PDA

Επιστροφή στο Forum : ConnX TV, ταχύτητες και υπαγωγή σε άλλο κέντρο, γίνεται;



grtt
13-10-09, 20:51
Χαίρεται,

Είμαι στην διαδικασία υπαγωγής μου ξανά στον ΟΤΕ (αυτή τη στιγμή να ναι καλά ό γείτονας που μου παρέχει άθελα του Internet :p) και νέας σύνδεσης DSL με ConnX TV. Ένας φίλος μου που δουλεύει στο Γερμανό ρώτησε και πληροφορήθηκε ότι απέχω 3,5 km από τον κόμβο, απόσταση σχετικά μεγάλη (μένω Νεάπολη Νικαίας). Μου είπε ότι θα συγχρονίζω χαμηλά σε αυτές τις ταχύτητες και μπορεί να αρνηθούν να μου βάλουν ConnX TV (που θέλω διακαώς).
Έχω να κάνω τις εξής ερωτήσεις:

1) Με δεδομένω ότι με On Telecoms συγχρόνιζα στα 6-6,5 Mbps και έβλεπα TV μπορεί να μη βλέπω ConnX TV τώρα;

2) Μπορεί όντως να αρνηθεί ό ΟΤΕ να μου βάλει ConnX TV έστω και αν το ζητήσω έστω και δοκιμαστικά;

3) Έχει βάλει κάποιος από την περιοχή της Νεάπολης ConnX γενικά για να μου πει στα πόσα συγχρονίζει ή ConnX TV ειδικότερα;

4) Αν λέω ΑΝ δε γίνεται διαφορετικά υπάρχει η τεχνική δυνατότητα (και η θέληση από ΟΤΕ) υπαγωγής μου σε άλλο κέντρο (δεδομένου ότι γνωρίζω ότι τα κέντρα Κορυδαλλού και Κερατσινίου βρίσκονται πιο κοντά από το κέντρο της Νίκαιας στο οποίο υπάγομαι; )

Ευχαριστώ!

sdikr
13-10-09, 20:58
1) με 6.5 δύσκολα (που θα κατεβεί με το snr)
2) ναι φυσικά
3) εγώ όχι
4) Αυτό σίγουρα όχι

@ ADSLgr.com All rights reserved.