PDA

Επιστροφή στο Forum : Hol University Diodos



slash28
07-10-09, 21:23
Θα ήθελα να ρωτήσω αν είσαστε ευχαριστημένοι από το συγκεκριμένο πακέτο της hol
(οι έχοντες)....???

και αν όντως δίνει καλές ταχύτητες....

slash28
09-10-09, 13:33
Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχρει κάποιο πάγιο στην τηλεφωνία της ΗΟΛ όπως υπάρχει στον Οτε...

nm96027
09-10-09, 13:48
Το hol university δεν προφέρει και τηλεφωνία (παρα μόνο με προεπιλογή φορέα). Είναι shared LLU adsl.

slash28
09-10-09, 14:20
Το hol university δεν προφέρει και τηλεφωνία (παρα μόνο με προεπιλογή φορέα). Είναι shared LLU adsl.


Ένα λεπτό. Για να έχω internet χρειάζεται τηλέφωνο. Επομένως η hol (μιας και στην περιοχή που μένω έχει ιδ/κέντρο πρέπει να μου παρέχει την δυνατότητα δημιουργίας τηλεφωνικής γραμμής.... ή κάνω λάθος....... Αυτό εννοούσα,, αν βάλω hol γραμμή θα πληρώνω κάποιο πάγιο ΌΠΩς πληρώνουμε στον Οτε ανέκαθεν???

Σόρρυ αν σε μπέρδεψα προηγουμένως:oops:

nm96027
09-10-09, 15:18
Ένα λεπτό. Για να έχω internet χρειάζεται τηλέφωνο. Επομένως η hol (μιας και στην περιοχή που μένω έχει ιδ/κέντρο πρέπει να μου παρέχει την δυνατότητα δημιουργίας τηλεφωνικής γραμμής.... ή κάνω λάθος....... Αυτό εννοούσα,, αν βάλω hol γραμμή θα πληρώνω κάποιο πάγιο ΌΠΩς πληρώνουμε στον Οτε ανέκαθεν???

Σόρρυ αν σε μπέρδεψα προηγουμένως:oops:

Σωστά. Θα πληρώνεις το πάγιο ΟΤΕ για την τηλεφωνία (είτε pstn είτε isdn) όπως το πληρώνει ς πάντα. Αυτό λέγεται shared LLU. Ο ΟΤΕ συνεχίζει και σου παρέχει υπηρεσίες τηλεφωνίας κανονικά και ένας άλλος πάροχος σου παρέχει υπηρεσίες adsl από το δικό του ιδιόκτητο δίκτυο. Τέτοια περίπτωση είναι και το adsl univesity. ;)

slash28
09-10-09, 18:01
Σωστά. Θα πληρώνεις το πάγιο ΟΤΕ για την τηλεφωνία (είτε pstn είτε isdn) όπως το πληρώνει ς πάντα. Αυτό λέγεται shared LLU. Ο ΟΤΕ συνεχίζει και σου παρέχει υπηρεσίες τηλεφωνίας κανονικά και ένας άλλος πάροχος σου παρέχει υπηρεσίες adsl από το δικό του ιδιόκτητο δίκτυο. Τέτοια περίπτωση είναι και το adsl univesity. ;)


Ok κατάλαβα. Μάλλον πρέπει να ψάξω και για το hol double play lite , ίσως με συμφέρει..
Τέλος παντων ευχαριστώ για τις πληροφορίες...

slash28
11-10-09, 17:28
Ok κατάλαβα. Μάλλον πρέπει να ψάξω και για το hol double play lite , ίσως με συμφέρει..
Τέλος παντων ευχαριστώ για τις πληροφορίες...

Υπάρχει κάποιος που να έχει ΗΟΛ DOUBLE PLAY LITE στην Τρίπολη....????

valen_gr
11-10-09, 22:37
......με αυτα που λες, τι συμπερασμα να βγαλουμε? Δεν λες και τιποτα....ουτε μας λες τα στοιχεια της συνδεσης σου, ουτε απο που κατεβαζεις, τιποτα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.