PDA

Επιστροφή στο Forum : Φως στο Τούνελ.....



savdown
25-02-06, 23:10
Αναφέρομε στην περασμένη εκπομπή της Νικολούλη, σπάνια παρακολουθώ την εκπομπή της αλλά χθες με αυτά που έδειξε.... Όποιοι την είδαν καταλαβαίνουν τη εννοώ, πρόκειται για μια κοπέλα που εξαφανίστηκε μετά από γνωριμία με κάποιον από chat room γνωριμιών που όπως όλα δείχνουν είναι μέρος κυκλώματος εξαφάνισης και εμπορίας(?) φοιτητριών και όχι μόνο.
Θα έγραφα και άλλα , άλλα προτειμώ να το αφήσω εδώ.

SyMpToM
25-02-06, 23:26
Εγώ έχω μια άλλη σημαντική απορία για αυτό το ζήτημα.Όπως είπε η Νικολούλη,ένα άτομο προσφέρθηκε εθελοντικά να μπεί στο account της κοπελας και να ψάξει να βρεί τα logs με τα άτομα τα οποία είχε συνομιλίες (από irc,msn,fora κ εγώ δεν ξέρω που).Το άτομο αυτό δεν είχε άδεια να το κάνει αυτό,το έκανε εθελοντικά και ανώνυμα .Χωρίς βέβαια να μην αναγνωρίζω τον καλό σκοπό των πράξεων του,αυτό δεν είναι δουλειά της (εδώ γελάμε) Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος;Δεν θα έπρεπε αυτή να έχει πάρει το ΟΚ για να ξεκινήσει την ηλεκτρονική έρευνα;Και επειδή στην Ελλάδα ζούμε,φαντάζεστε το άτομο αυτό να υποπέσει σε διώξεις λόγω της μη εξουσιοδοτημένης "παραβίασης";
Θα μου πείτε,εδώ μια κοπέλα εξαφανίστηκε και εσύ κοιτάς αυτά τα πράματα...

savdown
25-02-06, 23:35
Η Νικολούλη από αυτά που λέει στα δελτία ειδήσεων φαίνεται να έχει άριστες σχέσεις με την αστυνομία , λέγε με δημόσιες σχέσεις, άρα δεν πιστεύω να φτάσουν στο σημείο να κυνηγήσουν αυτόν που βοήθησε περισσότερο από όλους.
Το άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι έβγαλε φάτσα φόρα ότι μπήκαν στον λογαριασμό της και βρίσκονται κοντά στο να τους εντοπίσουν με αποτέλεσμα ο συνταξιούχος αστυνομικός να βγάλει το μάλλον σωστό συμπέρασμα ότι είναι νεκρή.

SyMpToM
25-02-06, 23:44
Ο άντρας της Νικολούλη είναι αστυνομικός,οπότε όντως δεν θα έχει πρόβλημα ο τύπος:lol:.
Πέρα από αυτά όμως,συμφωνώ ότι μου φάνηκε..."παραδόξως" αποκαλυπτική η Άντζελα...
Τι νομίζετε τέλος πάντων ότι παίζει με αυτή την ιστορία;

dionfon
01-03-06, 02:31
Αυτό που, κατά τη γνώμη μου, παίζει είναι ότι θα ακούσουμε πολλές ραδιοαρβύλες στην ιστορία αυτή.
Πάντως, SyMpToM, μη βιάζεσαι να ειρωνευτείς ακόμα τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος. Περίμενε να δούμε πώς θα εξελιχθεί η ιστορία αυτή. Η Νικολούλη προφανώς προσέφυγε σε ιδιώτη γιατί η Δίωξη δεσμεύεται από το απόρρητο της ανάκρισης (άρθρο 241 Κώδικα Ποινικής Δικονομίας) και τις σχετικές εισαγγελικές εντολές.

@ ADSLgr.com All rights reserved.