PDA

Επιστροφή στο Forum : 12 μήνες και ακόμα περιμένουμε...



Hackerman
16-10-09, 20:03
Είχα κάνει πριν από ένα χρόνο αίτηση νέας σύνδεσης σε υπάρχουσα εταιρική συνδρομή. Τελικά τον Σεπτέμβρη πήρα το κουτί και αφού εγκατέστησα τον router Jetspeed που δίνουν, είχα IPv4 Local και IPv6 Περιορισμένη. Τελικά είχε γίνει μπέρδεμα στην αίτηση ενεργοποίησης και μου είπαν ότι θα έρθουν σε 2 εβδομάδες το πολύ. Τώρα έχουν περάσει 4 εβδομάδες και ούτε τηλέφωνο, ούτε μιλιά. Για να μπορώ να κάνω την δουλειά μου, πήρα αναγκαστικά Wind ADSM. Τους έστειλα πριν από λίγο email του στυλ "Κάντε κάτι γιατί χανόμαστε". Υπάρχει πρόβλημα στο DSLAM ή πρόβλημα γραφειοκρατικό? Επίσης μου είπαν το κλασικό ότι φταίει ο κακός ΟΤΕ. Τι μπορώ να κάνω για να τους πιέσω?

Squall
17-10-09, 07:14
Ναι και εμενα 8 μηνες εκαναν να μου στειλουν το κουτι με το ρουτερ... τεσπα

Μηπως δεν εχεις συνδεσει κατι καλα? Μηπως εβαλες καποια λαθος ρθυμιση/στοιχεια οταν εκανες "install" το ρουτερ στην γραμμη? Το ΙPv4 επρεπε λογικα να σου λεει Internet. Με το IPv6 μην ασχολησε. Δεν εχουμε τετοιες IP ακομα στην Ελλαδα.

kalabortsos
17-10-09, 12:17
Είχα κάνει πριν από ένα χρόνο αίτηση νέας σύνδεσης σε υπάρχουσα εταιρική συνδρομή. Τελικά τον Σεπτέμβρη πήρα το κουτί και αφού εγκατέστησα τον router Jetspeed που δίνουν, είχα IPv4 Local και IPv6 Περιορισμένη. Τελικά είχε γίνει μπέρδεμα στην αίτηση ενεργοποίησης και μου είπαν ότι θα έρθουν σε 2 εβδομάδες το πολύ. Τώρα έχουν περάσει 4 εβδομάδες και ούτε τηλέφωνο, ούτε μιλιά. Για να μπορώ να κάνω την δουλειά μου, πήρα αναγκαστικά Wind ADSM. Τους έστειλα πριν από λίγο email του στυλ "Κάντε κάτι γιατί χανόμαστε". Υπάρχει πρόβλημα στο DSLAM ή πρόβλημα γραφειοκρατικό? Επίσης μου είπαν το κλασικό ότι φταίει ο κακός ΟΤΕ. Τι μπορώ να κάνω για να τους πιέσω?
καταγγελια στην ΕΕΤΤ,επρεπε να εχεις κανει ηδη.

Hackerman
23-10-09, 21:31
καταγγελια στην ΕΕΤΤ,επρεπε να εχεις κανει ηδη.

Έχω κάτι καλύτερο: Τους κάνω την ζωή πατίνι. Πέντε εβδομάδες έχει αργήσει ο τεχνικός. Από την Ακτή Ελεφαντοστού έρχεται? Μέχρι και email τους έστειλα αλλά τίποτα? Ξέρει κανείς που είναι τα κεντρικά να τους κάνω μια φιλική επίσκεψη? Ελεος μιλαμε, αλλη δουλειά δεν είχα με την HOL ασχολούμε. Τους έχω πάρει από τις 7.30 και ακόμα περιμένω απάντηση. Το μήνυμα έλεγε για 21 λεπτά. 200 € τον μήνα παίρνουν από την εταιρεία των γονιών μου... :nono:....

@ ADSLgr.com All rights reserved.