PDA

Επιστροφή στο Forum : "Τεχνική" ερώτηση για CONN-X TV



alexgn
18-10-09, 20:57
Δεν ξέρω πολλά για το πως δουλεύει το CONNEX TV αλλά θα ήθελα αν κάποιος έχει ιδέα
να με...διαφωτίσει..! Έχω γραμμή 8192/384 και σύντομα θα είναι διαθέσιμη η υπηρεσία και στην περιοχή μου (Μυτιλήνη). Για επαγγελματικούς λόγους θα φύγω στο εξωτερικό για μεγάλο διάστημα . Θα βάλω 16αρα γραμμή ( αρκετά συνηθισμένο έξω και φθηνό!) και σκέφτομαι ΑΝ πάρω μαζί μου τον ελληνικό ρουτερ , λογικά δεν θα δουλέψει και το CONNEX TV ; Από ότι είδα έχει ξεχωριστές ρυθμίσεις από την ADSL2 γραμμή...τι λέτε; θα έχω τύχη αν το δοκιμάσω; :hmm:

emeliss
18-10-09, 20:59
Όχι!!!

alexgn
18-10-09, 21:00
Μα γιατιιιι; :sorry:
Στα δίχτυα της νοβα δηλαδή....

emeliss
18-10-09, 21:02
Γιατί είναι ένα κλειστό δίκτυο. Δεν έχει σχέση με το internet.

konc
18-10-09, 23:48
Ποτέεεεε! Καλά στα λέει τόσο απόλυτα το παλικάρι, μην το σκέφτεσαι καν!

alexgn
19-10-09, 00:39
Kατάλαβα..:lock:...ευχαριστώ για την ενημέρωση! Τουλάχιστον για να ...γλυκαθεί κάπως ο πόνος,
υπάρχει καποια λύση με iptv για να βλέπω μέσω του πισί κανα ελληνικό κανάλι εκεί στα ξένα...;

tiatrou
19-10-09, 17:49
Εδώ δεν δουλεύει ακόμη και αν αλλάξεις πόλη στην Ελλάδα, πόσο μάλλον αν πας στο εξωτερικό. Αυτή τη στιγμή το Connex Tv είναι διαθέσιμο μόνο σε 41 πόλεις της Ελλάδας.

imcan
21-10-09, 00:10
Kατάλαβα..:lock:...ευχαριστώ για την ενημέρωση! Τουλάχιστον για να ...γλυκαθεί κάπως ο πόνος,
υπάρχει καποια λύση με iptv για να βλέπω μέσω του πισί κανα ελληνικό κανάλι εκεί στα ξένα...;

Μπορείς να βλέπεις το πρόγραμμα του ΣΚΑΙ από το site του (http://www.skai.gr/player/tvlive/) νομίζω έχει και OnDemand πρόγραμμα

@ ADSLgr.com All rights reserved.