PDA

Επιστροφή στο Forum : 10 Kbps! Λίγα δεν είναι;;



apricot
24-02-06, 21:28
Καλησπέρα. Σήμερα μόλις ενεργοποιήθηκε η συνδεσή μου με HOL. Έχω το Broandpack στα 384Κ/128Κ. Είμαι Καλλιθέα.
Ρε παιδιά δοκίμασα να κατεβάσω απο το ftp.ntua.gr του πολυτεχνείου για να τσεκάρω ταχύτητα και πιάνει 10 Kbps άνε με το ζόρι 12 Kbps.
Είναι λογικό αυτό;;
Το DSLAM φταίει ή μήπως πρέπει να κάνω τίποτα ρυθμίσεις;
Δώστε μια μικρή βοήθεια ρε παιδιά..., τα φώτα σας....:worthy:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

k_gerax
24-02-06, 21:46
Καλησπέρα. Σήμερα μόλις ενεργοποιήθηκε η συνδεσή μου με HOL. Έχω το Broandpack στα 384Κ/128Κ. Είμαι Καλλιθέα.
Ρε παιδιά δοκίμασα να κατεβάσω απο το ftp.ntua.gr του πολυτεχνείου για να τσεκάρω ταχύτητα και πιάνει 10 Kbps άνε με το ζόρι 12 Kbps.
Είναι λογικό αυτό;;
Το DSLAM φταίει ή μήπως πρέπει να κάνω τίποτα ρυθμίσεις;
Δώστε μια μικρή βοήθεια ρε παιδιά..., τα φώτα σας....:worthy:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Καλησπερα.
Και εγω απο Καλλιθεα ειμαι και για να δεις τι τραβηξα δες αυτο:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=32721
Τουλαχιστον ειμαι απο τους τυχερους της υποθεσης. Αν δεις το thread που αφορα ατομα που μενουν στην Καλλιθεα, εκει να δεις καντηλια που πεφτουν! Φαινεται οτι τα DSLAM με τις 384 συνδεσεις ειναι full...

broylis
26-02-06, 22:56
Παιδία πως μάθετε την ακριβή ημερομηνία που ενεργοποιήθηκε η γαμμή σας? Τηλεφωνίσατε στη HOL ή στον ΠΟΤΕ?

k_gerax
27-02-06, 12:12
Παιδία πως μάθετε την ακριβή ημερομηνία που ενεργοποιήθηκε η γαμμή σας? Τηλεφωνίσατε στη HOL ή στον ΠΟΤΕ?
Σου στελνει e-mail η HOL για να σε ενημερωσει ποτε ενεργοποιηθηκε η γραμμη. Εναλλακτικα μπορεις να παρεις στο 1242 και να μαθεις απο τον ΟΤΕ αν σου εχει ενεργοποιηθει προσβαση ADSL στη γραμμη σου.

hioniam
28-02-06, 16:20
Εμενα παντως η HOL ενεργοποιησε ταυτοχρονα το
το account για dial up συνδεση (μεχρι να ενεργοποιηθει το ADSL)
και την ADSL γραμμη(!) αλλα δεν με ειδοποιησαν με αποτελεσμα εγω να περιμενω ενω αυτα ηταν ηδη ενεργα!

Για αυτο πηγαινε στο www.hol.gr και ελεγχε που και που αν σου εχουν ενεργοποιησει
το account (με τα στοιχεια που τους εδωσες στην αιτηση).

Απο το account θα δεις και ποτε θα ενεργοποιηθηκε η ADSL.

@ ADSLgr.com All rights reserved.