PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο Forthnet σε Conn-X



athina_livadi
12-10-09, 02:12
Είμαι πραγματικά ευγνώμων στη forthnet που με ξαναγύρισε σε εποχή dial up!
Να και τα στατιστικά μου αυτή τη στιγμή:
Downstream: 701kb
Upstream: 144kb

και πριν περίπου 1 ώρα ήμουν
Downstream: 10200kb
Upstream: 1020kb

Δεν έχω και τηλέφωνο συν τις άλλοις και μιλούσα με την τεχνική υποστήριξη στο κινητό 1 ώρα. Με έβαλαν και έκανα τα γνωστά, να βγάλω το splitter και να βάλω το modem απευθείας, να αλλάξω modem, να πάω σε άλλη τηλεφωνική πρίζα να συνδέσω το modem και όλες τις βλακείες. Αυτή τη στιγμή εδώ και μια ώρα είμαι χωρίς τηλέφωνο και με ταχύτητες μεσαιωνικές όπως έγραψα παραπάνω. Είπα να κάνω υπομονή αλλά αύριο πρωί πρωί πάω για Conn-x.
Λυπάμαι πάρα πολύ να πληρώνω 60άρια σε τεχνικούς και να μην έχω αποτέλεσμα. Εχω φέρει και ηλεκτρολόγο και έχει ελέγξει τα πάντα!
Θέλω να γυρίσω σε Conn-X μπας και δω άσπρη μέρα. Ξέρετε να μου πείτε πόσο θα πάρει περίπου για την μεταφορά και την ενεργοποίηση;

balander
12-10-09, 07:24
10-15 ημερες μαλλον.

diegito
12-10-09, 10:07
Και μέσα σε αυτές τις 10-15 μέρες δεν θα έχεις καθόλου internet ή τηλέφωνο; Η' θα έχεις από forthnet μέχρι να ολοκληρωθεί το connx; Κι εγώ ενδιαφέρομαι για κάτι τέτοιο γιατί δεν πάει άλλο η κατάσταση. Ας πληρώνω παραπάνω αλλά να ξέρω ότι μου παρέχετε η πλήρως η υπηρεσία που πληρώνω.

manicx
12-10-09, 11:32
Είμαι πραγματικά ευγνώμων στη forthnet που με ξαναγύρισε σε εποχή dial up!
Να και τα στατιστικά μου αυτή τη στιγμή:
Downstream: 701kb
Upstream: 144kb

και πριν περίπου 1 ώρα ήμουν
Downstream: 10200kb
Upstream: 1020kb

Δεν έχω και τηλέφωνο συν τις άλλοις και μιλούσα με την τεχνική υποστήριξη στο κινητό 1 ώρα. Με έβαλαν και έκανα τα γνωστά, να βγάλω το splitter και να βάλω το modem απευθείας, να αλλάξω modem, να πάω σε άλλη τηλεφωνική πρίζα να συνδέσω το modem και όλες τις βλακείες. Αυτή τη στιγμή εδώ και μια ώρα είμαι χωρίς τηλέφωνο και με ταχύτητες μεσαιωνικές όπως έγραψα παραπάνω. Είπα να κάνω υπομονή αλλά αύριο πρωί πρωί πάω για Conn-x.
Λυπάμαι πάρα πολύ να πληρώνω 60άρια σε τεχνικούς και να μην έχω αποτέλεσμα. Εχω φέρει και ηλεκτρολόγο και έχει ελέγξει τα πάντα!
Θέλω να γυρίσω σε Conn-X μπας και δω άσπρη μέρα. Ξέρετε να μου πείτε πόσο θα πάρει περίπου για την μεταφορά και την ενεργοποίηση;

Έχεις double play ή μόνο internet με την Forthnet; Αν έχεις μόνο internet, κάνε την αίτηση κατευθείαν στον ΟΤΕ και πιστεύω ότι σε max 7-10 ημέρες θα έχεις internet.

Vitruvian78
12-10-09, 11:52
Έχεις double play ή μόνο internet με την Forthnet; Αν έχεις μόνο internet, κάνε την αίτηση κατευθείαν στον ΟΤΕ και πιστεύω ότι σε max 7-10 ημέρες θα έχεις internet.

Προφανώς έχει και τηλεφωνία, διαφορετικά αν είχε τηλεφωνία με τον ΟΤΕ δεν νομίζω να έμενε και χωρίς τηλέφωνο. Να σε ενημερώσουμε μόνο΄ότι έχει βγάλει πλέον και ο ΟΤΕ double-play με απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις (χωρίς κινητά και διεθνείς κλήσεις, μόνο με επιπλέον χρέωση) και ιντερνετ 8Mbps. H τιμή είναι στα €43,90 το μήνα συμπεριλαμβανομένου του παγίου γραμμής. Κοίταξέ το, νομίζω συμφέρει.

athina_livadi
12-10-09, 13:27
Προφανώς έχει και τηλεφωνία, διαφορετικά αν είχε τηλεφωνία με τον ΟΤΕ δεν νομίζω να έμενε και χωρίς τηλέφωνο. Να σε ενημερώσουμε μόνο΄ότι έχει βγάλει πλέον και ο ΟΤΕ double-play με απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις (χωρίς κινητά και διεθνείς κλήσεις, μόνο με επιπλέον χρέωση) και ιντερνετ 8Mbps. H τιμή είναι στα €43,90 το μήνα συμπεριλαμβανομένου του παγίου γραμμής. Κοίταξέ το, νομίζω συμφέρει.

Σε ευχαριστώ πολύ για αυτό το πακέτο ενδιαφέρομαι γιατί το έψαξα. Εχω forthnet double play αλλά είμαι στα πρόθυρα νευρικής κρίσης!
Δεν αντέχεται άλλο η κατάσταση και το τραγικότερο όλων είναι οτι αντι να σε βοηθήσουν σου λένε να πας να κόψεις το λαιμό σου εμμέσως πλην σαφώς!

@ ADSLgr.com All rights reserved.