PDA

Επιστροφή στο Forum : Hol στη Χαλκίδα



dmax
18-10-09, 18:43
Πόσο ευχαριστημένοι είστε από την Hol στη Χαλκίδα;

dmax
29-10-09, 12:24
Πόσο ευχαριστημένοι είστε από την Hol στη Χαλκίδα;

Τι έγινε ρε παίδες, δεν υπάρχει κανείς από Χαλκίδα σε αυτό το forum και να έχει βάλει hol double play;:hmm::hmm:

SirAggelos
29-10-09, 23:47
κανε μια αναζητηση αν ηδη υπαρχει τοπικ
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=270015

dmax
30-10-09, 09:30
Τα έχω δει φίλε μου αυτά τα topic!!!
Ζητάω να μάθω κανένα φρέσκο νέο, είτε από παλιούς είτε από νέους συνδρομητές, όπως είμαι εγώ. Φρέσκος στην hol.
Πχ μιας και εσύ είσαι από Χαλκίδα, πως πας, είσαι ευχαριστημένος;

gchatz
08-11-09, 21:42
Καλησπερα εχω κι εγω HOL στην ευρητερη περιοχη της Χαλκιδας (Βαθυ Αυλιδος) δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες, εκτος των αλλων εδω και μερικες μερες (τουλαχιστον 10+) σε μερικες κλησεις απο το τηλεφωνο και σε ασχετα σημεια πεφτει η γραμμη (οχι το ιντερνετ)... και μου την εχει σπασει αρκετα η HOL το εχω δωσει βλαβη αλλα δεν βλεπω φως, θα την ειχα κανει για ΟΤΕ αλλα δυστηχως στην περιοχη μου δεν εχει ελευθερες πορτες ADSL!!!:evil:

Dimitris56
08-11-09, 22:51
Γεια σας είμαι στο DSLAM του Δοκού HOL double play lite μόλις μία εβδομάδα, ξενέρωσα με τα ping δεν είναι για παιχνίδια τελικά. Είχα 2Mb forthnet και έπαιζα άνετα, ειδικά σε ξένους server και πιο συγκεκριμένα quakelive.

dmax
09-11-09, 13:33
Γεια σας παιδιά και εγώ Λιανή Άμμο είμαι και εχθές Κυριακή, από τις 9 πμ - 14:30 μμ δεν είχα ούτε τηλέφωνο αλλά ούτε και internet.
Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι κάνουν αναβάθμισης στο δίκτυο εδώ στην Χαλκίδα και ότι από της 16/11/09 θα έχουν ολοκληρωθεί τα έργα σε όλο στο δίκτυο της hol πανελλαδικά. Για να δούμε.
Πάντως σε γενικές γραμμές για την ώρα είμαι ευχαριστημένος.
:oneup:

dmax
15-12-09, 09:26
15/12/09 κόπηκε καλώδιο οπτικών ινών στην Χαλκίδα.
Γενικό black out σε τηλεφωνία και internet.

referee62
15-12-09, 10:56
Τι έγινε ρε παίδες, δεν υπάρχει κανείς από Χαλκίδα σε αυτό το forum και να έχει βάλει hol double play;:hmm::hmm:

Tην έχω βάλει από τον Ιούλιο μήνα .

Μέχρι και εχθές δεν πέφτω κάτω από 5100 ( έχω 6 mbps ) στην περιοχή τις ΔOY - ΔΕΗ .

η συνομιλία με το σταθερό είναι αρκετά καλή ( ακουστικά ) .

έκανα εχθές το πρωί αίτηση για αναβάθμιση , στο απεριόριστο και 24 mbps. Εκεί πιάνει από ότι μαθαίνω γύρω στα 11500-12800 mbps .

........Auto merged post: referee62 πρόσθεσε 2 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........


15/12/09 κόπηκε καλώδιο οπτικών ινών στην Χαλκίδα.
Γενικό black out σε τηλεφωνία και internet.



Από εχθές το απόγευμα ( 17,05 ) μέχρι και τώρα ( 9,55 ) η περιοχή τις Χαλκίδας δεν :nono: έχει ούτε σταθερή τηλεφωνία , :shock: ούτε internet .

Παίρνουμε διαρκώς τηλέφωνα όλη την νύκτα , μέχρι και πρίν από λίγο , αλλά η απάντηση είναι η ίδια .

:whistle:

Τα ........:wall:[/


Υ.Γ. Το χειρώτερο από όλα είναι ότι έχω κάνει εγχείρηση καρδιάς , και δεν κάνει να κάνω ακόμα χρήση κινητού τηλεφώνου .

dmax
15-12-09, 11:40
Υπομονή φίλε μου, πιστεύω μέχρι το μεσημέρι, απ’ ότι μου είπαν και μένα, να έχει αποκατασταθεί η βλάβη.
Κάποιο συνεργείο τους έχει κόψει τις οπτικές ίνες από εχθές το απόγευμα.
Η ζημία είναι μεγάλη και οι άνθρωποι κάνουν μεγάλες προσπάθειες να την αποκαταστήσουν.
Υπομονή.

referee62
15-12-09, 14:13
Υπομονή φίλε μου, πιστεύω μέχρι το μεσημέρι, απ’ ότι μου είπαν και μένα, να έχει αποκατασταθεί η βλάβη.
Κάποιο συνεργείο τους έχει κόψει τις οπτικές ίνες από εχθές το απόγευμα.
Η ζημία είναι μεγάλη και οι άνθρωποι κάνουν μεγάλες προσπάθειες να την αποκαταστήσουν.
Υπομονή.

Ευχαιστώ για την ενημερωση ...........:oneup:

dmax
15-12-09, 15:39
Επιτέλους, η βλάβη διορθώθηκε και όλα δουλεύουν πάλι άψογα.:clap::clap::oneup:

referee62
15-12-09, 17:51
Στην περιοχή τις ΔΟΥ - ΔΕΗ , το σήμα ήρθε στις 15.05 περίπου .

dmax
16-12-09, 09:21
Και εγώ DP 24 έχω από τα μέσα Οκτωβρίου.
Έχω κλειδώσει σταθερά στα 12600 με attenuation 37 με 38 Db.
Πάντως και εσύ κάπου εκεί θα πας, εάν συνυπολογίσεις ότι είμαστε στο ίδιο dslam (Δοκού). Εγώ είμαι Λιανή Άμμο.
Πάντως σε αυτό που μας τα χαλάει η hol είναι στα άθλια ping times όταν παίζεις παιχνίδια online. Στήνεις κυριολεκτικά καρτέρι. Μόνο κάτι παιδικά παιχνίδια που παίζουν τα παιδία μου πάνε καλά. Όλα τα αλλά παιχνίδια!!!
Αλλά κατά τ’ άλλα, σερφαρισμα, download και video είναι πολύ καλά. Είμαι ευχαριστημένος.

referee62
17-12-09, 01:02
Σήμερα όλη την ημέραπου έκανα έλεγχο στην ταχύτητα ,μέχρι και τώρα 00.02 am, ΠΟΤΕ δεν ανέβηκε πάνω από 8240 kbps .

Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν .

Μόλις γίνει κάτι θα σας ενημερώσω.

Εάν είναι η ταχύτητα μόνο περίπου 8500 , τότε δεν αξίζει .

valen_gr
17-12-09, 01:06
έκανα έλεγχο στην ταχύτητα
Πώς? μην μου πεις το speedtest μονο σε παρακαλω!

referee62
17-12-09, 01:10
Εχω κάνει έλεγχο πολλάκις , με 3 διαφορετικά είδη μετρητών ταχύτητας .


όλα έχουν διαφορά + ή - περίπου 140 kbps .

pRieStaKoS
17-12-09, 02:43
Εχω κάνει έλεγχο πολλάκις , με 3 διαφορετικά είδη μετρητών ταχύτητας .


όλα έχουν διαφορά + ή - περίπου 140 kbps .
Πλάκα κάνεις ? Για πες μας και πως.....θέλω να μάθω :lol: (και στατιστικά γραμμής plz)

dmax
17-12-09, 09:49
Σήμερα όλη την ημέραπου έκανα έλεγχο στην ταχύτητα ,μέχρι και τώρα 00.02 am, ΠΟΤΕ δεν ανέβηκε πάνω από 8240 kbps .

Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν .

Μόλις γίνει κάτι θα σας ενημερώσω.

Εάν είναι η ταχύτητα μόνο περίπου 8500 , τότε δεν αξίζει .

Τι βλέπω έβαλες τελικά 24 DP;
Πάντως ότι θα το κοιτάξουν, θα το κοιτάξουν, αλλά έχε υπόψιν ότι παίζει και ρόλο το δίκτυο και στην περιοχή μας δεν είναι ότι καλύτερο.
Πάνω στο παλιό δίκτυο υπάρχει και καινούργιο δίκτυο, ένας ακταρμάς.
Εγώ πριν πάω στη hol, ήμουν στον οτε.
Είχα conn-x 8 και πάνω από 2 δεν πήγαινα με τίποτε, ώσπου μέσο κάποιου γνωστού μου άλλαξαν ζεύγος καλωδίων και μόνο τότε πλησίασα τα 8. (7400 για την ακρίβεια).
Έφυγα λόγο ακρίβειας, ας είχα και conn-x talk.
Με το που πήγα Hol κλείδωσα κατευθείαν 12600, από το dslam του Δοκού στα περίπου 2800 μέτρα.
Αλλά και λιγότερο να κλείδωνα δεν με πείραζε, μόνο και μόνο από την χρήσει του τηλεφώνου. Χρησιμοποιούμε πολύ το τηλέφωνο, όποτε από την τιμή τον 39,90 είμαστε ok. Στην γειτονιά σου τι παίζει με DP 24, έχεις ρωτήσει;
Εδώ σε εμένα οι γείτονες έχουν το lite και κλειδώνουν πάνω από 5 που σημαίνει ότι είναι καλά.
Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά, και θα ξεπεράσεις το 10, εκτός εάν έχεις πέσει στην περίπτωση και η γραμμή δεν σηκώνει. Τότε δεν μπορείς να κανείς κάτι. Εγώ στάθηκα τυχερός γιατί όπως σου είπα ήμουν οτε και έτυχε να πέσω σε μπάρμπα με κορώνα. Το θέμα είναι να μην έχεις αποσυνδέσεις και αστάθεια στην γραμμή. Άλλωστε κάθε πράγμα μέχρι να στρώσει θέλει υπομονή.

referee62
17-12-09, 12:00
Φιλαράκο κανένας από τους γειτόνους μας δεν έχει βάλει το € 39,90 ,και έτσι δεν ξέρω πόσο θα πιάνει.

Πάντως στα 6 kbps είχα πάντα πάνω από 4950 έως 5180 ( 4 μήνες ).

Εάν πιάσω έστω και 10,000 δεν θα έχω παράπονο.

Στην χρήση τηλεφώνου , όλα πάνε :oneup: .

Το σπίτι μου είναι απέναντι από το εκκλησάκι του Αη Γιαννάκη ( δίπλα στην ΔΟΥ ).

pRieStaKoS
17-12-09, 12:03
http://mapsrv1.terra.gr/eettutilities/map.aspx

Για πες μας απόσταση να σου πω sync περιοχής...

referee62
17-12-09, 12:07
Πλάκα κάνεις ? Για πες μας και πως.....θέλω να μάθω :lol: (και στατιστικά γραμμής plz)


Επειδή είμαι :p κουμπούρας στα ηλεκτρονικά , ο υιός μου κατέβασε από κάποιο ( νομίζω πανεπιστήμιο ) ένα πρόγραμμα για test.

To ίδιο πρόγραμμα είχαν γράψει πρίν από καιρό ,ότι είναι πολύ έγκυρο , τα παιδιά του forum.


υ.γ. όταν λές στατιστικά γραμμής , εννοείς ταχύτητα upload - download ;

pRieStaKoS
17-12-09, 12:08
Επειδή είμαι :p κουμπούρας στα ηλεκτρονικά , ο υιός μου κατέβασε από κάποιο ( νομίζω πανεπιστήμιο ) ένα πρόγραμμα για test.

To ίδιο πρόγραμμα είχαν γράψει πρίν από καιρό ,ότι είναι πολύ έγκυρο , τα παιδιά του forum.

gentoo?

referee62
17-12-09, 12:21
http://mapsrv1.terra.gr/eettutilities/map.aspx

Για πες μας απόσταση να σου πω sync περιοχής...


Διεύθυνση: Ολύμπου και Γράμμου, Χαλκίδα Ευβοίας Απόσταση από τηλεπικοινωνιακό κέντρο: έως 2400m

........Auto merged post: referee62 πρόσθεσε 7 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα αργότερα ........


gentoo?

Aδελφέ μου , δεν ξέρω πως το λένε.

Τώρα είμαι μέσα , με το :) κινητό μου...............

pRieStaKoS
17-12-09, 12:22
Διεύθυνση: Ολύμπου και Γράμμου, Χαλκίδα Ευβοίας Απόσταση από τηλεπικοινωνιακό κέντρο: έως 2400m

Το λιγότερο 40db LA και sync το πολύ 7Mbps (σε ευνοικές συνθήκες) :)

referee62
17-12-09, 12:27
Το λιγότερο 40db LA και sync το πολύ 7Mbps (σε ευνοικές συνθήκες) :)

Αρα με 8200 που μου εδειξε εχθές το βράδυ , περίπου στις 21,30 . είναι οκ ;

pRieStaKoS
17-12-09, 12:31
Αρα με 8200 που μου εδειξε εχθές το βράδυ , περίπου στις 21,30 . είναι οκ ;

Ναι ! To LA πόσο είναι ?

referee62
17-12-09, 12:33
Ναι ! To LA πόσο είναι ?

Δεν έχω :oops:ιδέα τι είναι αυτό ............

pRieStaKoS
17-12-09, 12:48
Δεν έχω :oops:ιδέα τι είναι αυτό ............

Line Attenuation: ο θόρυβος του βρόγχου απο την εξασθένηση λόγω αποστασης/κατάστασης της γραμμής.

referee62
17-12-09, 12:56
Αδελφέ μου αυτά είναι αστροφυσική για τον :sorry: Παππού ;

pRieStaKoS
17-12-09, 13:02
Αδελφέ μου αυτά είναι αστροφυσική για τον :sorry: Παππού ;

Όχι. Θεωρεία χαλκού είναι ! aDSL. Λίγοι τα ξέρουν αυτά....Αν δεν ασχολείσαι λογικό να μη τα ξέρεις ! Αν τα γνώριζες, θα ήξερες γτ συγχρονίζεις τόσο χαμηλά !

Έτσι είναι...! :) Πάντως καλα είσαι

referee62
17-12-09, 13:07
Σε ευχαριστώ πολύ παλληκάρι μου .

Να έχεις καλές εορτές , και ότι επιθυμείς να το ... ;) πάθεις .

pRieStaKoS
17-12-09, 13:08
Σε ευχαριστώ πολύ παλληκάρι μου .

Να έχεις καλές εορτές , και ότι επιθυμείς να το ... ;) πάθεις .

Επίσης. Καλές γιορτές ! ;)

Ελπίζω το 2010 να αλλάξει για την Ελλάδα το aDSL προς FTTH, αλλά @@ ! :)

referee62
17-12-09, 13:20
Κάτσε να μην μας :mad: βάλουν φόρο και σε αυτά .....

pRieStaKoS
17-12-09, 13:21
Κάτσε να μην μας :mad: βάλουν φόρο και σε αυτά .....

:rofl: Σίγουρα...! Φόρο και στον αέρα !

dmax
17-12-09, 13:55
Φιλαράκο κανένας από τους γειτόνους μας δεν έχει βάλει το € 39,90 ,και έτσι δεν ξέρω πόσο θα πιάνει.

Πάντως στα 6 kbps είχα πάντα πάνω από 4950 έως 5180 ( 4 μήνες ).

Εάν πιάσω έστω και 10,000 δεν θα έχω παράπονο.

Στην χρήση τηλεφώνου , όλα πάνε :oneup: .

Το σπίτι μου είναι απέναντι από το εκκλησάκι του Αη Γιαννάκη ( δίπλα στην ΔΟΥ ).

Εάν κρίνω από τους δικούς μου γείτονες που έχουν Hol DP Lite και κλειδώνουν με πάνω από 5 Kbps και εσύ στην περιοχή σου κλείδωνες στα 5 Kbps, τώρα με full DP 24, θα έπρεπε να είσαι περίπου όσο εγώ.
Από το ίδιο κέντρο παίρνουμε σύνδεση και περίπου στην ίδια απόσταση είμαστε.
Εγώ έχω κλειδώσει σταθερά 12,6 Kbps με Line Attenuation αυτή την στιγμή που σου γράφω 37 db.
Με την μέτρηση από το adslgr του downstream Attenuation, με 37 – 38 db η απόσταση είναι 2752 μέτρα και το κλείδωμα 12,7 kbps όσο πραγματικά είμαι. (12,6).
Να σε ρωτήσω, τα 8,5 kbps τα έχεις σταθερά, η παίζει με αποσυνδέσεις;
Εάν τα έχεις σταθερά κάνε το σταυρό σου γιατί υπάρχουν και χειρότερα.
Φίλος στην έξω Παναγίτσα, κοντά στο Μιχελή, με Hol DP 24 τον έχουν κλειδώσει με τα χίλια ζόρια στα 2 kbps. Αυτός τι να πει!!!
Εκτός όπως σου είπα μήπως συντρέχουν άλλοι λόγοι και δεν σηκώνει η γραμμή.
Από την Hol τι σου είπαν;

meletis13for
17-12-09, 14:38
Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.Έχω DP Lite και κλειδώνω στα 6170kbps και στο speedtest.net έχω μετρήσεις το απόγευμα προς βράδυ 5800kbps.

referee62
17-12-09, 23:37
Εάν κρίνω από τους δικούς μου γείτονες που έχουν Hol DP Lite και κλειδώνουν με πάνω από 5 Kbps και εσύ στην περιοχή σου κλείδωνες στα 5 Kbps, τώρα με full DP 24, θα έπρεπε να είσαι περίπου όσο εγώ.
Από το ίδιο κέντρο παίρνουμε σύνδεση και περίπου στην ίδια απόσταση είμαστε.
Εγώ έχω κλειδώσει σταθερά 12,6 Kbps με Line Attenuation αυτή την στιγμή που σου γράφω 37 db.
Με την μέτρηση από το adslgr του downstream Attenuation, με 37 – 38 db η απόσταση είναι 2752 μέτρα και το κλείδωμα 12,7 kbps όσο πραγματικά είμαι. (12,6).
Να σε ρωτήσω, τα 8,5 kbps τα έχεις σταθερά, η παίζει με αποσυνδέσεις;
Εάν τα έχεις σταθερά κάνε το σταυρό σου γιατί υπάρχουν και χειρότερα.

Εκτός όπως σου είπα μήπως συντρέχουν άλλοι λόγοι και δεν σηκώνει η γραμμή.
Από την Hol τι σου είπαν;

Από την Hol ακόμα τίποτα . Τους έχω δώσει και το νούμερο του κινητού μου ( αυτό έγινε εχθές το βράδυ περίπου στις 20.15 ) .

Η αυξομειώσεις είναι περίπου στο + ή - 250 .


Τώρα που η ώρα είναι 22.25 sto speedtest.net μου δείχνει τα εξής :

download : 8.42 Μb/s

upload : 0.73 Mb/s



Aπό την hellas speedtest :


8040 kbps (1005 KB/sec transfer rate)

656 kbps (82 KB/sec transfer rate)

ωρα : 22.31

Aυτά τα :hmm: νούμερα λένε κάτι , έστω και μέτρια ;

terko
18-12-09, 00:14
Για πιο αξιόπιστη μέτρηση κατέβασε από εδώ
http://files.gentoo.gr/snapshots

referee62
18-12-09, 00:51
Για πιο αξιόπιστη μέτρηση κατέβασε από εδώ
http://files.gentoo.gr/snapshots

Πώς λειτουργεί αυτό ;

pRieStaKoS
18-12-09, 01:05
Κατέβασε απλά κάτι μεγάλο....

terko
18-12-09, 01:58
Πώς λειτουργεί αυτό ;

Κάνεις κλικ σε ένα αρχείο 30 ή 34MB και μετά ok ή άνοιγμα ή αποθήκευση (ανάλογα με τον browser που χρησιμοποιείς) και παρακολουθείς την ταχύτητα λήψης, πριν κατέβει ολόκληρο το αρχείο και για να μην ψάχνεις μετά να διαγράψεις το αρχείο από τον σκληρό δίσκο, πατάς άκυρο ή ακύρωση λήψης ή κάπως έτσι (πάλι ανάλογα με τον browser που χρησιμοποιείς).

dmax
18-12-09, 09:38
Από την Hol ακόμα τίποτα . Τους έχω δώσει και το νούμερο του κινητού μου ( αυτό έγινε εχθές το βράδυ περίπου στις 20.15 ) .

Η αυξομειώσεις είναι περίπου στο + ή - 250 .


Τώρα που η ώρα είναι 22.25 sto speedtest.net μου δείχνει τα εξής :

download : 8.42 Μb/s

upload : 0.73 Mb/s



Aπό την hellas speedtest :


8040 kbps (1005 KB/sec transfer rate)

656 kbps (82 KB/sec transfer rate)

ωρα : 22.31

Aυτά τα :hmm: νούμερα λένε κάτι , έστω και μέτρια ;

Φίλε μου τι να πω, δεν μπορώ να βοηθήσω παρά πέρα.
Εάν δεν έχεις αποσυνδέσεις και δουλεύουν όλα εντάξει και χωρίς προβλήματα, μην τα σκαλίζεις παρά πέρα.
Απ’ ότι φαίνεται και από τα νούμερα που δίνεις έχεις ακριβώς το ένα τρίτο τις ταχύτητας, από τα έως 24, οπότε έχεις κλειδώσει εκεί.
Και από την Hol δεν νομίζω να μπορέσουν να κάνουν κάτι παραπάνω.
Είναι θέμα απόστασης, θέμα δικτύου, εσωτερικών καλωδιώσεων του σπιτιού και δεν ξέρω τι άλλο!
Πάντως απ’ ότι γνωρίζω το δίκτυο στην Χαλκίδα είναι ένας ακταρμάς.
Παλιές, καινούργιες γραμμές, μπαλώματα. Και αυτά μέσα στην πόλη, σκέψου τι γίνετε στα περίχωρα. Για μένα κοίταξέ το λιγάκι ακόμα και μετά χαλάρωσε.
Έχεις τουλάχιστον 3 mbps επιπλέον και πάνω απ΄όλα τηλέφωνο να μιλάς μέχρι να στεγνώσει ο λαιμός μας χωρίς να αδειάσει η τσέπη μας.
Καλές γιορτές.

referee62
18-12-09, 19:07
Να είσαι καλά λεβέντη μου .

Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας , για τις συμβουλές σας .
Καλό βράδυ και καλές - αξέχαστες εορτές πρός όλους σας .

........Auto merged post: referee62 πρόσθεσε 15 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Κάνεις κλικ σε ένα αρχείο 30 ή 34MB και μετά ok ή άνοιγμα ή αποθήκευση (ανάλογα με τον browser που χρησιμοποιείς) και παρακολουθείς την ταχύτητα λήψης, πριν κατέβει ολόκληρο το αρχείο και για να μην ψάχνεις μετά να διαγράψεις το αρχείο από τον σκληρό δίσκο, πατάς άκυρο ή ακύρωση λήψης ή κάπως έτσι (πάλι ανάλογα με τον browser που χρησιμοποιείς).

Πήγα και κλικάρισα στο κάτωθοι :

portage-20091212.tar.bz2 13-Dec-2009 03:46 34M


Με χρονόμετρο στίβου :), το κατάβασε σε 39,4 sec .

:hmm: Κατάφερα κάτι ;

pRieStaKoS
18-12-09, 19:50
Με πόσο ?

valen_gr
18-12-09, 20:13
Μιας και το αρχειο ειναι 34ΜΒ και το κατεβασε σε 40 sec, αυτο αναλογει σε περιπου 860 KB /sec

referee62
18-12-09, 21:08
Μιας και το αρχειο ειναι 34ΜΒ και το κατεβασε σε 40 sec, αυτο αναλογει σε περιπου 860 KB /sec


Φίλε μου , επειδή δεν είμαι :sorry: ειδήμων στα ηλεκτρονικά , αυτό το 860 ΚΒ/SEC , είναι τουλάχιστον στην μέτρια πρός καλή κλίμακα :hmm: ;

υ.γ. το 860 κβ/sec , είναι ίδιο με το π.χ. 8.600 download ;

@ ADSLgr.com All rights reserved.