PDA

Επιστροφή στο Forum : Double play Lite (HOL) στην Αλεξανδρουπολη



naya
06-10-09, 16:04
Γεια σας κι απο μενα! Ειμαι νεα στο φορουμ και στελνω για να ρωτησω αν υπαρχει καποιος απο εδω που να ξερει τι γινεται με το συγκεκριμενο πακετο (Double play Lite) στην Αλεξανδρουπολη. Μου φαινεται πως μου ταιριαζει, αλλα επειδη τοσα χρονια εχω ΟΤΕ και για αλλες εταιρειες ακουγονται πολλα ασχημα, δισταζω και χρειαζομαι βοηθεια!
Αν ξερει καποιος απο προσωπικη εμπειρια ή ακομα κι αν εχει καποιο γνωστο που μπορει να βοηθησει, θα μου ηταν χρησιμη καθε πληροφορια!
Ευχαριστω προκαταβολικα!:)

bill27
06-10-09, 18:22
εγω συνδεθηκα στην χολ στο dp lite στις 18 αυγουστου υστερα απο 5+ μηνες στην αναμονη.θα ελεγα οτι ειμαι ευχαριστιμενος αν εξαιρεσουμε το γεγονος οτι στα video κ you tube σερνεται μερικες φορες,στην δικια μου περιπτωση αυτο λυνετε με 1 reset του ρουτερ.απο ταχυτητα download κ browsing δεν εχω παραπονο,επισης η χολ δεν τα παει καλα με τα pings πραγμα που δεν με ενδιαφερει γιατι δεν παιζω on line games.

οταν λες Μου φαινεται πως μου ταιριαζει,τι εννοεις?εχεις συνδεθει η το σκεφτεσαι?

naya
06-10-09, 23:24
Θελω να πω, πως μου ταιριαζει οικονομικα και μου αρκουν οσα παρεχει το προγραμμα αυτο.

5+ μηνες???? ωχ... τοσο πολυ? Πρεπει να επικοινωνησω και μαζι τους γιατι το χρειαζομαι αμεσα.
Για τα pings κ εγω δεν νοιαζομαι, μαλλον λεπτομερεια το βρισκω. Με ενδιαφερει ομως να μη μεινω χωρις τηλεφωνο ή ιντερνετ για μερες επειδη μπορει να ειναι υπερφορτωμενο το δικτυο.

Dr.Sat
08-10-09, 23:15
Αν κάνεις online αιτηση και το σύστημα δεχθεί την αίτησή σου σημαίνει ότι υπάρχουν πόρτες στην Αλεξανδρούπολη και θα συνδεθείς σε 20 μέρες.
Γενικά πάει πολύ καλά και σταθερά το DP της HOL στην Αλεξανδρούπολη . Είμαι ένα χρόνο και κάτι και είναι σταθερότατο.

Με εκτίμηση

dmitsos
09-10-09, 23:35
Που την ειδατε την σταθεροτητα ρε παιδια?
Ειμαι απο τον αυγουστο σε σκατα ταχυτητα. κατεβαζω με 15kb εως και 800kb με μεσο ορο 200kb και μου λενε ΣΥΝΕΧΕΙΑ δικαιολογιες απιστευτες!!!!!!
ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ.

dafgeo
10-10-09, 11:04
εμενα με συνδεσαν υστερα απο 3 μηνες αναμονης αλλα μην κανεισ το λαθος να βαλεις HOL. Σερνεται. Ξερεις οτι σε συνδεουν μεσω Φρανφουρτης με μια εταιρεια 3Level η οποια σερνεται?

Dr.Sat
10-10-09, 11:42
Κανένας ISP δεν δίνει internet πάνω απο 5-6 Mbps σταθερά .Αυτό είναι το Internet στην Ελλάδα .

Εγώ είμαι 2 km από το OTE και το modem κλειδώνει μέχρι 6 Mbps . Τόσο Internet έχω . Το θέμα είναι ότι και 24 να είχα δεν υπήρχε περίπτωση να δω παραπάνω. Η ταχύτητα δε στο internet δείχνει μόνο με download managers . Εγώ έχω σταθερά 6 Mbps με download mamager .

Με εκτίμηση

dafgeo
10-10-09, 12:24
Το θεμα ειναι οτι αν εισαι ON LINE PLAYER μην βαλεις HOL. Τα ping ειναι υπερβολικα μεγαλα. Κατα τα αλλα δεν εχω παραπονο. Εχω κλειδωσει στα 12667/870 αλλα δεν μπορω να παιξω ON _ LINE με τιποτα. Μιλαμε ping της ταξης του 190-350 σε ωρα αιχμης οταν με ΟΤΕ ειχα σταθερα 68 σε αγγλικο server.

Dr.Sat
10-10-09, 18:15
Ναι βέβαια , βασικά είναι ο καθένας τι ακριβώς ψάχνει. Πιθανόν ο service provider της Otenet να είναι καλύτερος για Αγγλία (ή αυτό που ζητά ο gamer).
Εγώ πάντως που έχω ένα VPN με ένα ξάδερφό μου στο Dubai μου λέει ότι έχει καλύτερα ping η HOL σε σχέση με την Otenet π.χ

Με εκτίμηση

dafgeo
10-10-09, 22:01
Βασικα ειναι οτι ζηταει ο καθενας. Για αυτο λεγεται ελευθερη αγορα. Το κακο ειναι οτι νιωθω οτι με εξαπατησαν διοτι πριν δεκτο ρωτησα πολλακις για τα ping και μαλιστα με τεχνικο τους οπου μου διαβεβαιωσαν οτι θα εχω αυτο που ειχα για αυτο και δεχτηκα.

naya
12-10-09, 15:12
παιδια καταρχην ευχαριστω για την ανταποκριση. Δεν ξερω τι να κανω ειναι η αληθεια, αν και τεινω να την κανω την αποπειρα και οτι βγει. Οταν λετε για on-line games να υποθεσω μιλατε για παιχνιδια τυπου LineAge, WoW (συγνωμη που τα κατατασω ολα σε μια κατηγορια, αλλα δεν το κατεχω το θεμα). Αυτα ειναι η αληθεια πως δεν με αγγιζουν.

........Auto merged post: naya πρόσθεσε 7 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ισως ειναι κουτο αυτο που θα ρωτησω, αλλα μια γνωστη μου στη γειτονια εχει dp της HOL στα 24 Mbps και πιανει το 5,5. Οκ, δεκτο εχει να κανει με την περιοχη μου προφανως. Αν τελικα βαλω το dp Lite της HOL που δινει ιντερνετ 6 Mbps θα πιανω κ εγω 5,5 ή πολυ λιγοτερο (αφου θα ειμαι στο προγραμμα με τις χαμηλοτερες ταχυτητες)?

Dr.Sat
12-10-09, 15:45
παιδια καταρχην ευχαριστω για την ανταποκριση. Δεν ξερω τι να κανω ειναι η αληθεια, αν και τεινω να την κανω την αποπειρα και οτι βγει. Οταν λετε για on-line games να υποθεσω μιλατε για παιχνιδια τυπου LineAge, WoW (συγνωμη που τα κατατασω ολα σε μια κατηγορια, αλλα δεν το κατεχω το θεμα). Αυτα ειναι η αληθεια πως δεν με αγγιζουν.

........Auto merged post: naya πρόσθεσε 7 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ισως ειναι κουτο αυτο που θα ρωτησω, αλλα μια γνωστη μου στη γειτονια εχει dp της HOL στα 24 Mbps και πιανει το 5,5. Οκ, δεκτο εχει να κανει με την περιοχη μου προφανως. Αν τελικα βαλω το dp Lite της HOL που δινει ιντερνετ 6 Mbps θα πιανω κ εγω 5,5 ή πολυ λιγοτερο (αφου θα ειμαι στο προγραμμα με τις χαμηλοτερες ταχυτητες)?
΄
Θα έχεις και εσύ 5,5 . Είναι θέμα απόστασης απο τον ΟΤΕ . Και ΟΤΕ να είχατε το ίδιο 5,5 θα είχατε σαν σύνδεση . Η ποίότητα του χαλκού είναι η ίδια .

Με εκτίμηση

........Auto merged post: Dr.Sat πρόσθεσε 1 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Βασικα ειναι οτι ζηταει ο καθενας. Για αυτο λεγεται ελευθερη αγορα. Το κακο ειναι οτι νιωθω οτι με εξαπατησαν διοτι πριν δεκτο ρωτησα πολλακις για τα ping και μαλιστα με τεχνικο τους οπου μου διαβεβαιωσαν οτι θα εχω αυτο που ειχα για αυτο και δεχτηκα.

Για πες μου λίγο την IP του server που σε ενδιαφέρει να δω κάτι ....

Με εκτίμηση

naya
12-10-09, 16:40
Dr.Sat ευχαριστω!

dafgeo
12-10-09, 18:07
Κατ αρχη σε ευχαριστω που προσφερθηκες να με βοηθησεις. Ειμαι αρκετο καιρο παιχτης σε καποια ελληνικη clan και παιζω αγωνες σε καποιο πανευρωπαικο liga. Ο server που παιζω ανηκει στην clan και νομιζω οτι ειναι στην αγγλια. Η ip του server ειναι 193.93.46.56 και 193.93.46.57. Σε ευχαριστω εκ των προτερων αλλα εχω δοκιμασει τα παντα .... Το παιχνιδι που παιζω ειναι το BF1942

@ ADSLgr.com All rights reserved.