PDA

Επιστροφή στο Forum : VoIP Software



WoosH
25-02-06, 14:57
Έχω το USR 9107 και από τότε που το έβαλα δεν κατάφερα να μιλήσω με όσα προγράμματα VoIP και αν προσπάθησα (Skype, VoIPBuster).
Πιο συγκεκριμένα, στα δύο παραπάνω προγράμματα, ενώ όταν πραγματοποιώ μια κλήση μιλάς κανονικά για λίγη ώρα (3-4 λεπτά), ξαφνικά τραβάει τρελά κολλήματα και η καθυστέρηση μετάδοσης της φωνής φτάνει και τα 20 δευτερόλεπτα!
Σημειώστε ότι δεν απασχολεί τίποτα άλλο την γραμμή μου όταν προσπαθώ να κάνω τέτοιου είδους κλήσεις.
Η γραμμή μου είναι ADSL 384/128, OTEnet.
Κανένας με παρόμοια προβλήματα;

sdikr
25-02-06, 15:03
Κανένας με παρόμοια προβλήματα;

Μόνο το 90% των χρήστων adsl απο Οτε στην Ελλάδα :shock:

Ρίξε μια ματία λίγο στο φόρουμ

gkandir
25-02-06, 15:14
Μόνο το 90% των χρήστων adsl απο Οτε στην Ελλάδα :shock:

Ρίξε μια ματία λίγο στο φόρουμ
Χε χε!! Και λίγους λες.
Anyway, WoosH ρίξε μια ματία εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=32458) κι εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=27179). Φαίνεται ότι ίσως να λύνεται το πρόβλημα.

nrg_polini
25-02-06, 15:58
Μόνο το 90% των χρήστων adsl απο Οτε στην Ελλάδα :shock:

Ρίξε μια ματία λίγο στο φόρουμ

Στοιχεια?

sdikr
25-02-06, 16:04
Στοιχεια?

τώρα θα σου έλεγα κάτι, αλλά αφηνω τους υπόλοιπους να σου την πούνε:down:

nrg_polini
25-02-06, 16:15
τώρα θα σου έλεγα κάτι, αλλά αφηνω τους υπόλοιπους να σου την πούνε:down:

Οποτε προφανως δεν εχεις. Δεν διαφωνω οτι υπαρχει προβλημα , αλλα 90% ειναι πολυ μεγαλο ποσοστο.

sdikr
25-02-06, 16:22
Οποτε προφανως δεν εχεις. Δεν διαφωνω οτι υπαρχει προβλημα , αλλα 90% ειναι πολυ μεγαλο ποσοστο.

Νομίζω οτι εβάλα και smilly!

Απο εκει και πέρα διαβάζω το φόρουμ

alefgr
26-02-06, 04:36
Οποτε προφανως δεν εχεις. Δεν διαφωνω οτι υπαρχει προβλημα , αλλα 90% ειναι πολυ μεγαλο ποσοστο.


Δηλαδή αν δεν είναι 90% και είναι 89%, είσαι ευχαριστημένος;;;

Αν σκεφτείς ότι έχουν πρόβλημα με τα πακέτα ανά δευτερόλεπτο και αρκετοί που έχουν γραμμή και σύνδεση 1024, θα πρέπει να καταλάβεις ότι το ποσοστό εκφράζει την πραγματική διάσταση του προβλήματος...

WoosH
26-02-06, 11:42
Αχα... :redface:
Εγώ προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι να κάνω κλήσεις σε σταθερά/κινητά, παρά μόνο κλήσεις απο pc σε pc.
Στο MSN όμως ρε παιδιά δεν κολάει ΚΑΘΟΛΟΥ! Όταν σας λές καθόλου το εννοώ! Βέβαια, άλλη ποιότητα έχει το Skype και το VoIPBuster, αλλά η διαφορά είναι μηδαμινή!
Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος;
Θα το κοιτάξω και αυτό με το i-Call γιατί ως φοιτητής θέλουμε να μιλάμε τζάμπα! (άχχχ αυτή η απόσταση :cry: ) :shifty:

Συσκευές που συνδέονται στο pc για να μιλάω με VoIP ξέρει κανένας; (όλο και κάποιος θα ξέρει!)
Ενημερώστε με κι εμένα αν θέλετε :D

@ ADSLgr.com All rights reserved.