PDA

Επιστροφή στο Forum : Μείωση ταχύτητας



Vitruvian78
19-10-09, 23:51
Στις 26/06 μπήκα στο ιδιόκτητο δίκτυο. Τηλεφωνία μια χαρά, Ιντερνετ μόνο εως 5700 ταχύτητα και λογος οτι είμαι μακρυά απο το Α/Κ της περιοχής μου. Το δέχτηκα. Τις τελευταίες δύο εβδομάδες η ταχύτητά μου έχει πέσει στα 2350 και τα βράδυα στο 1500. Πήαρα στην τεχνική υποστήριξη και τελικά κάτι έκανε και μπορεσε να το ανεβάσει μόνο εώς τα 3700 και επέμενε ότι μέχρι τόσο έπιανα και πριν! Μπορείτε να μου πείτε γιατί έχει πέσει η ταχύτητα μου τόσο και τί πρέπει να κάνω;; Απογοητεύτικα πλεον! :(

trd64
20-10-09, 00:02
Τι να κάνεις?

forthnet ή ontelecoms ή netone

όχι κατ' ανάγκη με αυτή την σειρά (αυτή είναι ή δική μου σειρά μιας και για τον ίδιο λόγο, αν και όχι τόσο τραγικά, ετοιμάζομαι για την μετάβαση).

overvolt
20-10-09, 01:11
Ξεκίνα από τα εύκολα ... δοκίμασε ένα άλλο ρούτερ .

Εαν είσαι μακριά απο το DSLAM , δεν πρόκειται καμιά εταιρεία , να σου δώσει λύση που θα είναι τρομερά γρηγορότερη .

Vitruvian78
20-10-09, 11:34
Ξεκίνα από τα εύκολα ... δοκίμασε ένα άλλο ρούτερ .

Εαν είσαι μακριά απο το DSLAM , δεν πρόκειται καμιά εταιρεία , να σου δώσει λύση που θα είναι τρομερά γρηγορότερη .

Το θέμα μου δεν είναι να μου δώσουν 24Mbps. Όπως είπα 5Mbps μου είπανε απο την αρχή ότι μπορούν να μου δώσουν γιατί η γραμμή δεν σηκώνει άλλο. Το δέχτηκα γιατί και παλαιότερα ο ΟΤΕ τόσο μου είχε πει οτι σηκώνει η γραμμή. Ωστόσο αυτή τη στιγμή ΑΠΑΙΤΩ να μου προσφέρει σταθερά την ποιότητα της υπηρεσίας και την ταχύτητα που ΜΠΟΡΟΥΣΕ να μου παρέχει και στην αρχή της σύμβασης μου. Δεν καταλαβαίνω γιατί να μειώνεται η ταχύτητά μου σε σημείο που να μην μπορώ να μπω κάν σε κάποιες σελίδες κάποιες ώρες! Θα πρέπει να πω και ευχαριστώ κιόλας;;

overvolt
20-10-09, 11:37
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=298978&page=8




.

@ ADSLgr.com All rights reserved.