PDA

Επιστροφή στο Forum : To voipbuster με χρεωνει!!!!



geokok1981
27-02-06, 23:30
Ξέρω οτι το προβλημα υπηρξε και στο παρελθον αλλα εγω το αντιμετωπιζω τωρα.
Κάνω κλήσεις από Αγγλια σε Αθήνα και τις τελευταίες βδομάδες αλλές φορες ειναι
free και αλλες χρεώνομαι 0,005ευρώ/sec.
Τους έστειλα 3 mail αλλά τίποτα....
Και το θέμα δεν είναι η χρέωση ή ότι "τόσο καιρό καλά δεν έπαιρνες τσάμπα, τι θές τώρα...?"
αλλά ότι στο site τους δηλώνουν ΞΕΚΑΘΑΡΑ πως η Ελλάδα είναι free!!!!
Απάτη μυρίζει το θέμα..........
Κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα??????:evil: :evil: :evil: :evil:

johnios
27-02-06, 23:44
Στους όρους λέει οτι σε περιπτώσεις κατάχρησης μπορεί να χρεώσει...
Επίσης στο forum του voipbuster υπάρχουν πολλές συζητήσεις για το συγκεκριμένο θέμα.
Αν ελαττώσεις για λίγες μέρες τα τηλέφωνα ξαναγίνεται free πάντως. Κάτι με το μέσο όρο των ωρών ανα ημέρα νομίζω μετράνε.

nrg_polini
27-02-06, 23:48
Καλα ρε παιδια ΠΟΣΕΣ ωρες μιλατε πια? Υπαρχει θεμα ηδη http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=31856

geokok1981
27-02-06, 23:58
Καλα ρε παιδια ΠΟΣΕΣ ωρες μιλατε πια? Υπαρχει θεμα ηδη http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=31856

Μιλάω πολύ οκ.
Αλλά και αυτοί δεν πρέπει να καθορίσουν πότε γίνεται overuse???

sdn
28-02-06, 00:05
Ξέρω οτι το προβλημα υπηρξε και στο παρελθον αλλα εγω το αντιμετωπιζω τωρα.
Κάνω κλήσεις από Αγγλια σε Αθήνα και τις τελευταίες βδομάδες αλλές φορες ειναι
free και αλλες χρεώνομαι 0,005ευρώ/sec.
Τους έστειλα 3 mail αλλά τίποτα....
Και το θέμα δεν είναι η χρέωση ή ότι "τόσο καιρό καλά δεν έπαιρνες τσάμπα, τι θές τώρα...?"
αλλά ότι στο site τους δηλώνουν ΞΕΚΑΘΑΡΑ πως η Ελλάδα είναι free!!!!
Απάτη μυρίζει το θέμα..........
Κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα??????:evil: :evil: :evil: :evil:

Απάτη και μεγάλο πρόβλημα. :)


Τα έχουμε ξαναπεί. Δεν είναι σωστό αυτό που κάνουν αλλά είναι beta σε όλα από ότι φαίνεται...

Σε τελική ανάλυση αν νομίζεις ότι σε κλέβουν κάνε καταγγελία και πήγαινε στον provider που χρεώνει την Ελλάδα λιγότερο από €0.005.

Για όσους διαμαρτύρονται να πω ότι η voipbuster (και όλοι οι providers) ΠΛΗΡΩΝΕΙ στον ΟΤΕ κόστος τερματισμού των κλήσεων που κάνει στο δίκτυο του... ;)

BoGe
28-02-06, 00:13
Μιλάω πολύ οκ.
Αλλά και αυτοί δεν πρέπει να καθορίσουν πότε γίνεται overuse???

Από την μεριά δεν το κάνουν καλά, όσοι το ξεσκίζουν, χωρίς να κάνουν ούτε ένα τηλεφώνημα με χρέωση, αλλά και από την άλλη θα έπρεπε να αναφέρουν πόσα λεπτά είναι το όριο.

Crosstalk
28-02-06, 01:31
Μου θυμιζει το case με το F2G απο τηνΤΙΜ που με 3,5€/μήνα εδινε free calls σε ένα αριθμό ΤΙΜ και μετα απο ενα μήνα επειδη μαλλον καποιοι το ξεσκισαν, το γυρισαν σε 500 mins/month!

nrg_polini
28-02-06, 01:39
Μου θυμιζει το case με το F2G απο τηνΤΙΜ που με 3,5€/μήνα εδινε free calls σε ένα αριθμό ΤΙΜ και μετα απο ενα μήνα επειδη μαλλον καποιοι το ξεσκισαν, το γυρισαν σε 500 mins/month!

Sorry αλλα εντελως καμια σχεση. Στη περιπτωση της ΤΙΜ, η ιδια η εταιρια προετρεπε τους χρηστες να το ξεσκισουν μεσω των ηλιθιων διαφημηστικων της μηνυματων, στη συγκεκριμενη περιπτωση τους προειδοποιει οτι αν το ξεσκισουν θα πληρωνουν. Η λαμογια της ΤΙΜ δεν εχει ορια, και δεν μπορει να συγκριθει με τιποτε.

geokok1981
28-02-06, 02:58
Ρε παιδιά λέτε ότι είναι πολύ φτηνό ήδη : ΣΥΜΦΩΝΩ
Λέτε ότι πληρώνει στον ΟΤΕ κάποιο ποσό : ΟΚ πάσο
Λέτε ότι βολεύτηκαμε με το τσάμπα : ΦΥΣΙΚΑ

Το ΕΝΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΟ πράγμα για το οποίο φωνάζω και εξοργίζομαι είναι αυτό :
εμένα δεν μου τα λένε όλα ξεκάθαρα!!!!

Άμα αυτό εσάς δεν σας πειράζει (το λιγότερο...)...ε εντάξει τι να λέμε τώρα.
Προσφέρεις μια υπηρεσία? χρεώνεις έτσι?? ωραία! έχεις και τσάμπα?? μέλι!!!
τα περιορίζειςμε αυτόν τον τρόπο?? σύμφωνοι, έτσι κι αλλιώς δεν βρίσκω κάτι πιο συμφέρον!!
Αλλά μην μου τάζεις λαγούς και μετά την κάνεις λαμόγιο με αυτόν τον τρόπο γιατί εμένα το λιγότερο που κάνεις είναι να με κάνεις να πιστεύω ότι με έχεις για μ@@@@α.....

Νομίζω??

chatasos
28-02-06, 03:03
Ρίξε και μια ματιά εδώ...

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=31856

nrg_polini
28-02-06, 03:18
Ρε παιδιά λέτε ότι είναι πολύ φτηνό ήδη : ΣΥΜΦΩΝΩ
Λέτε ότι πληρώνει στον ΟΤΕ κάποιο ποσό : ΟΚ πάσο
Λέτε ότι βολεύτηκαμε με το τσάμπα : ΦΥΣΙΚΑ

Το ΕΝΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΟ πράγμα για το οποίο φωνάζω και εξοργίζομαι είναι αυτό :
εμένα δεν μου τα λένε όλα ξεκάθαρα!!!!

Άμα αυτό εσάς δεν σας πειράζει (το λιγότερο...)...ε εντάξει τι να λέμε τώρα.
Προσφέρεις μια υπηρεσία? χρεώνεις έτσι?? ωραία! έχεις και τσάμπα?? μέλι!!!
τα περιορίζειςμε αυτόν τον τρόπο?? σύμφωνοι, έτσι κι αλλιώς δεν βρίσκω κάτι πιο συμφέρον!!
Αλλά μην μου τάζεις λαγούς και μετά την κάνεις λαμόγιο με αυτόν τον τρόπο γιατί εμένα το λιγότερο που κάνεις είναι να με κάνεις να πιστεύω ότι με έχεις για μ@@@@α.....

Νομίζω??


Μια χαρουλα ξεκαθαρα ειναι στους ορους. Επισης, ανοιξε ενα λογαριασμο ακομα στο sipdiscount, 10 Euro ειναι με τοσο που μιλας δε νομιζω να χρειαστεις πανω απο 2-3 μερες για αποσβεση :p

Αυτοι μπορει να μην σε εχουν για μαλακα, αλλα εσυ αδερφακι μου σιγουρα τους εχεις αν νομιζεις οτι θα μιλας για παντα τζαμπα!!

geokok1981
28-02-06, 03:25
Ρίξε και μια ματιά εδώ...

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=31856

To διάβασα το thread (όλο) και έχω να πω αυτό.

Ρε παιδία και ο άλλος φίλος δεν παραπονέθηκε για την υπηρεσία ή την χρέωση ή τίποτα τέτοιο.
Για το γεγονός ότι είναι ΑΣΑΦΕΙΣ (σε προκλητικό βαθμό) παραπονέθηκε , όπως και εγώ.
Δηλωσεις του τύπου " είναι πολύ φθηνό", "μα πόση ώρα μιλάς, έχεις και παράπονο", "να λέμε και ευχαριστώ που είναι τόσο φθηνό, καλομάθαμε" είναι απλά ΑΣΧΕΤΕΣ!!!
ρε παιδιά διαβάστε τι λέμε....
οι άνθρωποι την κάνουνε στα σιγανά....είναι ξεκάθαρο αυτό που λέω. Με όλα τα άλλα δεν έχω παράπονο. Έλεος δηλαδή...είναι σαν να λέω ωραία μέρα σήμερα και να λέτε "ναι αλλά εγώ έχω macintosh". Δηλαδή μας κοροιδεύουνε, το ξέρουμε αλλά δεν γ@@@@ιαι μωρέ, λίγο μας παίζουνε άστο δεν πονάει..........ΕΕΛΛΕΕΕΟΟΣΣ.

και μην πει κανεις "πηγαινε σε αλλον provider αμα δεν σου αρεσει" γιατί θα του πω:
1. μου αρεσει και δεν αλλάζω.
2. Ξαναδιάβασε προσεκτικα τα παραπάνω για να δεις για τι μιλαω.......αν δεν σε πειραζει εσενα να περασω να παρω κανα 10ευρω απο το σπιτι σου ...δεν πιστευω να εχεις προβλημα γιατί είναι ψιλα μωρε...ασε τον ανθρωπο να τα παρει......:whistle:

nrg_polini
28-02-06, 03:28
To διάβασα το thread (όλο) και έχω να πω αυτό.

Ρε παιδία και ο άλλος φίλος δεν παραπονέθηκε για την υπηρεσία ή την χρέωση ή τίποτα τέτοιο.
Για το γεγονός ότι είναι ΑΣΑΦΕΙΣ (σε προκλητικό βαθμό) παραπονέθηκε , όπως και εγώ.
Δηλωσεις του τύπου " είναι πολύ φθηνό", "μα πόση ώρα μιλάς, έχεις και παράπονο", "να λέμε και ευχαριστώ που είναι τόσο φθηνό, καλομάθαμε" είναι απλά ΑΣΧΕΤΕΣ!!!
ρε παιδιά διαβάστε τι λέμε....
οι άνθρωποι την κάνουνε στα σιγανά....είναι ξεκάθαρο αυτό που λέω. Με όλα τα άλλα δεν έχω παράπονο. Έλεος δηλαδή...είναι σαν να λέω ωραία μέρα σήμερα και να λέτε "ναι αλλά εγώ έχω macintosh". Δηλαδή μας κοροιδεύουνε, το ξέρουμε αλλά δεν γ@@@@ιαι μωρέ, λίγο μας παίζουνε άστο δεν πονάει..........ΕΕΛΛΕΕΕΟΟΣΣ.

και μην πει κανεις "πηγαινε σε αλλον provider αμα δεν σου αρεσει" γιατί θα του πω:
1. μου αρεσει και δεν αλλάζω.
2. Ξαναδιάβασε προσεκτικα τα παραπάνω για να δεις για τι μιλαω.......αν δεν σε πειραζει εσενα να περασω να παρω κανα 10ευρω απο το σπιτι σου ...δεν πιστευω να εχεις προβλημα γιατί είναι ψιλα μωρε...ασε τον ανθρωπο να τα παρει......:whistle:


Τι ακριβως φιλε μου δεν ειναι ξεκαθαρο? Το μονο που δεν λενε ειναι το οριο των λεπτων που μπορει καποιος να καταναλωσει. Ολα τα αλλα ειναι μια χαρα ξεκαθαρα.

2. Δεν νομιζω να σου πηρε κανεις 10 Ευρω, κανω λαθος ? :whistle:

geokok1981
28-02-06, 03:36
Τι ακριβως φιλε μου δεν ειναι ξεκαθαρο? Το μονο που δεν λενε ειναι το οριο των λεπτων που μπορει καποιος να καταναλωσει. Ολα τα αλλα ειναι μια χαρα ξεκαθαρα.



...............αυτο ακριβως ειναι το προβλημα μου........ποτε θεωρεί η εταιρεία οτι κανω καταχρηση.........θα ηταν ωραιο, σχεδον απολαυστικο, να ηξερα ποτε θσ χρεωθω......

όσο για τα δεκα ευρω απλα ηθελα να είμαι και εγω λιγο σαρκαστικος μεσα στο όλο κλιμα χαρας που δεν μας λενε στα ποσα χιλιομετρα θελει το αμαξι service.....

sdn
28-02-06, 10:32
...............αυτο ακριβως ειναι το προβλημα μου........ποτε θεωρεί η εταιρεία οτι κανω καταχρηση.........θα ηταν ωραιο, σχεδον απολαυστικο, να ηξερα ποτε θσ χρεωθω......

όσο για τα δεκα ευρω απλα ηθελα να είμαι και εγω λιγο σαρκαστικος μεσα στο όλο κλιμα χαρας που δεν μας λενε στα ποσα χιλιομετρα θελει το αμαξι service.....

Δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα!!!!
Οι άνθρωποι είναι beta και αυτό σημαίνει ότι μπορεί να είναι beta ακόμα και στην τιμολόγηση τους.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ τα τηλεφωνήματα που κάνουμε. Εκατομμύρια χρήστες δοκιμάζουν το δίκτυο τους σε πραγματικούς όρους. Και παράλληλα παίζοντας με το θέμα των πληρωμών και των κλώνων πιθανόν να δημιουργούν την τιμολογιακή πολιτική που θα ακολουθήσουν.

Σε τελευταία ανάλυση για να πεις ότι ΚΛΕΒΟΥΝ θα πρέπει να σε έχουν παραπλάνηση να πάρεις το service που δίνουν ενώ θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις κάποιο φθηνότερο.

Τώρα μιας και μου ήρθε μια αναγωγή στο μυαλό (flash λέγεται), κοίταξε την vivodi. Μου είχαν πει δουλεύει μόνο με PPoA και ξαφνικά δεν έβλεπα σελίδες το γύρισα σε PPoE και όλα εντάξει. Το κόστος των 600 δωρεάν λεπτών που δίνει δεν είναι ξεκάθαρο αν είναι για 1 η και για τους 2 αριθμούς (για μερικούς ήταν 1200 λεπτά – θα την κατηγορήσουν για αυτό?). Λάθη σε χρεώσεις στο 11888 που κόστισαν €40 (τα γύρισε) κλπ.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι υπάρχουν πολύ χειρότερα πράγματα γύρο μας (για να μην πω τίποτα για τον ΟΤΕ μιας και είναι πρωί) και τρελαινόμαστε για πταίσματα από την voipbuster.

Καλημέρα

mich83
28-02-06, 11:25
Μου θυμιζει το case με το F2G απο τηνΤΙΜ που με 3,5€/μήνα εδινε free calls σε ένα αριθμό ΤΙΜ και μετα απο ενα μήνα επειδη μαλλον καποιοι το ξεσκισαν, το γυρισαν σε 500 mins/month!


Γιατί το άλλο με τα εταιρικά; Που είχαν τα πρώτα 3 λεπτά δώρο και όλοι το κλείνανε στα 3 λεπτά και ξαναπαίρνανε; Ε τους το κόψανε κι αυτό.

lemonidas
28-02-06, 11:38
Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική μερικών. Τι θα πει, και η βιβόντι έκανε αυτό και εκείνο και ο ΟΤΕ κτλ. Και τα παιδάκια πεινάνε στην Αιθιοπία, τι σημαίνει οτι αφού υπάρχει αυτό το πρόβλημα, μέχρι να το λύσουμε δεν θα ασχολούμαστε με άλλα?

Το παιδί είπε κάτι πολύ απλό. Δεν έχει κανένα πρόβλημα να τον χρεώνουν αν κάνει υπερχρήση (φυσικά όσο οι χρεώσεις τον συμφέρουν). Αλλά θα έπρεπε, ΑΜΕΣΑ να ενημερωθούν όλοι οι χρήστες για το πότε ακριβώς θεωρείται οτι έχει γίνει υπερχρήση. Και δικαιολογίες τύπου beta κτλ είναι απλά άτοπες. Τι θα πει αυτό? Είμαι σε beta και χρεώνω ανάλογα με το αν θα έχει ήλιο αύριο? Είναι σοβαρά πράγματα αυτά?

Διότι με τη δικαιολογία αυτή (είμαστε σε beta + πολύ φτηνοί ούτως ή άλλως), η voipbuster πετυχαίνει να μη χάνει πελάτες, αφού λένε εντάξει μωρά το χρεώσανε σήμερα, δεν θα το χρεώσοιυν αυριο κτλ.

Εν τέλει, αν κάποιος είναι φτηνός, δεν του συγχωρούνται απάτες και λαμογιές.

euri
28-02-06, 11:47
Αν σου αρέσουν τα πορτοκάλια ή έχεις κουβαδάκια, τότε υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές, άλλες παραλίες, κλπ.

Με άλλα λόγια: δε σας αρέσει η υπηρεσία ή σας φαίνεται ασαφής ή τη θεωρείτε κακή ή δε σας καλύπτουν οι όροι ή ό,τιδήποτε τέλος πάντων, εφόσον στο συγκεκριμένο τμήμα της αγοράς υπάρχει ανταγωνισμός, τότε η δύναμη του καταναλωτή είναι να πάει αλλού. Απλά πράγματα.

sdn
28-02-06, 12:05
Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική μερικών. Τι θα πει, και η βιβόντι έκανε αυτό και εκείνο και ο ΟΤΕ κτλ. Και τα παιδάκια πεινάνε στην Αιθιοπία, τι σημαίνει οτι αφού υπάρχει αυτό το πρόβλημα, μέχρι να το λύσουμε δεν θα ασχολούμαστε με άλλα?

Το παιδί είπε κάτι πολύ απλό. Δεν έχει κανένα πρόβλημα να τον χρεώνουν αν κάνει υπερχρήση (φυσικά όσο οι χρεώσεις τον συμφέρουν). Αλλά θα έπρεπε, ΑΜΕΣΑ να ενημερωθούν όλοι οι χρήστες για το πότε ακριβώς θεωρείται οτι έχει γίνει υπερχρήση. Και δικαιολογίες τύπου beta κτλ είναι απλά άτοπες. Τι θα πει αυτό? Είμαι σε beta και χρεώνω ανάλογα με το αν θα έχει ήλιο αύριο? Είναι σοβαρά πράγματα αυτά?

Διότι με τη δικαιολογία αυτή (είμαστε σε beta + πολύ φτηνοί ούτως ή άλλως), η voipbuster πετυχαίνει να μη χάνει πελάτες, αφού λένε εντάξει μωρά το χρεώσανε σήμερα, δεν θα το χρεώσοιυν αυριο κτλ.

Εν τέλει, αν κάποιος είναι φτηνός, δεν του συγχωρούνται απάτες και λαμογιές.

Η λογική είναι ότι δεν λέμε τίποτα για εταιρείες που είναι ΠΛΗΡΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΕΣ όπως λένε. Τις πληρώνουμε ακριβά και παίρνουμε υπηρεσίες που αρκετές φορές είναι για γέλια.

Στο θέμα του VB δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Τουλάχιστον όχι έως αυτό το σημείο. Αργότερα δεν ξέρω τι θα γίνει...

Εμένα με καλύπτουν όταν λένε ότι οι τιμές μπορεί να αλλάξουν χωρίς προειδοποίηση και ότι γενικά το service είναι beta. Beta σε εμένα τουλάχιστον λέει: Μπαίνεις με δικό σου κίνδυνο... Σου λένε είμαστε beta!!! Αν εσύ πάρεις το service θα τους κατηγορήσεις μετά γιατί η ποιότητα δεν είναι ΠΑΝΤΑ καλή κλπ.

Κατά τα άλλα η απάντηση του euri είναι όλα τα λεφτά για να μην συνεχίζουμε

lemonidas
28-02-06, 12:37
Αν σου αρέσουν τα πορτοκάλια ή έχεις κουβαδάκια, τότε υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές, άλλες παραλίες, κλπ.

Με άλλα λόγια: δε σας αρέσει η υπηρεσία ή σας φαίνεται ασαφής ή τη θεωρείτε κακή ή δε σας καλύπτουν οι όροι ή ό,τιδήποτε τέλος πάντων, εφόσον στο συγκεκριμένο τμήμα της αγοράς υπάρχει ανταγωνισμός, τότε η δύναμη του καταναλωτή είναι να πάει αλλού. Απλά πράγματα.

ε καλά δεν είναι ακριβώς έτσι, γιατί τότε δεν θα έπρεπε να υπάρχουν θρέντ για τους ISPs στο φόρουμ.;)
Δεν είπα πάντως οτι δεν ισχύει αυτό. Αλλά όταν βλέπεις κάτι ύποπτο (as in αλλάζουμε τις χρεώσεις κατά βούληση, ασχέτως αν το έχουμε πει ή οχι) καλό είναι να το λες , για να δεις τι ξέρουν/παρατηρούν και οι άλλοι.

euri
28-02-06, 12:59
Σαφώς, και αν πρόκειται για πλήρως εμπορική υπηρεσία, τότε όχι μόνο να διαμαρτυρηθείς, αλλά και να κινηθείς νομικά εναντίον τους. Αλλά στην προκειμένη περίπτωση καλύπτονται από την BETA φάση της υπηρεσίας.

Αν παρόλα αυτά όμως η σύμβαση που έχεις συνάψει αναφέρει ότι μπορεί να γίνουν αλλαγές κατά τη διάρκεια ισχύος αυτής και (κακώς) την έχεις υπογράψει/αποδεχθεί, τότε αναγκαστικά...stimorol. :(

nrg_polini
28-02-06, 14:22
Σαφώς, και αν πρόκειται για πλήρως εμπορική υπηρεσία, τότε όχι μόνο να διαμαρτυρηθείς, αλλά και να κινηθείς νομικά εναντίον τους. Αλλά στην προκειμένη περίπτωση καλύπτονται από την BETA φάση της υπηρεσίας.

Αν παρόλα αυτά όμως η σύμβαση που έχεις συνάψει αναφέρει ότι μπορεί να γίνουν αλλαγές κατά τη διάρκεια ισχύος αυτής και (κακώς) την έχεις υπογράψει/αποδεχθεί, τότε αναγκαστικά...stimorol. :(

Αυτο δεν ισχυει,τα ψιλα γραμματα που περιεχουν καταχρηστικους ορους μπορουν να ακυρωθουν σε ενα δικαστηριο, αλλα πανε ψαξτους στη Γερμανια να βρεις το δικιο σου τωρα...

sdn
28-02-06, 15:53
Αυτο δεν ισχυει,τα ψιλα γραμματα που περιεχουν καταχρηστικους ορους μπορουν να ακυρωθουν σε ενα δικαστηριο, αλλα πανε ψαξτους στη Γερμανια να βρεις το δικιο σου τωρα...

Ίσως να είναι πιο εύκολο να βρεις το δίκιο σου στην γερμάνια από ότι στην Ελλάδα :(



PS. Μπορείς πιο απλά να το κυνηγήσεις μέσο paypal. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα πάρεις τα χρήματα πίσω. Εγώ τα πήρα από την fonosip γιατί η ποιότητα ήταν απαράδεκτη.

geokok1981
28-02-06, 19:37
Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική μερικών. Τι θα πει, και η βιβόντι έκανε αυτό και εκείνο και ο ΟΤΕ κτλ. Και τα παιδάκια πεινάνε στην Αιθιοπία, τι σημαίνει οτι αφού υπάρχει αυτό το πρόβλημα, μέχρι να το λύσουμε δεν θα ασχολούμαστε με άλλα?

Το παιδί είπε κάτι πολύ απλό. Δεν έχει κανένα πρόβλημα να τον χρεώνουν αν κάνει υπερχρήση (φυσικά όσο οι χρεώσεις τον συμφέρουν). Αλλά θα έπρεπε, ΑΜΕΣΑ να ενημερωθούν όλοι οι χρήστες για το πότε ακριβώς θεωρείται οτι έχει γίνει υπερχρήση. Και δικαιολογίες τύπου beta κτλ είναι απλά άτοπες. Τι θα πει αυτό? Είμαι σε beta και χρεώνω ανάλογα με το αν θα έχει ήλιο αύριο? Είναι σοβαρά πράγματα αυτά?

Διότι με τη δικαιολογία αυτή (είμαστε σε beta + πολύ φτηνοί ούτως ή άλλως), η voipbuster πετυχαίνει να μη χάνει πελάτες, αφού λένε εντάξει μωρά το χρεώσανε σήμερα, δεν θα το χρεώσοιυν αυριο κτλ.

Εν τέλει, αν κάποιος είναι φτηνός, δεν του συγχωρούνται απάτες και λαμογιές.


Επιτέλους φώς!!!!!Ακριβως αυτό εννοώ......:clap: :clap: :oneup: :up: :respekt:
Αμαν πια.......με σκάσατε....!!!!:p

geokok1981
28-02-06, 20:52
Λοιπόν....λές και με ακούσανε....
Η νέα έκδοση του voipbuster γράφει δίπλα στην χρέωση "fair use limit exceeded".

Είναι ένα καλό πρώτο βήμα πιστεύω...:rolleyes:

Παρόλα αυτά δεν μπορώ να καταλάβω πως το μετράει.........Ας πούμε ημερήσια μάλλον δεν πάει γιατί σήμερα στο πρώτο τηλεφώνημα άρχισε να με χρεώνει....
Μηνιαία??εβδομαδιαία???
Καμιά ιδέα???:hmm:

vranezi
01-03-06, 03:09
Γεια χαρα σε ολους. επειδη πολυς σαματας γινεται για το τιποτα, θα μπορουσαμε ολοι εμεις οι υπολοιποι δεν μας εχει χρεωσει ποτε, απο εσας τους υπολοιπους ποσα ευρω σας στερησε; φανταζομαι ουτε μισο.
Δηλαδη ουτε αυτο δεν σας περισευει πλεον για να μιλατε 10-15 ωρες το μηνα; Και μαλιστα οχι σε αστικα τιλεφωνηματα αλλα σε υπεραστικα και διεθνη.

Ολο το σκηνικο μου θυμιζει τι διαφημιση του FAIRY που με μια δραχμη μπορουσαμε να φαμε τα μουστακια μιας γαριδας, με το voipbuster τρωμε ενα κουβα γαριδες, για να μην πω αστακους και παλι παραπονο εχουμε.

Τελος προς καποιο φιλο προηγουμενως που αναφερε κατι για τα παιδια της αφρικης, ας μας πει ποσα χρηματα εχει δωσει στη UNICEF και ποσα για PC, DSL κλπ.

geokok1981
01-03-06, 20:22
χμμ............
ίσως βιάστηκα να μιλησω....
από τα fora τους μου είπαν πως η χρήση μετράται σε ημερήσια βάση...
Είναι όμως η τρίτη μέρα σερί που με χρεώνει με το καλημέρα....
χμ.........
χχχχχχχχχμμμμμμμμμμμμμ.......:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.