PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet Telephony προσφορά



pfoul
27-02-06, 18:16
Με πήραν σήμερα τηλ. από Forthnet Telephony, λέγοντάς μου ότι για όσους πελάτες θα συνεχίσουν μαζί τους, δεν θα υπάρχει ανάγκη να πληρώνουν πάγιο τηλεφωνικής σύνδεσης στον ΟΤΕ. Φαίνεται πως είναι νέα προσφορά, γιατί δεν μπορούσαν να μου στείλουν λεπτομέρειες μέσω e-mai, μόνον με FAX.
Λόγω συνέπειας όμως τους επανέλαβα ότι λόγω αναξιοπιστίας της εταιρίας ως προς το ADSL που επί 1,5 μήνα μας κορόϊδευαν λέγοντας ότι φταίει αποκλειστικά ο ΟΤΕ για τα προβλήματα, προτιμώ να πληρώνω παρά να είμαι με την Forthnet, από τον Ιούλιο που λήγει το πακέτο μου.

Μετά από σχετικό μου ερώτημα μου είπε ότι θα αγοράσουν το κύκλωμα και έτσι θα είναι δικό τους (LLU μήπως). Δεν ρώτησα παρά πέρα γιατί ήταν απλή υπάλληλος, άρα δεν θα ήξερε να μου πει τεχνικά πράγματα με αξιοπιστία.

Το θέτω υπ' όψιν της ομηγύρεως μπας και ενδιαφέρεται κανείς, καθώς και επειδή εάν αληθεύει το τελευταίο, τότε θα δούμε ιδιωτικό κύκλωμα τηλεφωνίας (LLU) και από άλλους ίσως, οπότε κρατηθείτε και μη βιάζεστε μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση.

Φιλικά

nmavro73
27-02-06, 20:27
Αν το κάνουν αυτοί θα το κάνουν και άλλες εταιρίες όπως η HOL. Και θα δίνουν νούμερα.Δεν νομίζω να είναι υποχρεωτικό να έχεις αριθμό από εκεί που έχεις και σύνδεση αλλίως θα αλλαζουμε νούμερο κάθε 3 μήνες :P

nrg_polini
28-02-06, 04:29
Θα χρησιμοποιουμε τη φορητοτητα για να μην αλλαζουμε νουμερα.Σε ποια περιοχη εισαι pfoul?

pfoul
28-02-06, 10:30
Μα υπάρχει η περιοχή μου στην υπογραφή μου. Δεν την είδες; Θεσσαλονίκη, Α. Τούμπα.

Από λεπτομέρειες (όπως φορητότητα, εάν όντως αντιστοιχεί σε LLU, κλπ) δεν ξέρω,
γιατί τους είπα ότι λόγω ADSL είμαι αποφασισμένος να πληρώνω παραπάνω, αλλά να μην
μείνω στην Forthnet, ό,τι και να γίνει. Επομένως δεν ρώτησα περισσότερα. Άλλωστε υπέθεσα ότι ως απλή υπάλληλος δεν θα ξέρει πολλά τεχνικά. Σε ερώτησή μου, απλά μου είπε ότι θα αγοράσουν το τηλ. μου κύκλωμα εφόσον ενδιαφέρομαι και δεν θα πληρώνω πάγιο τηλ. στον ΟΤΕ πλέον. Αλλά λεπτομέρειες μόνον με FAX, όχι e-mail.

Εν τούτοις πάρτε τους (όποιος ενδιαφέρεται) ένα τηλέφωνο, μπας και σας διαφωτίσουν, αν σας ενδιαφέρει.

Διαφορετικά περιμέντε 1-2 εβδομάδες και σίγουρα κάτι τέτοιο αν αληθεύει θα πρέπει να το βάλουν στο site τους, για διαφήμιση.

Φιλικά

yiah
03-03-06, 18:01
καλα αυτες τις απατεωνιες της λεει η φορθνετ απο περσυ την ανοιξη!! λενε χωρις παγιο και εννοουν παγιο στη φορθνετ, προσπαθουν να πεισουν καναν παππου και γιαγια και καναν που δε ασχολειτε. γιατι οταν ξαναπηρανε και ρωτησα και ξαναρωτησα αν δεν πληρωνεις παγιο ΟΤΕ ειπε πως αυτο θα γινοταν του χρονου (δηλαδη 2006) λογω συμφωνιων με ΕΕ κλπ.
ασε που χρεωνει τα κινητα ανα λεπτο!!! μιλας 1'01'' πληρωνεις 2'

skyman
03-03-06, 19:51
ασε που χρεωνει τα κινητα ανα λεπτο!!! μιλας 1'01'' πληρωνεις 2'

Αν διαβάσεις εδώ
http://www.forthnet.gr/media/Telephony/fpa19/timokatalogos_ag_proorimoi_5_4_05.pdf.pdf
θα δείς ότι οι κλίσεις προς κινητά χρεώνοντε ανά δευτερόλεπτο μετά τα πρώτα 60", κάτι το οποίο νομίζω ότι τηρείτε από την πλειοψηφία αν όχι όλους τους εναλλακτικούς φορείς οπότε μάλλον έχεις άδικο σε αυτό που λές.

pfoul
04-03-06, 14:43
Μόλις μου ήρθε ο λογαριασμός τηλεφωνίας και επιβεβαιώνω ότι η χρέωση είναι ανά λεπτό ΜΟΝΟΝ για το πρώτο λεπτό. Μετά πάει ανά δευτερόλεπτο.

Φιλικά

yiah
05-03-06, 13:13
παιδια και εμενα ο λογαριασμος που ειχε ερθει ηταν ανα λεπτο αλλα οχι μονο το πρωτο!
οκ θα το ξανακοιταξω (αν τον βρω)

παρολα αυτα δεν ειναι και καμμια φοβερη τιμη το 172

@ ADSLgr.com All rights reserved.