PDA

Επιστροφή στο Forum : Ο οτε συνεχώς χάνει πελάτες



panatas
13-10-09, 15:59
Γιατί δεν κάνει κάτι ας κουνήσουν λίγο τα χεράκια τους
Δεν μπορεί να κατεβάσει τα τιμολόγια του για να ξανακερδίσει ξανά τους πελάτες του είναι κρίμα να έχουν αυτοί τα γένια και να χάνουν τα χτένια δεν βλέπουν ότι καταρρέουν η δεν τους ενοχλεί καθόλου εμείς σαν έλληνες τον αγαπάμε αλλά αυτός μας πληγώνει
:respekt:

ubuntubu
13-10-09, 16:15
Μην στεναχωριέσαι φίλε μου.
Όσο ο όμιλος βγάζει κέρδη ,δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι δραματικά.
Η σταθερή τηλεφωνία έχει πάψει πλέον να είναι η κύρια πηγή εσόδων του οργανισμού.

anodizer
13-10-09, 16:38
Δε μπορεί να χαμηλώσει τις τιμές, δεν τον αφήνει η ΕΕΤΤ. Λογικό γιατί θα είχε τη δυνατότητα να ρίξει τις τιμές περισσότερο από όλους τους εναλλακτικούς με αποτέλεσμα το μονοπώλιο να έμενε ίδιο και απαράλλακτο.
Το ερώτημα είναι γιατί δε βελτιώνει τις υπηρεσίες και την υποδομή, 1 χρόνο που είχα conn-x πήρε τη θέση του χειρότερου παρόχου για εμένα με διαφορά.

ubuntubu
13-10-09, 16:55
Το ερώτημα είναι γιατί δε βελτιώνει τις υπηρεσίες
Εδώ δεν έχεις δίκιο.
Υπάρχει καταιγισμός νέων υπηρεσιών τον τελευταίο καιρό,
CONN-X TV,οικονομικά προγράμματα,double play και δεν συμμαζεύεται.

και την υποδομή
Περιμένει να τελειώσουν οι εναλλακτικοί τα ιδιόκτητά τους,για να τα πάρει κοψοχρονιά.:p

anodizer
13-10-09, 17:04
Εδώ δεν έχεις δίκιο.
Υπάρχει καταιγισμός νέων υπηρεσιών τον τελευταίο καιρό,
CONN-X TV,οικονομικά προγράμματα,double play και δεν συμμαζεύεται.

Εννοώ την ποιότητα. Αν και εδώ που τα λέμε οικονομικά προγράμματα και double play όφειλε να είναι ο πρώτος πάροχος που θα τα ενσωμάτωνε, αλλά που. Μονίμως πίσω είναι, ίσως τελικά κάνει καλό και στον ΟΤΕ η ύπαρξη των εναλλακτικών, με λιγότερους πελάτες θα είναι σαφώς πιο ευέλικτος.

senkradvii
13-10-09, 17:08
Εγώ ξέρω πως όσο αυξάνεται ο υγιείς ανταγωνισμός τόσο διαπιστώνεται και εκτιμάται η αξία του προϊόντος..

markos26
13-10-09, 17:34
Ο ΟΤΕ συνεχώς χάνει πελάτες.

Ναι. Ενας απο τους τελευταιους ειμαι εγω.
Και εξηγώ αμέσως τους λόγους.

- Ειμαι συνδρομητής Ιντερνετ, εδω και πολλα χρόνια, στην ΟΤΕΝΕΤ, ξεκινωντας
απο Dial-Up συνδεση περιπου το 2000.

- Αρχες του 2005 περιπου περασα σε ADSL ( 386 Kbps τοτε )

- Εχω κινητο Cosmote πανω απο 8-9 χρονια.

- Συγχρονως εχω και σταθερό του ΟΤΕ εννοειται.

- Προσφατα, πριν ενα χρονο νομιζω, το ADSL περασε στον ΟΤΕ και εγινε αυτοματα Conn-X

- Τον περασμενο Οκτωβριο, πριν ενα χρόνο δηλ., ζητησα το πακετο Conn-X Talk με απεριοριστη χρηση σε τηλεφωνα εσωτερικού.

- Παραλληλα, για να εχω καποια σχετική οικονομια, και για να εχω επισης, λιγοτερους λογαριασμούς, ζήτησα τον τροπο πληρωμης All-In-One. δηλ. να πληρωνω ολες τις υπηρεσιες σε εναν λογαριασμο, με πραγματικό οφελος 3,5 περιπου Ευρω απο τον λογαριασμο τού κινητού μου. Ο λογαριασμος αυτός ερχεται καθε μηνα αντι για διμηνο που ερχεται ο συνηθισμενος λογαριασμός τού ΟΤΕ.
Σύνολον των παγιων μειον την εκπτωση, 75 ευρω τον μηνα περιπου ( Ιντερνετ + Σταθερο + Κινητό )

Μεχρι εδω ολα καλα.

Το περασμενο καλοκαιρι ο ΟΤΕ ανακοινωσε οτι οι κατοχοι του Conn-X Talk δικαιουνται 60 λεπτα τον μηνα δωρεαν προς κινητα.
Τηλεφωνώ λοιπον αμέσως, την πρωτη ή δευτερη ημερα, και τους ζηταω να με γραψουν στην υπηρεσια αυτη, μια και οπως αναφερθηκε στο φορουμ αυτο, η υπηρεσια δεν ενεργοποιειται αυτοματα, αλλα μετα απο τηλεφωνημα στο 134.
Η απαντηση τοτε ηταν τοτε ( 15-Ιουλιου-2009) οτι απο την επομενη δηλ 16-Ιουλιου-2009 θα ισχυε η παραπανω υπηρεσια.

Στον λογαριασμο του Ιουλιου δεν εδωσα σημασια, γιατι η υπηρεσια ηταν για 15 ημερες.
Στον λογαριασμο του Αυγουστου ομως ειδα κανονικη χρεωση των κλησεων προς κινητα ( απο το σταθερο ) και πουθενα χρονο με μηδενικη χρεωση.

Ξανατηλεφωνω στο 134, μου λενε παρε σε μια βδομαδα να σου πουμε.

Στελνω email στο noc@otenet.gr Μου απαντουν οτι προωθησαν το θεμα μου στον ΟΤΕ. Αυτο εγινε στις 29-Σεπτεμβριου-2009

Περιμενω καποιες μερες, μηπως παρω καποια απαντηση, ΤΙΠΟΤΑ

Ξανατηλεφωνω στο 134 απο οπου μου απαντουν οτι επειδη ειμαι στο προγραμμα All-In-One δεν δικαουμαι τα 60 δωρεαν λεπτα προς κινητα τον μηνα. Παρ'ολο που επεμεινα οτι αυτο ειναι παραλογο και εξ αλλου κανεις δεν με ειχε ενημερωσει, δεν βγηκε κανενα αποτελεσμα.

Τελικά: Αρχιζω να διακοπτω ενα-ενα τα προγραμματα του ΟΤΕ, μεχρι να αποδεσμευτω τελειως απο αυτόν.

Δεν προκειται για το χρηματικο ποσον (δεν ειναι δα και τοσο μεγαλο) αλλα ειναι οτι αισθανομαι πως τελικα με κοροιδευουν με ολα αυτα.

Αντιο ΟΤΕ .......

ΥΓ Συγγνωμη για το "κατεβατο" αλλα εχω αγανακτησει πια ..........

NiKapa
13-10-09, 20:26
Η ολη ανικανοτητα των εναλλακτικων εχει κανει τον Οτε ακομη χειροτερο..
Ο ανταγωνισμος τους εχει να κανει μονο με τις τιμες πλεον κι Οχι με την ποιοτητα των υπηρεσιων

manicx
14-10-09, 14:09
Εννοώ την ποιότητα.

Και σε τηλεφωνία και σε internet είναι παρασάγκας καλύτερος από τους εναλλακτικούς σε ποιότητα. Μεγάλος αριθμός μελών του forum (και μη) γύρισαν πίσω στον ΟΤΕ από τους εναλλακτικούς κυρίως λόγω των κάκιστων υπηρεσιών internet που δίνουν οι εναλλακτικοί.

kover
14-10-09, 18:21
Και σε τηλεφωνία και σε internet είναι παρασάγκας καλύτερος από τους εναλλακτικούς σε ποιότητα. Μεγάλος αριθμός μελών του forum (και μη) γύρισαν πίσω στον ΟΤΕ από τους εναλλακτικούς κυρίως λόγω των κάκιστων υπηρεσιών internet που δίνουν οι εναλλακτικοί.

Φυσικά. Έτσι όπως ακριβώς το λες είναι και όποιος δε το βλέπει απλά δεν έχει παρατηρήσει τη πορεία αυτού του φόρουμ

maik
14-10-09, 18:58
Ξανατηλεφωνω στο 134 απο οπου μου απαντουν οτι επειδη ειμαι στο προγραμμα All-In-One δεν δικαουμαι τα 60 δωρεαν λεπτα προς κινητα τον μηνα. Παρ'ολο που επεμεινα οτι αυτο ειναι παραλογο και εξ αλλου κανεις δεν με ειχε ενημερωσει, δεν βγηκε κανενα αποτελεσμα.

.

Το All-in-one ειναι η μεγαλυτερη μπαρουφα του ΟΤΕ ever.:evil::evil: Για να μην πω τιποτε χειροτερο.

optimogar
14-10-09, 19:10
Ξεκίνησα με Forthnet κ παραμένω.
Επίσης κ οι φίλοι μου σιγά σιγά μετακινούνται από τον ΟΤΕ προς την Forthnet αφού o OTE μειώνει σε ποιότητα τις υπηρεσίες(κυριώς ταχύτητα ADSL).

senkradvii
15-10-09, 00:20
Εγώ πάντως με την 1η ευκαιρία έφυγα από τον ΟΤΕ και πήγα στην Forthnet, από τους πρώτους στο ιδιόκτητό της τότε στη Θεσσαλονίκη.. Τώρα στον Βόλο είμαι στην ΗoL και γενικά δεν με βλέπω να γυρίζω στον ΟΤΕ. Όχι γιατί είμαι υπέρ-ευχαριστημένος από HoL & Forthnet αλλά για να βοηθήσω τον ανταγωνισμό, μπας και αναγκαστούν όλοι και αναπτυχθεί η υποδομή στην Ελλάδα.

_FLIP_
15-10-09, 02:52
αυτό που λέει το φιλαράκι πιο πάνω δεν ακουμπάνε δεκάρα για καμιά αναβάθμιση/συντήρηση στις υπηρερσίες τους. μόνο φράγκα ζητάνε !

Alphadyn
15-10-09, 10:49
@markos26 +oo

Αντιμετωπιζοντας κι εγω ακριβως το ιδιο προβλημα, διαπιστωνω μια ανεξηγητη σταση της εταιριας σε οσους εχουμε αυτο το προγραμμα. Δεν υπαρχει καμια δικαιολογια τεχνικης υφης που να καθιστα ανεφικτη την συνδιασμενη χρηση ορισμενων προγραμματων στους πελατες που εχουν All in One προγραμμα. Απο αυτη την σκοπια το προγραμμα ναι, ειναι μπαρουφα. Απο την στιγμη ομως που το εχει διαθεσιμο οφειλει να δειξει σεβασμο στους πελατες η εταιρεια, δινοντας τους την δυνατοτητα να κανουν χρηση προγραμματων που ειναι διαθεσιμα σε ολους τους υπολοιπους πελατες. Αν οχι να το καταργησει. Ειδαλως απλα μας περιγελα:down:

nkarytia
15-10-09, 11:55
Πάντως κι εγώ από τον ΟΤΕ έφυγα, πήγα σε HOL, μετά στη Forthnet, και τελικά πάλι στον ΟΤΕ γύρισα...

paraskdi
15-10-09, 13:19
Πάντως κι εγώ από τον ΟΤΕ έφυγα, πήγα σε HOL, μετά στη Forthnet, και τελικά πάλι στον ΟΤΕ γύρισα...

Ίδια διαδρομή ακολούθησα και εγώ.
Πολλά προβλήματα στους εναλλακτικούς.

kover
15-10-09, 13:21
Πάντως κι εγώ από τον ΟΤΕ έφυγα, πήγα σε HOL, μετά στη Forthnet, και τελικά πάλι στον ΟΤΕ γύρισα...


Ακριβώς την ίδια διαδρομή έκανα κι εγώ. Εν τέλει στον οτε βρήκα την ησυχία μου

ΜΑΙΚ
15-10-09, 14:25
Εγω παντως απο τοτε που εφυγα και ας μενω Κερατσινι δεν ξαναγυρναω...
Ειμαι στην forthnet και αν εχω 2 αποσυνδεσεις στον 1 κ χρονο ειναι ζητημα.
Ειχα αρκετα χρονια συνδεση στο πΟΤΕ και σιγουρα δεν θα ξεχασω ποτε τις κρυες νυχτες του χειμωνα που με αφηνε χωρις νετ ακομα και για μια εβδομαδα.
Αφηστε το ποσα χρηματα εχω γλυτωσει απο τις χρεωσεις σταθερης τηλεφωνιας που κατω απο 120 ευρω δεν επεφτα ποτε....
Μπραβο πΟΤΕ συνεχιζε ετσι και μην αλλαξεις τιποτα...

vaspater
15-10-09, 14:59
OTE και πάλι ΟΤΕ ότι πρόβλημα και να έχω...όταν οι υπόλοιποι θα αποκτήσουν βανάκια γιατί μέχρι τώρα ο ΟΤΕ τρέχει για πάρτη τους τότε σφυρίχτε μου κλέφτικα......τα πράγματα είναι απλά εμένα δεν με ενδιαφέρει να εξοικονομήσω 10ή 20 ευρώ για να μου τα κάνουνε τσουρέκια οι εναλλακτικοί με την ανύπαρκτη τεχνική τους υποστήριξη και να γίνομαι μπαλλάκι όπως έγινα με την tellas μεταξύ εναλλακτικών και ΟΤΕ....ούτε να μου λένε δεν έχουμε θύρες επί ένα χρόνο και οι μεν να μου λένε φταίει ο ΟΤΕ γιαυτό και ο ΟΤΕ να μου λέει ότι φταίνε αυτοί....εγώ ξέρω ότι όταν χρειάστηκα την τεχνική υποστήριξη του ΟΤΕ την είχα ήρθε άνθρωπος και μέτρησε σπίτι μου πόσο αντέχει η γραμμή μου΄μου αλλαξανε το μόντεμ μου όσες φορές έχω κατέβει σε συγχρονισμό από κάποιο πρόβλημα μου το φτιάξανε έχω και connx tv κατά καιρούς είχα κάποια προβλήματα τα οποία φτιαχτήκανε και δεν έχω απαίτηση παρόλο που έχω 24άρα να κλειδώνω παραπάνω από 11000 ή 12000 και να κατεβάζω παραπάνω από 8 διότι ήδη το connxtv μου τρώει 4 και στην κεντρική μπρίζα του σπιτιού λαμβάνω 12 δηλαδή αυτήν την στιγμή το 8 είναι το μάξιμουμ που μπορώ να πιάσω με ανοιχτό το connxtv όσον αφορά κατέβασμα αρχείων από το ίντερνετ......με 1000 ψηφίζω λοιπόν ΟΤΕ λόγω της τεχνικής υποστήριξης.......

senkradvii
15-10-09, 15:32
OTE και πάλι ΟΤΕ ότι πρόβλημα και να έχω...όταν οι υπόλοιποι θα αποκτήσουν βανάκια γιατί μέχρι τώρα ο ΟΤΕ τρέχει για πάρτη τους τότε σφυρίχτε μου κλέφτικα......τα πράγματα είναι απλά εμένα δεν με ενδιαφέρει να εξοικονομήσω 10ή 20 ευρώ για να μου τα κάνουνε τσουρέκια οι εναλλακτικοί με την ανύπαρκτη τεχνική τους υποστήριξη και να γίνομαι μπαλλάκι όπως έγινα με την tellas μεταξύ εναλλακτικών και ΟΤΕ....ούτε να μου λένε δεν έχουμε θύρες επί ένα χρόνο και οι μεν να μου λένε φταίει ο ΟΤΕ γιαυτό και ο ΟΤΕ να μου λέει ότι φταίνε αυτοί....εγώ ξέρω ότι όταν χρειάστηκα την τεχνική υποστήριξη του ΟΤΕ την είχα ήρθε άνθρωπος και μέτρησε σπίτι μου πόσο αντέχει η γραμμή μου΄μου αλλαξανε το μόντεμ μου όσες φορές έχω κατέβει σε συγχρονισμό από κάποιο πρόβλημα μου το φτιάξανε έχω και connx tv κατά καιρούς είχα κάποια προβλήματα τα οποία φτιαχτήκανε και δεν έχω απαίτηση παρόλο που έχω 24άρα να κλειδώνω παραπάνω από 11000 ή 12000 και να κατεβάζω παραπάνω από 8 διότι ήδη το connxtv μου τρώει 4 και στην κεντρική μπρίζα του σπιτιού λαμβάνω 12 δηλαδή αυτήν την στιγμή το 8 είναι το μάξιμουμ που μπορώ να πιάσω με ανοιχτό το connxtv όσον αφορά κατέβασμα αρχείων από το ίντερνετ......με 1000 ψηφίζω λοιπόν ΟΤΕ λόγω της τεχνικής υποστήριξης.......

Πάρε και καμιά ανάσα.. :p

teodgeor
15-10-09, 19:39
Και εγω οτε σκεφτομαι να γυρισω λογω του connax tv, μετα απο forthnet kai hol , δεν ειχα παντως προβλημα με κανεναν

Kitsos77
16-10-09, 09:37
Γιατί δεν κάνει κάτι ας κουνήσουν λίγο τα χεράκια τους
Δεν μπορεί να κατεβάσει τα τιμολόγια του για να ξανακερδίσει ξανά τους πελάτες του είναι κρίμα να έχουν αυτοί τα γένια και να χάνουν τα χτένια δεν βλέπουν ότι καταρρέουν η δεν τους ενοχλεί καθόλου εμείς σαν έλληνες τον αγαπάμε αλλά αυτός μας πληγώνει
:respekt:

Αφού είναι τραγικοί ρε φίλε. Δουλεύουν σαν δημόσιο και λειτουργούν σαν νταβατζήδες!

amoyda
16-10-09, 10:54
Απριλιο εδινε ο οτε δωρο ενα ασυρματο ρουτερ,επειδη το παλιο αρχισε να τα φτυνει,λεω να παω απο 4αρα σε 8αρα που ειναι και το οριο μου συμφωνα με τον ιδιο τον οτε+το ασυρματο.
σημειωνω οτι ειχα τα παντα οτε,κινητο,ιντερνετ,σταθερο=>50€/μηνα με πολυ οικονομια στα τηλεφωνα.
δηλ.δεν τολμουσαμε να παρουμε τηλ. θα μας εκοβε ο οτε την ταβερνα...γνωστα πραγματα:p
παιρνω 134..σιγα..οχι λενε..πρεπει να παω σε 24αρα...μα μου το απαγορευτε απανταω...δεν επιμενω..παω σε oteshop..να μιλησω προσωπο με προσωπο..ναι σιγα...τι το ηθελα..παλι τα ιδια..παιρνουμε και τηλ. και επιβεβαιωνουν οτι δεν μπορω να εχω 24αρα,μεχρι 8αρα.
οχι λεει δεν σου το δινω..να βαλεις μου λεει 24αρα...να ταλαιπωρηθεις...ποιος ξερει για ποσο θα εμενα χωρις ιντερνετ..και να κανω υποβαθμιση μετα...για να το παρεις και φυσικα να χρεωθω για καποιο διαστημα μια συνδεση που δεν ειχα.
καφριλα σκετη..αφου τους ειπα διαφορα...το αποτελεσμα ειναι πλεον δεν εχω τιποτα απο τα παραπανω στον οτε.
ετσι αντιμετωπιζουν 15+ χρονια πελατη..εχουν δικιο?μπορει και να εχουν!
θα ξαναγυρισω?
εαν θα μπορουσα να τον αποφυγω...σιγουρα οχι..μα γιατι θα ρωτησετε?
ο οτε κανει ταμειο και εγω το δικο μου και το ισοζυγιο ειναι υπερ του οτε...τωρα βεβαια που μιλαμε φτηνησε λιγο...
συμπερασμα:καντε την δουλεια σας οπως εσεις νομιζετε καλυτερα και οικονομικοτερα και αφηστε τις ταμπελες ακρη..αυτες ειναι για αυτους που μονο συμφεροντα εχουν.

senkradvii
16-10-09, 12:11
Εγώ όπως και να έχει μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος από HOL με το επιδοτούμενο που έχω. Το value for money μου φαίνεται ΠΟΛΎ καλό. Αν εξαιρέσουμε την μεγάλη καθυστέρηση ενεργοποίησης της υπηρεσίας, δεν έχω κανένα άλλο παράπονο. Ούτε αποσυγxρονισμούς, καλές και σταθερές ταχύτητες, στο μέγεθος της γραμμής μου πάντα, συμπαθητικά pings και εφόσον δεν μιλάω και πολύ στο τηλέφωνο τα δωρεάν που μου προσφέρει με καλύπτουν απόλυτα. Ο ΟΤΕ τέτοιο πακέτο δεν είχε να μου προσφέρει..

melontas
16-10-09, 12:19
Εγώ όπως και να έχει μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος από HOL με το επιδοτούμενο που έχω. Το value for money μου φαίνεται ΠΟΛΎ καλό. Αν εξαιρέσουμε την μεγάλη καθυστέρηση ενεργοποίησης της υπηρεσίας, δεν έχω κανένα άλλο παράπονο. Ούτε αποσυγxρονισμούς, καλές και σταθερές ταχύτητες, στο μέγεθος της γραμμής μου πάντα, συμπαθητικά pings και εφόσον δεν μιλάω και πολύ στο τηλέφωνο τα δωρεάν που μου προσφέρει με καλύπτουν απόλυτα. Ο ΟΤΕ τέτοιο πακέτο δεν είχε να μου προσφέρει..

Μία από τα ίδια.... Ευχαριστημένος με την αλλαγή που έκανα. Αυτό το ρημάδι το πάγιο του ΟΤΕ, δεν καταπίνεται με τίποτα

Jazzer
16-10-09, 12:22
συμπερασμα:καντε την δουλεια σας οπως εσεις νομιζετε καλυτερα και οικονομικοτερα και αφηστε τις ταμπελες ακρη..αυτες ειναι για αυτους που μονο συμφεροντα εχουν.
Nα σκεφτόμαστε σαν ώριμοι πελάτες δηλαδή, με γνώμονα το συμφέρον και την (όσο γίνεται) καλύτερη εξυπηρέτησή μας από τους παρόχους και όχι σαν οπαδοί τους.;)

leventopaido
16-10-09, 13:24
Το πρόβλημα δεν είναι μόνο ο ΟΤΕ αλλά η καθημερηνή απαξίωση που συνειδητά και με σχέδιο εκτελεί η διορισθήσα από τον απερχόμενο πρωθυπουργό διοίκηση του ΟΤΕ. Πριν το 2004 ο ΟΤΕ είχε 1600 διευθυντές με 20.000 προσωπικό. Τώρα με 13.500 προσωπικό έχει 1900 διευθυντές. Τρώνε και πίνουν εγκάθετοι, γνωστοί και φίλοι γενικών και πρώυν υπουργών και βουλευτών με χρυσά κουτάλια. Το ξέρε ότι ο ΟΤΕ αποφάσισε να κλείσει το κατάστημα ΟΤΕshop στην Καλλιθέα που είναι το 2ο σε πωλήσεις και κέρδη στην Ελλάδα; Γιατί; Για να πάνε στον Γερμανό και να δικαιολογήσουν την πώληση; Το ξέρετε πως χθες πήγαν συνδικαλιστές στον Γενικό Διευθυντή Καταστημάτων και αφού του παρέθεσαν τα προβλήματα και τους είπε πως δεν μπορώ να δώσω λύσεις τον ρώτησαν "Αφού δεν μπορείς να κάνεις κάτι γιατί δεν παραιτείσαι να φύγεις;" Ξέρετε τι τους απάντησε; Έχω παιδιά να μεγαλώσω. Δηλαδή οι άλλοι εργαζόμενοι έχουν σκυλιά και όχι παιδιά; Το γεγονός πως παίρνει πάνω από 200.000 (χωρίς bonus, πιστωτικές, αυτοκίνητο, βενζίνη, κινητό και εγώ δεν ξέρω τι άλλο) το χρόνο το ξεχνάει; Ξέρετε ότι η ΕΕΤΤ με την προηγούμενη κυβέρνηση έχει απορρίψει πληθώρα αιτήσεων του ΟΤΕ για να μειώσει πάγια και τιμές; Γιατί; Για να θεωρείται ακριβός και να έχουν ακόμα ένα άλοθι για πώληση; Το θέμα είναι πολιτικής επιλογής όπως και στα λιμάνια και στις τράπεζες και αλλού. Όσο και αν τα λέμε εμείς εάν ο αρμόδιος πολιτικός φορέας που κυβερνά δεν πάρει αποφάσεις ανατροπής αυτά τα έκτροπα θα γιγαντόνονται.

agrelaphon
16-10-09, 16:44
1. Kαι πριν και μετά, υπεράριθμους διευθυντές είχε
2. Ας είχε το μυαλό να το πω; τη θέληση; να μειώσει ο ΟΤΕ τα πάγια και να δώσει ευρυζωνικές υπηρεσίες πριν βγουν οι πάροχοι στην αγορά. Το παράδειγμα το είχε από τις αντίστοιχες ΕΕΤΤ στην Ευρώπη.
Εδώ μιλάμε για προδοσία μέσα στην εταιρεία (έχουν και έναν όρο οι Αμερικάνοι γι'αυτό, με διαφεύγει) και εσύ ψάχνεις να βρεις σφάλμα στην ΕΕΤΤ, που στο κάτω - κάτω τη δουλειά της - διατεταγμένη υπηρεσία κάνει

emeliss
17-10-09, 15:30
Εδώ μιλάμε για προδοσία μέσα στην εταιρεία (έχουν και έναν όρο οι Αμερικάνοι γι'αυτό, με διαφεύγει)
Απιστία το λέμε στην Ελλάδα. Τι να την κάνεις στο γκομενάκι, τι στην εταιρία...

@ ADSLgr.com All rights reserved.