PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με conn-x(Baudtec)



mike_
30-09-09, 16:28
Καλησπερα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα εκανα format τον υπολογιστη της κοπελας μου και αφου ολα πηγαν καλα μετα τα windows xp sp2 και τους υπολοιπους drivers εβαλα τον τελευταιο(απο το site) driver του wifi adapter(usr 5426) το router ειναι της baudtec και το προβλημα που αναφερω το εχει βγαλει και αλλες φορες και σε αλλους p/c με το netgear rangemax pci και με το adapter 300N.Λοιπον εχουμε και λεμε βρηκα το router απο τη λιστα εβαλα τον κωδικο του wpa-psk και προσπαθησα να συνδεθω στην αρχη το εικονιδιο της ασυρματης συνδεσης των windows ελεγε status ανακτηση διευθυνσης δικτυου επειτα πηγα στον αλλο υπολογιστη(σε αλλο διαμερισμα) και πηρα τα ip/dns και προσπαθησα να κανω χειροκινητη συνδεση ξαφνικα μολις τελιωνω το status μου λεει εγινε συδενση αλλα οι σελιδες δεν ανοιγουν και το εικονιδιο του ανταπτορα μου λεει status γινεται ελεγχος ταυτοτητας το θεμα ειναι πως αυτο εχει συμβει καθ'επαναληψη και μια ζωη τυχαια τα καταφερνα εχετε ιδεα τι παιζει?????
υγ:το router βρισκεται σε αλλο διαμερισμα και ετσι δεν μπορω να μετακινησω τον υπολογιστη για να δοκιμασω με καλωδιο..
Ευχαριστω.

androu
30-09-09, 20:36
Δοκίμασε άλλο κωδικό/ξεκλείδωτο αν μπεί ξεκλείδωτο τότε κάτι παίζει με το κλείδωμα(wpa-psk) και το Pc σου.
Αν δεν μπεί, τότε κοίταξε firewall, antivirus, mac filter στο router (αν και εκεί θα συνδεόταν δεν θα έπαιρνε ip).
Αν δεν είναι ούτε απο εκεί κάνε reset στα εργοστασιακά και ξανασέταρε. Αν ούτε και με αυτό παίζει δοκιμάζεις το λαπτοπ κανενός φίλου σου/αλλο ρούτερ. Aν στην 1η περίπτωση δουλέψει τότε κοιτάς ρυθμίσεις στο pc σου, αν στην 2η τότε αν έχει εγγύηση το πάς για αλλαγή, αλλιώς παίρνεις άλλο.

maik
02-10-09, 17:48
Μην πειραξεις το SSID στο Baudteck. Τρωει κολημα. Αστο στο εργοστασιακο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.