PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ Π(ΟΤΕ) ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΗ ΒΑΡΚΙΖΑ??



keynes
18-10-09, 02:40
Εχω το εξής πρόβλημα.Μένω στη Βάρκιζα στη περιοχή του Ασυρμάτου,μετακόμισα τον Ιούνιο.Το σπίτι είναι καινούργιο και ακόμα ο ΟΤΕ δεν έχει βάλει γραμμή με αποτέλεσμα το έτος 2009 να μην έχω ούτε τηλεφωνο ούτε ίντερνετ.Επίσημα μου λένε πως κάνουν αναβαθμιση δικτύου και πως ο εργολάβος δεν παραδίδει το έργο ολοκληρωμένο γιατί έχει οικονομικές διαφορές μαζι τους.Τα σκαψιματα όμως έχουν μείνει στη μέση,το κουτί έξω απο το σπίτι έχει μπει αλλά μέχρι εκεί....Τους έχω πάρει άπειρες φορές τηλ αλλά τίποτα.Άσε που για να απαντήσουν σε κλήση οι τεχνικοί του πρέπει πρώτα να έχεις κάνει τάμα στον Αγιο Φανούριο.Εχω στείλει και παράπονα γραπτώς στο ΟΤΕΣΟΠ Γλυφάδας αλλά τίποτα και απο κει....Πήγα και απο κει και δεν γνωρίζουν τι να μου απαντήσουν!
Μηπώς παιδιά κάποιος έχει κάποια ιδέα τι άλλο θα μπορούσα να κάνω;το κακό είναι οτι αν δεν μπει πρώτα ο ΟΤΕ δεν μπορεί να μπει κανενας άλλος πάροχος.Και να αγοράσω στικάκι για ίντερνετ,δεν με συμφέρει καθόλου..
Σας ευχαριστώ

gcf
18-10-09, 12:31
α) Μήπως μπορείς να πάρεις net προσωρινά από κάποιο γείτονα;
β) Έχεις δει την προσφορά της Vodafone με στικάκι στα 50 και 19 ευρώ για κάθε 10 μέρες;

apok
18-10-09, 12:39
να πας στο χωριό που διαφημίζει ο οτε το οτεσοπ του ( εκείνο με το παππού που πάει με το ποδήλατο ντε ) :lol:

NUTSIS
18-10-09, 12:47
Και σε μενα στην Κερκυρα μου ειπαν οτι δεν εχουν ελευθερο δυκτιο και δεν προκειται να αναβαθμησουν στην περιοχη μου γιατι δεν τους ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ...
Εγω δεν καταλαβαινω την προτροπη να βαλουμε καποιο ασυρματο απο παροχο κινητης.
Εχω κινητο, μου φτανει για την τηλεφωνια.
Θελω ισες υπηρεσιες με τον γειτονα μου, τουλαχιστον.
Δεν ειναι δυνατον το 2009 να μην βαζουν γραμμες σε πυκνοκατοικημενες περιοχες λογο εξαντλησης του δυκτιου.
Αυτο ειναι γελοιο, δεν μπορω να το καταλαβω, οσο καλη διαθεση και να εχω.
Και δεν μπορεις να κανεις και τιποτα.
Αυτοι οι Δημοτικοι λεβεντες, δεν πρεπει να φροντιζουν ΚΑΙ για κατι τετοια;
Ειναι σαν να λεει η ΔΕΗ οτι δεν μου φτανει το δυκτιο και δεν δινω παροχες ρευματος σε καποια περιοχη. Βαλε ανεμογεννητρια/συλλεκτες αν θελεις ρευμα.
Τι να πεις...

keynes
18-10-09, 12:58
Καλό apok!!!xaxaxaxaxaxaxa!!Μάλλον εκεί με βλέπω να πηγαίνω και ακόμα πιο μακριά να σου πώ!Eλλαδιστάν! :)
gcf Δυστυχώς γύρω μου υπάρχει μόνο ένα δίκτυο και αυτό κλειδωμένο.
Αυτό με το στικάκι δεν το γνώριζα.Θα πάω να ρωτήσω για λεπτομέρειες τότε.Πάντως σ'ευχαριστώ πολύ :)

........Auto merged post: keynes πρόσθεσε 5 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Και σε μενα στην Κερκυρα μου ειπαν οτι δεν εχουν ελευθερο δυκτιο και δεν προκειται να αναβαθμησουν στην περιοχη μου γιατι δεν τους ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ...
Εγω δεν καταλαβαινω την προτροπη να βαλουμε καποιο ασυρματο απο παροχο κινητης.
Εχω κινητο, μου φτανει για την τηλεφωνια.
Θελω ισες υπηρεσιες με τον γειτονα μου, τουλαχιστον.
Δεν ειναι δυνατον το 2009 να μην βαζουν γραμμες σε πυκνοκατοικημενες περιοχες λογο εξαντλησης του δυκτιου.
Αυτο ειναι γελοιο, δεν μπορω να το καταλαβω, οσο καλη διαθεση και να εχω.
Και δεν μπορεις να κανεις και τιποτα.
Αυτοι οι Δημοτικοι λεβεντες, δεν πρεπει να φροντιζουν ΚΑΙ για κατι τετοια;
Ειναι σαν να λεει η ΔΕΗ οτι δεν μου φτανει το δυκτιο και δεν δινω παροχες ρευματος σε καποια περιοχη. Βαλε ανεμογεννητρια/συλλεκτες αν θελεις ρευμα.
Τι να πεις...
Δυστυχώς φίλε μου οι δημοτικοί άρχοντες εδώ περί άλλων τυρβάζουν..Τα ρίχνουν στον ΟΤΕ για να φύγει η ευθύνη απο πάνω τους αλλά και να μην μπουν στη διαδικασία να τον πιέσουν.Η πλάκα με την περιοχή που έχω πάει είναι οτι δεν έχει πολλά σπίτια.Αλλά και το ιντερνετ με στικάκι δεν είναι και ό,τι καλύτερο.Πάρα πολύ περιοριστικό γαμώτο.
Να σαι καλά!

giwrgosth
18-10-09, 13:22
Μένω στη Βάρκιζα στη περιοχή του Ασυρμάτου,μετακόμισα τον Ιούνιο.
Μήπως λόγω του ονόματος της περιοχής ο ΟΤΕ υποθέτει ότι έχετε ασύρματη κάλυψη και έτσι δεν χρειάζετε να σκάψει? :whistle:

keynes
18-10-09, 14:06
Μήπως λόγω του ονόματος της περιοχής ο ΟΤΕ υποθέτει ότι έχετε ασύρματη κάλυψη και έτσι δεν χρειάζετε να σκάψει? :whistle:
xxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa!!!Λες γι αυτό ε?????κατευθείαν να τους κακολογίσω τους ανθρώπους..... :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.