PDA

Επιστροφή στο Forum : 1Bill 3+3 = ΤΕΛΟΣ



Σελίδες : [1] 2

edil_sa
01-03-06, 22:18
http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007878

Πάει η προσφορά 3+3 έγινε πλέον 3+1 και η τιμή φυσικά παρέμεινε ίδια...:twisted:

απο την ιστοσελίδα: Τώρα με κάθε 8μηνη συνδρομή + 4μήνες ΔΩΡΟ + μοναδικές τιμές!

:evil: ...ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ...:evil:

και πάνω που έλεγα να βάλω 4νετ 1024...last year...


Σ' αυτη τη χώρα μόνο πίσω πάμε μπροστά ποτέ...:cry:

Erevodifwntas
01-03-06, 22:21
και εγώ είχα ακριβώς τις ίδιες βλέψεις!!!!!!!! :cry:

sdikr
01-03-06, 22:22
Γιατί ρε παιδιά σας δουλέυουν, το έλεγε προσφορά μέχρι τις 28/2

δηλάδη οι άλλοι που πήραν την προσφορά μέσα στα χρονικά όρια είναι κορόιδα;

kadronarxis
01-03-06, 22:33
Χοχοχο....δεν θα πιστέψετε τι έγινε σήμερα το πρωί.
Φίλος ήθελε την προσφορά 3+3 στα 384...
Δεν ήξερε από αυτα τα πράγματα και με είχε ψοφήσει μια βδομάδα να την κάνουμε μαζί μέσω internet.

Του έλεγα" Μη φοβάσαι, η προσφορά θα επεκταθεί και άλλη μια βδομάδα, μην το καίγεσαι!!".

Μπαίνουμε μαζί σήμερα το πρωί και τι να δούμε!!!! 3+ 1 μήνας!!!:rofl:
Την ουρά στα σκέλια εγώ, ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί.

τελικά του έδωσα τη δική μου για λίγο καιρό, και επέστρεψα στην κραταιή altec, με 5 kbyte/sec.

Τέτοιο χάλι δεν το περίμενα!!!:lol:

edil_sa
01-03-06, 22:39
είπε κανείς ότι είναι κορόιδα...
κορόιδα θα είναι αυτοί που έχουν κάνει αίτηση και είναι πολοί
και ακόμα περιμένουν να γίνει αναβάθμιση ή ενεργοποίηση και έχουν περάσει ήδη 3 εβδομάδες, μήπως τους περιμένει καμία δυσάρεστη έκπληξη...ο χρόνος θα δείξει...

sdikr
01-03-06, 23:02
είπε κανείς ότι είναι κορόιδα...
κορόιδα θα είναι αυτοί που έχουν κάνει αίτηση και είναι πολοί
και ακόμα περιμένουν να γίνει αναβάθμιση ή ενεργοποίηση και έχουν περάσει ήδη 3 εβδομάδες, μήπως τους περιμένει καμία δυσάρεστη έκπληξη...ο χρόνος θα δείξει...

για να πάρεις την προσφορά μετράει η ημερομηνία που έγινε η αιτηση, ασχετά αν ενεργοποιήθουν του χρόνου θα πάρουν το 3+3

mattv
01-03-06, 23:08
Γιατί ρε παιδιά σας δουλέυουν, το έλεγε προσφορά μέχρι τις 28/2

δηλάδη οι άλλοι που πήραν την προσφορά μέσα στα χρονικά όρια είναι κορόιδα;
Νομίζω ότι έχουμε καλομάθει σε ορισμένα πράγματα και λόγω συνήθειας τα θεωρούμε αυτονόητα. Επιτέλους οι ιθύνοντες της εταιρείας συνειδιτοποίησαν ότι έχουν πάρα πολλούς χρήστες για τις δυνατότητές τους και αφήσαν το πόδι από το γκάζι :oneup:

KeRMiT75
01-03-06, 23:49
για να πάρεις την προσφορά μετράει η ημερομηνία που έγινε η αιτηση, ασχετά αν ενεργοποιήθουν του χρόνου θα πάρουν το 3+3

Απ' ότι θυμάμαι, η προσφορά αφορούσε σε ενεργοποίηση της γραμμής μέσα στο Φεβρουάριο και το ανέφερε το site της forthnet. Η ίδια η αίτηση ενεργοποίησης (1 bill adsl in-a-box) αναφέρεται σε τρεις μήνες μόνο. Στο μαγαζί, απ' όπου προμηθεύτηκα το εν λόγω πακέτο, μου εξήγησαν πως από πρώτη Μαρτίου και μετά θα ισχύσει η όποια προσφορά του Μαρτίου. Τουλάχιστον έτσι κατάλαβα.

Ελπίζω να κάνω λάθος.

sdikr
01-03-06, 23:58
Απ' ότι θυμάμαι, η προσφορά αφορούσε σε ενεργοποίηση της γραμμής μέσα στο Φεβρουάριο και το ανέφερε το site της forthnet. Η ίδια η αίτηση ενεργοποίησης (1 bill adsl in-a-box) αναφέρεται σε τρεις μήνες μόνο. Στο μαγαζί, απ' όπου προμηθεύτηκα το εν λόγω πακέτο, μου εξήγησαν πως από πρώτη Μαρτίου και μετά θα ισχύσει η όποια προσφορά του Μαρτίου. Τουλάχιστον έτσι κατάλαβα.

Ελπίζω να κάνω λάθος.
Η αιτήση ενεργοποιήσης είναι αυτή που έστειλες για το adsl in a box, και όχι το πότε θα ενεργοποιήσουν

FFGR
02-03-06, 02:07
Εγώ κυριολεκτικά τελευταία στιγμή μέσω τηλεφώνου έκανα καινούργια σύνδεση (πήρα κατά τις 7-8 το βράδυ της 28/2).

Edit : Άσε το βρήκα από άλλο νήμα αυτό :D

Xguru
02-03-06, 02:26
Δεν το περίμενα αυτό... τελικά οι προσφορές dsl είναι χρηματιστήριο, δεν ξέρεις πότε να περιμένεις και πότε να αγοράσεις

katafitos
02-03-06, 02:43
Γιατί ρε παιδιά σας δουλέυουν, το έλεγε προσφορά μέχρι τις 28/2

δηλάδη οι άλλοι που πήραν την προσφορά μέσα στα χρονικά όρια είναι κορόιδα;

και φυσικα κοροιδα ειναι γιατι καθε μηνα απο τον οκτωβρη πεφτουν οι τιμες και ενας απο αυτους ειμαι κ εγω που τον νοεμβρη πληρωσα 3+1 4νετ 130 ευρωπαικα και μετα απο 15 μερες πηγε 3+2. :wall:

Αρα οσο πιο πολυ αργουσες να συνδεθεις τοσο περισσοτερο κερδιζες.

ibiza9303
02-03-06, 06:36
σωστό αλλά σκέψου ότι αν δώσεις 1500 ευρώ για ένα PC τώρα και το ίδιο ποσό 2 μήνες μετά θα πάρεις καλύτερο μηχάνημα λογικό δεν είναι? άρα γενικώς συμφέρει σε όλα αυτά τα είδη αν δεν καίγεσαι να πάρεις κάτι να το καθυστερείς!

psyxakias
02-03-06, 06:55
Εμένα λήγει η 3+3 1024άρα static (135.40+19%=161.12€/6= 26.85€/μήνα) μέσα Ιουνίου. Εάν δεν έχουν μειώσει έως τότε τις τιμές κάτω από 30€ το μήνα για την 1024 static αορίστου (που τώρα έχει 76.80€+19%=91.39€/μήνα), θα κατέβω άνετα στα 512 για να μην πω στα 384. Ασχέτως αν καλόμαθα με την 1024, θεωρώ ότι έχει ακόμα υπερβολικό κόστος λαμβάνοντας υπ'όψιν ότι φεύγουν μπόλικα (1024=39.15€) και στον ΟΤΕ και ξεπερνά τα 130€ (ΟΤΕ1024+FORTHnet1024static).

Μπορώ πάντως να πω ότι 26€ για 1024static ήταν τρομερή προσφορά και συγχαίρω τη FORTHnet, μακάρι να κάνουν πάλι κάτι αντίστοιχο..

katafitos
02-03-06, 09:28
σωστό αλλά σκέψου ότι αν δώσεις 1500 ευρώ για ένα PC τώρα και το ίδιο ποσό 2 μήνες μετά θα πάρεις καλύτερο μηχάνημα λογικό δεν είναι? άρα γενικώς συμφέρει σε όλα αυτά τα είδη αν δεν καίγεσαι να πάρεις κάτι να το καθυστερείς!

σωστα για το pc...αλλα εδω λεμε οτι το ειχε 3+3 μεχρι 28/02 και το πηγε 3+1 τωρα μεχρι τελος Μαρτιου, ενω εδω και κανενα 6μηνο επεφτε με 4G

fadasma
02-03-06, 09:39
To 3+1 πάντως ισχύει μόνο για ένα μήνα μέχρι 31/3. Μετά φαντάζομαι οτι θα γίνει νέα προσφορά που θα κρατήσει και μέχρι το Πάσχα.

Tem
02-03-06, 10:57
To 3+1 πάντως ισχύει μόνο για ένα μήνα μέχρι 31/3. Μετά φαντάζομαι οτι θα γίνει νέα προσφορά που θα κρατήσει και μέχρι το Πάσχα.
σίγουρα από 1.4.2006 βγαίνει καινούργια προσφορά πιθανόν με χαμηλότερη τιμή.

GiorgosH
02-03-06, 11:30
Στο In a box (+plus) έμεινε η προσφορά για 3+3 μήνες όμως... ;)

manoulamou
02-03-06, 11:34
Kadronarxis εγραψε
Του έλεγα" Μη φοβάσαι, η προσφορά θα επεκταθεί και άλλη μια βδομάδα, μην το καίγεσαι!!".

Μανια με τις παρατασεις :rofl: εχουμε σ αυτο τον τοπο.
Παντως μην ανησυχειτε Πασχα ερχεται :hmm: σιγουρα θα πεσουν παλι :oneup:οι προσφορες βροχη... :worthy:

katafitos
02-03-06, 11:44
Στο In a box (+plus) έμεινε η προσφορά για 3+3 μήνες όμως... ;)

καθως επισης και στο απλο In a box ισχυει το ιδιο.

Για την ανανεωση καταργηθηκε το 3+3 οχι για το in a box

αρα που να περιμενεις επανασυνδεση παλι; εγω περιμενα 3 βδομαδες

octap
02-03-06, 11:49
ΜΑ τι προσφορά θα ήταν ρε παιδιά αν με το που έληγε το κατέβαζαν και αλλο; Δεν καταλαβαίνω...
Και υποτίθεται οτι οσοι μπαίνουμε εδω μέσα γνωρίζαμε ότι οι προσφορές των 3 τελευταίων μηνών είναι τρελά άνοιγματα των ISPs, δεν ήταν δυνατόν να συνεχιστούν στον ίδιο βαθμό. Θα περάσουν καποιοι μήνες για να ξαναδούμε τέτοιες προσφορές πιστέυω. Λογικά όταν αρχίσουν να λίγουν τα 3+3 συμβόλαια των τωρινών προσφορών.

Tony_Ts
02-03-06, 11:56
Εγώ είμαι επιφυλακτικός για το κατά πόσο οι προσφορές από τους ISP θα συνεχιστούν. Αν δεν μειώσει ο ΟΤΕ το πάγιο, πιστεύω πως δε θα έχουμε σύντομα νέες killer προσφορές. Κι αυτό γιατί οι ISP κάνανε ένα "άνοιγμα" για να αποκτήσουν μεγαλύτερη πελατειακή βάση και να συνηθίσει ο κόσμος στο ADSL ώστε ελάχιστοι να διακόψουν όταν θα λήξουν οι προσφορές τους. Οπότε, μετά με τις αορίστου χρόνου (που δεν έχουν μειωθεί αντίστοιχα) θα επιστρέψουν στα έσοδα και θα βγάλουν και τα σπασμένα των προσφορών.
Η συνέχεια θα είναι μάλλον μια σταδιακή μείωση τιμών χωρίς μεγάλες προσφορές.

Όσον αφορά θέματα μειώσεων τιμής, το λόγο τώρα έχει ο ΟΤΕ και να δούμε κατά πόσο ήταν αλήθεια όσα έλεγε ότι μαζί με την αύξηση των παγίων (στα τηλέφωνα) θα έρθει μείωση τιμών στις ADSL.

katafitos
02-03-06, 12:05
ΜΑ τι προσφορά θα ήταν ρε παιδιά αν με το που έληγε το κατέβαζαν και αλλο; Δεν καταλαβαίνω...
Και υποτίθεται οτι οσοι μπαίνουμε εδω μέσα γνωρίζαμε ότι οι προσφορές των 3 τελευταίων μηνών είναι τρελά άνοιγματα των ISPs, δεν ήταν δυνατόν να συνεχιστούν στον ίδιο βαθμό. Θα περάσουν καποιοι μήνες για να ξαναδούμε τέτοιες προσφορές πιστέυω. Λογικά όταν αρχίσουν να λίγουν τα 3+3 συμβόλαια των τωρινών προσφορών.

Αυτο ειναι λογικο που λες αλλα η φετινη χρονια ειναι πολυ σημαντικη για τους ISPs ωστε να αυξησουν τα μεριδια τους , Οποιος μεινει εξω απο το παιχνιδι παει σπιτι του. Πιστευω οτι η Forthnet εκανε ενα φοβερο λαθος απο την στιγμη που σταματησε το 1Bill 3+3 πριν σταματησει η ΟΤΕΝΕΤ την προσφορα onDSL kit και φυσικα το δικο της In a Box.

Η συνδεση μου τελειωνει 15 Μαρτιου και θελω να κανω upgd απο 384 σε 512. Γιατι να συνεχισω με την forthnet στο 3+1 (170κατι ευρω) και να μην παρω πχ οτενετ 512 2+2 (117 ευρω); Ετσι χανει πελατες δεν το καταλαβαινει?
Εγω πιστευω οτι πριν το τελος Μαρτιου θα καταλαβει το λαθος της και να επανελθει:hmm:

Xguru
02-03-06, 12:27
Αψυχολόγητη η τιμολογιακή πολιτική της forthnet. Σε σύκριση με άλλους ISPs οι τιμές της δεν είναι ανταγωνιστικές και σε μια περίοδο όπου το μερίδιο αγοράς είναι πολύ σημαντικό δεν είναι λογικό να διώχνεις πελάτες (ουσιαστικά αυτό κάνει). Εκτός βέβαια αν έχει τόσους συνδρομητές που δεν την νοιάζει να χάσει όσους κλείνει η συνδρομή τους από χθές μέχρι να κάνει κάποια νέα προσφορά.

yannis1967
02-03-06, 14:24
Αψυχολόγητη η τιμολογιακή πολιτική της forthnet. Σε σύκριση με άλλους ISPs οι τιμές της δεν είναι ανταγωνιστικές και σε μια περίοδο όπου το μερίδιο αγοράς είναι πολύ σημαντικό δεν είναι λογικό να διώχνεις πελάτες (ουσιαστικά αυτό κάνει). Εκτός βέβαια αν έχει τόσους συνδρομητές που δεν την νοιάζει να χάσει όσους κλείνει η συνδρομή τους από χθές μέχρι να κάνει κάποια νέα προσφορά.

Προσπαθώ να βρώ που είναι πιο ακριβή.

Γιάννης

pfoul
02-03-06, 17:30
Διαβάζω το παραπάνω και τρίβω τα μάτια μου. Μα καλά, τόσον καιρό δεν λέγαμε και λέμε ότι από ποιότητα υπηρεσιών ADSL η Forthnet ήταν (ως μέσος όρος) χάλια και μας κορόϊδευε, ρίχνοντάς τα αποκλειστικά στον ΟΤΕ; Και δεν ήμασταν beta-testers βλέποντας ότι μας δούλευε και έκανε τις (όποιες) αναβαθμίσεις και πάλι VoIP προκοπή δεν είδαμε (έστω και εάν ευθύνεται ο ΟΤΕ σημαντικά); Και το αμίμητο για το ότι "ορισμένοι χρήστες" έχουν προβλήματα σε εφαρμογές VoIP και Multicasting;

Και μιλάει κόσμος για το ότι έχασε την ευκαιρία(ες) για ανανέωση;
Σιγά την παπ@@@-προσφορά!

Έγραψα στον νήμα για Forthnet Telephony προσφορά για το τηλ. που δέχθηκα για πιθανό δικό τους κύκλωμα σύνδεσης και ΦΥΣΙΚΑ την απάντησή μου ότι προτιμώ να συνεχίσω να πληρώνω πάγιο στον ΟΤΕ, παρά να έχω να κάνω με ΑΡΠΑΚΟΛ@@@@@ΚΕΣ συμπεριφορές. Είναι ο μόνος τρόπος για να τιμωρήσω ανειλικρινείς προμηθευτές.

Τι είναι λοιπόν αυτά; Επί τέλους εάν το μόνο που κοιτάνε αρκετοί είναι η απόλυτα χαμηλότερη τιμή, χωρίς να κοιτάνε εάν όντως τους παρέχονται αυτά που τους τάζουν (και δεν εννοώ τα ψιλά γράμματα των συμβολαίων), ε καλά να πάθουν εάν δεν τους δουλεύει το εργαλείο και να μην βγαίνουν εδώ να παραπονιούνται.

Φιλικά

Xguru
02-03-06, 19:07
Προσπαθώ να βρώ που είναι πιο ακριβή.

Γιάννης

Εγώ θα σου πω γιατί δεν είναι ανταγωνιστική (για το οποίο και μίλησα) :1-Bill 384 3+1 μήνα δώρο 119ευρώ τελική, ήτοι 30 ευρώ/μήνα με δέσμευση 4μηνη.
Την κόβεις (ούτος ή άλλος θα το κάνεις για να άλλαξεις ISP όταν έχεις 1-bill απλά μέχρι τώρα δεν το έκανες γιατί οι τιμές ήταν καλές) και βάζεις κουτί είτε με 25ευρώ /μήνα και καθαρόαιμη γραμμή ΟΤΕ για να μην τρώς τα "φταίει ο ΟΤΕ" όταν υπάρχει πρόβλημα, ή με 30 ευρώ/μήνα που θα πληρώνεις στην 1-Bill βάζεις πάλι κουτί στα 512 όμως. Είναι λοιπόν ή δεν είναι ανταγωνιστική η τιμή του 1-Βill?

edil_sa
02-03-06, 19:28
σίγουρα από 1.4.2006 βγαίνει καινούργια προσφορά πιθανόν με χαμηλότερη τιμή.

μακάρι, γιατί ήμουν έτοιμος για να κάνω την αίτηση για 1024, πιστεύω και εγώ ότι για το πάσχα θα βγουν πολύ καλύτερες προσφορές...:hmm:

nmavro73
02-03-06, 20:57
Συγνώμμη αλλα μόλις κοίταξα τη σελίδα λέει 3+3... για το in a box.Το 8+4 είναι για 1 bil και fast internet...Αρα όποιος παίρνει πρώτη φορά ειναι κερδισμένος

chrand
02-03-06, 21:03
Συγνώμμη αλλα μόλις κοίταξα τη σελίδα λέει 3+3... για το in a box.Το 8+4 είναι για 1 bil και fast internet...Αρα όποιος παίρνει πρώτη φορά ειναι κερδισμένος

Συνήθως όταν παίρνεις πρώτη φορά μπορείς εύκολα να βγείς κερδισμένος, μετά αρχιζουν τα ζόρια.
Ο προσφορές πρώτα βγαίνουν για να κερδίσουν καινούργιους πελάτες και αργότερα για τους ήδη υπάρχοντες.

odd
02-03-06, 21:06
παιδιά έτσι και δεν ξαναβάλουν την προσφορά ή κάποια παρόμοια φεύγω από 4net. Γιατί σε εμένα η συνδρομή λήγει στις 8Μ. Δηλαδή για 8 μέρες πρέπει να χάσω 2 μήνες; Όπως είπε και ο Xguru 120€ για 4 μήνες και 384 είναι πολλά!

Κρίμα και είχα βολευτεί στο 1bill τόσο καιρό. Και στις δύσκολες εποχές ήμουν από τους τυχερούς και δεν επηρρεάστηκα καθόλου!

Patentman
02-03-06, 21:48
Καλυτερα (που τελιωσε).

louis
02-03-06, 22:39
εγω ειχα παρει adsl-in-a-box 130 ευρω για 3+1 μηνες.. ληγει στις 23 μαρτιου οποτε αντι να κανω ανανεωση λεω να παρω ενα adsl-in-a-box και με τα ιδια ακριβως λεφτα θα εχω 3+3 μηνες αντι για 3+1... μονο που θα περασουν 2-3 βδομαδες παλι μεχρι να με ενεργοποιησουν..

nikgr
02-03-06, 23:12
Συμφωνώ κι εγώ ρε παιδιά ότι είναι ντροπή να συμπεριφέρονται έτσι στον παλιό πελάτη.

3+3 στον νέο με το in a box, 3+1 στον παλιο inabox-α που θέλει να συνεχίσει!...
Ε, αν είναι έτσι να κόβουν όλοι τις γραμμές τους και να κάνουν συλλογή από Crypto με νέα πακέτα inabox!...

Για μένα το σωστό θα ήταν το αντίθετο. Να επιβραβεύεται αυτός που αποφασίζει να συνεχίσει στη Forthnet.

Ειδικά αν σκεφτεί κανείς τη νέα προσφορά της Vivodi όπου η 1mbit κοστίζει από 20euro+φπα το να δώσει κανείς 30euro/μηνα για 384άρα 1bill είναι κοροιδία...
Πιστεύω να το δούνε στη forthnet και να καταλάβουν το λάθος τους...

Λέτε με την μείωση των μηνών δώρο να υπάρξει κάποια μείωση σε απόλυτες τιμές στις συνδρομές?
Γιατί όταν είχαν κόψει σε κάποια φάση τον Οκτώβριο-Νοέμβριο το 3+1 ακολούθησε μείωση των τιμών και μετά επανήλθαν στο 3+1 --> 3+2 και τελικά τον Δεκέμβριο στο 3+3.


Να σημειώσω επίσης τη δυνατότητα wifi που δεν ξέρω αν υπήρχε και παλιά, αλλά πληρώνοντας 1-4euro παραπάνω το μήνα μπορείς να surfάρεις στα starbacks.
Αλήθεια ξέρετε πόσο κοστίζει εκεί πχ ο καφές και τα συναφή?

με την προηγούμενη προσφορά 3μηνης 1024 1bill έβγαινε 41,6euro ο μήνας
Τώρα βγαίνει 62,5euro !!

Αυτό νομίζω τα λέει όλα για τη νέα "προσφορά" και για το πόσο προσιτή γίνεται και πάλι η 1MBit στην Ελλάδα...

Patentman
02-03-06, 23:29
Να προσπαθησω να το εξηγησω.
Ειναι σαν μια φιαλη, εχει ορισμενο ογκο (πελατες=contention ratio & τζιρο -τα δυο γνωρισματα τους) που μπορει να γεμισει και ενα στομιο (τιμη/προσφορα). Οταν λοιπον ειναι αδεια η φιαλη ανοιγουμε το στομιο οσο πιο πολυ μπορουμε (πεφτουν τιμες και δινουν δωρα). Μολις κοντευει να γεμισει τοτε στενευουνε λιγακι το στομιο (μειωση δωρων) -αλλά επειδη ειναι αχορταγοι δεν το πολυκλεινουν, θελει να γεμισει γρηγορα. Οταν γεμισει και αρχιζει να ξεχιλιζει τοτε το κλεινουνε οσο μπορουνε περισσοτερο (κανενα δωρο, ψιλοαυξηση τιμων) -επειδη δεν θελουν να τρομαξουν ομως δεν ανεβαζουν τιμες αλλα αφηνουν να ξεχιλιζει...σιγα-σιγα.

Τωρα τα χριστουγεννα ηταν θεμα το ποιος θα γεμισει την φιαλη πιο γρηγορα, γι`αυτο και εγινε ο σκοτωμος στις προσφορες. Αφου ξεχειλισαν για τα καλα (προβληματα συνδεσης) ειπανε να λογικευτουνε και να κοψουνε τον ρυθμο που ξεχειλιζει η φιαλη.

Γιατι δεν ακολουθησε το In A Box? Μα γιατι αυτο ειναι ουσιαστικα η διαφημιση της εταιριας. Να κοψουνε και την διαφημιση? Ε θα πρεπει η φιαλη να κοντευει να σπασει! για να το κανουν ;)

sdikr
02-03-06, 23:30
Ως γνωστό ξέρετε οτι δεν τα πάω καλά με τα πακέτα!

ποιος ο λόγος, έχει αναλυθεί πλήρως στο φόρουμ,

Βγαζω καπέλο στην vivodi, γιατι ειναι η μόνη εταιριά που εβγάλε χαμηλές τιμές αόριστους (χωρίς καμία δεσμευση)

Xguru
03-03-06, 11:59
Ως γνωστό ξέρετε οτι δεν τα πάω καλά με τα πακέτα!

ποιος ο λόγος, έχει αναλυθεί πλήρως στο φόρουμ,

Βγαζω καπέλο στην vivodi, γιατι ειναι η μόνη εταιριά που εβγάλε χαμηλές τιμές αόριστους (χωρίς καμία δεσμευση)

Ορισμένα πακέτα δεν έχουν τα μειονέκτηματα των πακέτων (conn-x). Πάντως, σήμερα βλέπω 6μηνο 384 vivodi στα 19 ευρώ ο μήνας. Ότι άφησε η forthnet το έκανε η vivodi και πιο φθηνά (δεδομένου ότι στα 119 ευρώ/6μηνο παίρνεις dsl 512 στην vivodi).

Tem
03-03-06, 22:39
πάντως και το 3 + 3 της forthnet καλό ήταν

Patentman
03-03-06, 22:53
Σε τιμη καλο ηταν!!! :oneup:

Η τιμή...τιμή δεν εχει...ομως (που λενε) ;) :down:

Crosstalk
04-03-06, 02:14
Τελευταια στιγμη παντως το προλαβα και το ανανεωσα για ενα φιλαρακι μου που τελειωνε το 3+1 in a box !

Tem
04-03-06, 12:26
ευτυχώς κι εγώ πρόλαβα τελευταία στιμή το 3+3:)

katafitos
04-03-06, 13:14
Τελευταια στιγμη παντως το προλαβα και το ανανεωσα για ενα φιλαρακι μου που τελειωνε το 3+1 in a box !

αχ με τον πονο μου παιζεις.... Εγω πηρα τηλ τυχαια στις 28 το απογευμα και μου ειπαν οτι εληγε τοτε και σκεφτηκα οτι ηταν μπλοφα οπως εκαναν μe το in-a-box τον Νοεμβρη:cry:

FFGR
04-03-06, 19:52
Α ρε μπατσες που θέλουμε ολοι ...
Κλασικοί Έλληνες της τελευταίας στιγμής όλοι. Φτου μας :nurse:

Xguru
04-03-06, 21:36
Α ρε μπατσες που θέλουμε ολοι ...
Κλασικοί Έλληνες της τελευταίας στιγμής όλοι. Φτου μας :nurse:

Εκ των υστέρων πολλά λέγονται, νομίζω ότι ελάχιστοι έχουν την άποψη να αρπάξουν νωρίς μια προσφορά μην την χάσουν, αφού όλοι πιστεύουν ότι όσο περνάει ο χρόνος τόσο θα πέφτουν οι τιμές στις συνδέσεις dsl. Να που δεν είναι απαραίτητα έτσι τα πράγματα τελικά!

yiah
05-03-06, 12:48
δε λεω (τελικα) καλη προσφορα η 3+3 αλλα προτιμω 3 μηνες στα 125 ευρω παρα 6 στα 250!
ελπιζω τουλουχιστον να μην ειναι μονο ονομαστικη 1024!!

FFGR
05-03-06, 14:17
Εκ των υστέρων πολλά λέγονται, νομίζω ότι ελάχιστοι έχουν την άποψη να αρπάξουν νωρίς μια προσφορά μην την χάσουν, αφού όλοι πιστεύουν ότι όσο περνάει ο χρόνος τόσο θα πέφτουν οι τιμές στις συνδέσεις dsl. Να που δεν είναι απαραίτητα έτσι τα πράγματα τελικά!

Καλά δεν λέω ...
Αλλά μερικοί σαν και εμένα περίμεναν τελευταία στιγμή, μερικές ώρες πριν τελειώσει η ημέρα για να κάνουν την συνδρομή :lol:

yiah
05-03-06, 15:07
ρε παιδια τι λεμε τωρα!!

ειμαι 100% σιγουρος οτι ειμαστε η μοναδικη χωρα στον κοσμο που καταφερνει να ανεβαζει το κοστος της προσβασης στο ιντερνετ !!!
μετα κιολας την παγκοσμια πρωτοτυπια περσυ η προπερσυ να εχουμε και μειωση της προσβασης!!
το θεμα ιντερνετ και ελλαδα ακουγετε σαν ανεκδοτο με ολα τα λαμογια και τους απατεωνες που εχουμε μπλεξει!!
μηδενικη ανοχη!!!!
οταν εχουμε προβλημα με τους παλιοκρετινους ISP και ΟΤΕ μηνυσεις καταγγελιες και αποζημειωσεις!!! καρκινος!! που ελεγε και ο προεδρος!!!

GiorgosH
06-03-06, 21:10
δε λεω (τελικα) καλη προσφορα η 3+3 αλλα προτιμω 3 μηνες στα 125 ευρω παρα 6 στα 250!!

3+3 sta 125 euro στα 1mbit? Που?Ποιος?

stavros1093
07-03-06, 00:22
Προσοχή!!! Μη πιάνεστε σαν ψάρια η ΠΡΟΣΦΟΡΑ συνεχίζεται!! (με μια μικρή διαφορά) Τιμή: Mόνο 99€ 3μήνες + 3μήνες δώρο στα 384 ή 2μήνες + 2μήνες δώρο στα 512

Η προσφορά των επιπλέον μηνών δώρο ισχύει για ενεργοποιήσεις έως και 31/3/2006 και αφορά συνδρομή Internet και πάγιο γραμμής ADSL.

απο το site τησ forthnet!!!

http://www.forthnet.gr/templates/corporateproductsdetails2.aspx?c=10007868

Xguru
07-03-06, 00:29
Προσοχή!!! Μη πιάνεστε σαν ψάρια η ΠΡΟΣΦΟΡΑ συνεχίζεται!! (με μια μικρή διαφορά) Τιμή: Mόνο 99€ 3μήνες + 3μήνες δώρο στα 384 ή 2μήνες + 2μήνες δώρο στα 512

Η προσφορά των επιπλέον μηνών δώρο ισχύει για ενεργοποιήσεις έως και 31/3/2006 και αφορά συνδρομή Internet και πάγιο γραμμής ADSL.

απο το site τησ forthnet!!!

http://www.forthnet.gr/templates/corporateproductsdetails2.aspx?c=10007868

Άμα κόψεις τη γραμμούλα σου επειδή δε συμφέρει να συνεχίσεις, δεν ξαναπέρνεις forthnet για να την ξανακόψεις, αλλά αγοράζεις γραμμή οτε (εφόσον δεν έχεις εναλλακτικές) για να είσαι ευέλικτος με τους ISPs και να μην εξαρτάσαι απ τα καπρίτσια και τις τιμολογιακές πολιτικές του κάθε ISP. Εγώ αν κόψω 1-bill και μείνω 1 μήνα χωρίς dsl δεν ξαναμπαίνω σε 1-bill για ευνόητους λόγους.

@ ADSLgr.com All rights reserved.