:16
Καλά είστε σοβαροί; Δεν βλέπετε τι γίνεται; Η Forthnet συνεχίζει να έχει προβλήματα (μεγάλα ping times => ξεχάστε το VoIP ή για άλλους ξεχάστε τα παιχνίδια) και θέλετε ντε και καλά να γευθείτε την "γλύκα";

Καλύτερα να περιμένετε να δείτε ότι σας προσφέρουν αυτό που σας τάζουν και μετά να αγοράσετε το όποιο πακέτο με τον οποιονδήποτε ISP.

Εγώ "κάηκα" από Forthnet και μόλις λήξει η συνδρομή είτε θα πάω σε άλλον ISP είτε αν δεν υπάρξει κάτι ικανοποιητικό, απλά πίσω στο παλιό καλό PSTN και κατέβασμα μεγάλων αρχείων μόνον από τα 34 Mbps της δουλειάς. Άκου Forthnet... Μπρρρ...

Φιλικά

Hwoarang
22-02-06, 23:18
Εγώ πάω τέλεια με forthnet. Εκτός απο μία δύο μέρες. Μην το γενικεύεις. δεν ειναι παντού τα ίδια:shifty:

pfoul
23-02-06, 01:01
Αγαπητέ δεν έχεις παρά να προσέξεις την 2η παράγραφο από αυτό που έγραψα και θα έβλεπες ότι μάλλον δεν χρειαζόταν να γράψεις αυτό που έγραψες.:)

Φιλικά

vicious_Angel
23-02-06, 02:50
Μια απο τα ιδια και εγω. Καηκααααα.
Βεβαια η ταχυτητα ειναι οκ αλλα τα ντισκονεκτ ειναι αχωνευτα. Ασε που στα παιχνιδια που σε περνουνε και για λαμα. Ελεος αμαν να τελειωσει η κολοπροσφορα και παω αλλουυυυυυυυυυυυυυυυ.

persival
23-02-06, 11:05
Απο την μέχρι τώρα (μικρή) πορεία μου, έχω καταλάβει οτι λίγο πολύ, σε όλους τους isp's υπάρχει ένα ποσοστό μη ικανοποιημένων πελατων. Αυτό κατα συνέπεια σημαίνει οτι α)δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για κανέναν isp και β) δεν μπορείς να προτείνεις σε κάποιον "μην επιλέξεις τον x isp γιατί εγώ έχω ένα κάρο προβλήματα", γιατί πολύ απλά, το οτι έχεις εσύ πρόβλημα με κάποιον isp, δεν σημαίνει οτι θα έχει και ο άλλος. Ο vicious_Angel το έθεσε πιο σωστά, λέει δεν μου πήγε καλά η Forthnet και θα την αλλάξω, δεν προτρέπει όμως κανένα να κάνει το ίδιο ;)

andreasp
23-02-06, 12:59
Και να συμπληρωσω οτι δεν νομιζω οτι υπαρχει isp , που να εχει γλυτωσει και να μην ειχε ποτε περιοδο προβληματων.
Οποιος ζηταει το τελειο παντα, ζει σε ουτοπια! Δεν ειναι δυνατον, και δεν συμβαινει πουθενα στον κοσμο σε κανεναν χωρο.
Προβληματα παντα υπηρχαν και παντα θα υπαρχουν.
Κανεις δεν αγιος, αλλα αντιθετα ειναι εταιριες που εχουν σαν μονο σκοπο το κερδος με οτι σημαινει αυτο.
Δεν θελω να αρχισω να ακουω παλι, οτι "εγω πληρωνω και θελω αυτο που πληρωνω κλπ,κλπ".
Καποιοι θα φυγουν επειδη δεν ειναι αυτο που περιμεναν, καποιοι αλλοι θα ερθουν με την καινουργια προσφορα, κερδος εβγαλε απο την στιγμη που καθυστερησε οσο ηταν δυνατον την αναβαθμιση.... και η ζωη συνεχιζετε! :)

willow
23-02-06, 16:14
Το θεμα ειναι οτι ολοι βλεπουν οτι η προσφορα της forthnet ειναι γλυκια,ολοι την παιρνουν και επειδη μαζευει τοσο πολυ κοσμο εχει προβληματα.Γιαυτο λενε ας τελειωσει ο μηνας να δουμε νεες προσφορες και ας επιλεξουμε μετα..
willow

persival
23-02-06, 17:31
Εγώ πάλι είμαι νέος χρήστης και επέλεξα Forthnet, άσχετα αν όπως λες είναι "γλυκιά" η προσφορά της (νομίζω η προσφορά της Vivodi και της Altec αυτόν τον καιρό είναι καλύτερες ελέω 512).
Λίγο πολύ, όλοι πάνω απο καλώδια του ΟΤΕ θα περάσουμε, εκτος απο μερικούς που τους καλύπτει το ιδιόκτητο της Vivodi...
Εγκρίνω και επαυξάνω όσους αλλάζουν provider αφού έχουν δοκιμάσει demo στο ίδιο bw απο άλλον isp και βλέπουν διαφορές. Μόνο.

teo_L20
23-02-06, 17:50
Δεν εχουν όλες οι περιοχες ίδιες ταχύτητες!
Για αυτό προτεινω αυτο που λέει ο persival,DEMO!

pfoul
23-02-06, 20:48
Νομίζω ότι κάπου έχει χαθεί το νόημα των όσο έγραψα όχι μόνον εγώ, αλλά και παρά πολλοί άλλοι. Για τι το θέλετε το ADSL;

1. Γρήγορο Web surfing;
2. Κατέβασμα μεγάλων αρχείων (με οποιοδήποτε τρόπο) ;
3. VoIP;
4. Παιχνίδια;

Για τα 2 πρώτα πηγαίνετε σε μεγάλο ftp server και κατεβάστε σε ώρες αιχμής μεγάλα αρχεία
για να δείτε τι παίζεται. Δοκιμάστε όχι μόνον το Μετσόβειο, αλλά και το εξωτερικό. Τέλος υπάρχουν τα (ίσως όχι τόσο αξιόπιστα) test sites.

Για τα 2 δεύτερα δέστε τα ping times με www.skype.com ή ακόμα καλύτερα δοκιμάστε το:
http://www.testmyvoip.com/ (ή μετρήστε και τα pps).

Για όλα τα παραπάνω κάνει και φίλος σε DSLAM της περιοχής σας, αρκεί να είναι στην ταχύτητα που θα αγοράσετε (τι να την κάνω την μέτρηση για 1 Mbps εάν θα αγοράσω 384 kbps) ;

Τέλος για το να αποφύγετε την 4νετ: Ήταν απάτη έως ότου μετά από 1,5 μήνα παραδεχθούν ότι δεν έφθανε το bw της σύνδεσής τους με εξωτερικό και καλόν είναι να διαβάσετε τα πριν λίγες εβδομάδες μαζικά μηνύματα και να μην εθελοτυφλεί κανείς.

Είναι ΠΟΛΥ σημαντικό να είναι ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ ο ISP και να μην τα ρίχνει αποκλειστικά στο ΟΤΕ. Αυτός είναι ο βασικός τρόπος που ως καταναλωτές μπορούμε να επιβραβεύουμε ή όχι αρπακολατζήδικες ή όχι πρακτικές. Π.χ. διάβασα ότι πρόσφατα έχει προβλήματα η ACN αλλά ότι σχεδόν αμέσως το παραδέχθηκε και δουλεύει για αυτό. ΜΗΝ κοιτάτε μόνον την τιμή για να κάνετε συγκρίσεις ιδίως σε πακέτα, γιατί εγγύηση ΔΕΝ υπάρχει άπαξ και δώσετε τα χρήματά σας.

Φιλικά

@ ADSLgr.com All rights reserved.