PDA

Επιστροφή στο Forum : adsl internet και μετακομιση



Drillgr
04-10-09, 12:50
Εχω τηλεφωνο στον οτε και σκεφτομουν να κανω αιτηση για hol adsl internet (μονο internet, οχι double play η τηλεφωνια) αντι για connex.

Το θεμα ειναι οτι παιζει σε 2-3 μηνες να κανουμε μετακομιση (ιδια περιοχη, αρα ιδιο κεντρο) και δεν εχω ιδεα τι παιζει με το θεμα αυτο. Στον ote ξερω οτι κανεις μια απλη αιτηση μεταφορας τηλεφωνου και τελιωνει το θεμα. Απλα τωρα, ναι μεν θα εκανα αιτηση στον οτε για το τηλεφωνο, αλλα με το internet αν το ειχα στη hol τι θα γινοταν?
Εχει κανεις παρομοια εμπειρια?

fanis21
04-10-09, 13:27
Εχω τηλεφωνο στον οτε και σκεφτομουν να κανω αιτηση για hol adsl internet (μονο internet, οχι double play η τηλεφωνια) αντι για connex.

Το θεμα ειναι οτι παιζει σε 2-3 μηνες να κανουμε μετακομιση (ιδια περιοχη, αρα ιδιο κεντρο) και δεν εχω ιδεα τι παιζει με το θεμα αυτο. Στον ote ξερω οτι κανεις μια απλη αιτηση μεταφορας τηλεφωνου και τελιωνει το θεμα. Απλα τωρα, ναι μεν θα εκανα αιτηση στον οτε για το τηλεφωνο, αλλα με το internet αν το ειχα στη hol τι θα γινοταν?
Εχει κανεις παρομοια εμπειρια?



Νομίζω ότι καλύτερα είναι να κάνεις διακοπή αν δεν σε ενδιαφέρει ο αριθμός σταθερού αλλά είσαι ευχαριστημένος από hol … εδώ κι ένα μήνα έχει τρομερά προβλήματα , σε ώρες αιχμής ούτε video από YouTube δεν μπορείς να δεις .

ariadgr
04-10-09, 14:18
Εχω τηλεφωνο στον οτε και σκεφτομουν να κανω αιτηση για hol adsl internet (μονο internet, οχι double play η τηλεφωνια) αντι για connex.

Το θεμα ειναι οτι παιζει σε 2-3 μηνες να κανουμε μετακομιση (ιδια περιοχη, αρα ιδιο κεντρο) και δεν εχω ιδεα τι παιζει με το θεμα αυτο. Στον ote ξερω οτι κανεις μια απλη αιτηση μεταφορας τηλεφωνου και τελιωνει το θεμα.

Αν το νέο σπίτι είναι σίγουρα στο ίδιο κέντρο, απλά κάνεις αίτηση στον ΟΤΕ για μεταφορά τηλεφώνου, και δεν ασχολείσαι καθόλου με τη hol.

astrapogian
04-10-09, 19:51
Το ίδιο πράγμα θα σου πρότεινα και εγώ φίλε μου.

Drillgr
04-10-09, 20:06
Σιγουρα θα ειναι απο ιδιο κεντρο οποτε θετικο το γεγονος οτι δεν χρειαζεται να κανεις καποια αιτηση μεσω hol.
Οσο αφορα το θεμα ταχυτητων, μπορει μεσω connex να ειναι καλυτερες αλλα με ενδιαφερει ο λογαριασμος του internet να ειναι ανεξαρτητος του τηλεφωνου, οπως παλαιοτερα ηταν αν ειχες otenet. Γι αυτο σκεφτομαι hol η forthnet αλλα σε hol βγαινει πιο φτηνα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.