PDA

Επιστροφή στο Forum : Κολλάει ο σκληρός δίσκος σε μερικές διαδικασίες



zero_limit
19-10-09, 19:55
Λοιπόν γειά σας παιδιά.
Πριν απο κάτι μήνες είχε ένα πρόβλημα ο Η/Υ (σταθερός) κάηκε η μητρική κάρτα. Το πήγα σε εναν τεχνικό για να μου το διορθώσει. Εκεί έκανε φορμάτ στον σκληρό και επειδή είχα βάλει κωδικό (για είσοδο στα windows) τον οποίο είχα ξεχάσει δεν μπορούσε να αντιγράψει τα αρχεία. Δεν το είχα σε παρτίσιον. Τώρα , το πρόβλημα είναι οτι ενώ πριν ο υπολογιστής φυσούσε, τώρα κολλάει απίστευτα πολύ. Όταν πάω να ανοίξω ένα παράθυρο (πχ. ο υπολογιστής μου) μπορεί να κάνει και 20 δευτερόλεπτα.. το ίδιο όταν ανοίγω τον firefox. ενώ οταν έχω ήδη ανοίξει τον firefox και σερφάρω πηγαίνει πολύ γρήγορα. (Μέσα στο ιντερνετ). Επίσης ένα τελευταίο όταν πάω να ανοίξω αρχεία τα οποία ο τεχνικός τα έσπασε για να τα βάλει πάλι μέσα μετά το φορμάτ, ακούω ένα θόρυβο απο τον σκληρό και μετά μου τα ανοίγει..
Σημείωση: Ο υπολογιστής μου δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, αλλά για τα πράγματα που τον θέλω με υπερκαλύπτει.. μόνο σερφάρισμα, τραγούδια κλπ, downloading, και απο προγράμματα όχι κατι το ιδιαίτερο, αντε κανα photoshop.:confused: Τι με συμβουλεύετε να κάνω;
Windows xp, service pack2
Pentium 4, 2,66Ghz
2.66Ghz, 512MB RAM

zero_limit
20-10-09, 13:09
κανείς δεν έχει να πεί τίποτα;:cry:

@ ADSLgr.com All rights reserved.